Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

 

SaÅ¡a iako nije mjesto za tu temu potpuno te razumijem jer i sam doživljavam svakojake gluposti od ljudi, ponukan tvojim tekstom potražio sam taj dek i pogledajte Å¡to je Äovjek napisao.

 

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/prodajem-sony-tc-rx80es-povoljno-ali-mozda-ne-vidjecemo-oglas-7647857

 

Naravno da ima na to pravo ali ljudi stvarno kuda ide ovaj svijet, ide u...

vidio sam prije taj oglas i nije tako pisalo, ali je najvjerovatnije potpuno uklonjen jer ga ne mogu naći u arhivi,

predpostavljam da je gore napisano postavio netko od nezadovoljnih kupaca ili interesenata za uređaj,

osobno mislim da takav ureÄ‘aj to ne zavreÄ‘uje, a odnos prodavatelj- kupac, e to je posebna priÄa,

sto ljudi sto Äudi, sto žena dvijesto si.a

Link to comment
Share on other sites

samo jedan primjer,sorry na OT-u,

sinoć objavljen oglas o prodaji Technics SE-A900 i SU-C800 za 300kn-cca40e, nazovem Äovjeka a on mi kaže da ima jako puno zainteresiranih i da je najvjerovatnije prodano , nakon pola sata izaÄ‘e ovo

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/technics-se-a900-su-c800-oglas-7661570

nisam viÅ¡e zvao, ili je odluÄio promjeniti cijenu ili je prodao a netko odluÄio zaraditi

Link to comment
Share on other sites

Zoki osim svog Pioneera CT-93 nisam imao prilike sluÅ¡ati ni jedan od gore spomenutih mada sam Äuo da je CT-979 u stvari isti kao i CT-93, kakav su tvoja saznanja jer po izgledu su identiÄni.  Naravno sve pohvale za tvoj neumorni entuzijazam i veliku nesebiÄnost da svoje saznanja podjeliÅ¡ sa ostalom braÄom dekofilima. :thumbsup2

 

Dragi brate dekofilu :)

Mislim da postoje neke razlike vezane za sistem funkcionisanja autokalibracije, tj. da CT93 to radi u vise nivoa, ali morao bih da proverim servisno uputstvo.

Link to comment
Share on other sites

samo jedan primjer,sorry na OT-u,

sinoć objavljen oglas o prodaji Technics SE-A900 i SU-C800 za 300kn-cca40e, nazovem Äovjeka a on mi kaže da ima jako puno zainteresiranih i da je najvjerovatnije prodano , nakon pola sata izaÄ‘e ovo

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/technics-se-a900-su-c800-oglas-7661570

nisam viÅ¡e zvao, ili je odluÄio promjeniti cijenu ili je prodao a netko odluÄio zaraditi

 

Pa dobro 40e je nenormalno mala cena za taj komplet. To vredi, ako je u dobrom stanju, 200e i navise.

Link to comment
Share on other sites

SaÅ¡a iako nije mjesto za tu temu potpuno te razumijem jer i sam doživljavam svakojake gluposti od ljudi, ponukan tvojim tekstom potražio sam taj dek i pogledajte Å¡to je Äovjek napisao.

 

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/prodajem-sony-tc-rx80es-povoljno-ali-mozda-ne-vidjecemo-oglas-7647857

 

Naravno da ima na to pravo ali ljudi stvarno kuda ide ovaj svijet, ide u...

Taj Äita ovaj forum,pa mu je ovo odgovor na Acino izlaganje.Ne znam samo kako mu administratori puÅ¡taju da prodaje

Link to comment
Share on other sites

Jeste imenjace...ja sam ovo napisao...cisto iz nekog revolta.mada 100 posto te ,,ljude,,to ne dotice.cijene jeste bila tu negdje oko realne /550kuna/,narocito s obzirom da je dek mali i ostecen i hvali jedno puce.ma ljudi su cudo,neznam zasto to rade...obicno im se takve stvari vrnu,ali ko ih sisa.Nebi volio sa takvima da sjedim i pijem pice.eto tako.

A opet recimo kad pogledas,ovaj je za technics komplet vjerovatno greskom dao smijesnu cijenu...ko ce ga znat,bice nije znao sto ima.

Prije nekih mjesec dana cocjek je na KP stavio oglas za jedan sony cd,bio je jako povoljno,ja imam isti taj cd,pa znam tacno o kakvom se uredjaju radi...poslao sam mu poruku,,kako druze ovo ovako jeftino prodajes,pa reprodukcija toga cd-a je mnogo ozbiljna,,...vidjelo se po njegovom odgovoru da i on to zna,ali trebale su mu pare,i prodao ga je za taj novac.

Ocu da kazem,mozemo mi da se ponasamo kako ocemo,ali ako izgubimo onu ljudskost u sebi na ovako sitne stvari,bolje da nas nema.Vjerovatno se zato i kompletno drustvo promjenilo,malo zadovoljnih,a jos manje normalnih ljudi...pa zar nije tako,braco forumasi.Pozdrav Svima.

ne zamjerite na ,,smaranju,,ali je ovo jedna od mnogo dobrih strana foruma...konverzacija i pisanje izmedju svih nas...nasi utisci i nasa iskustva. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Covjek koji je prodavao Technicsa je rekao...."a koliko da cijenim nesto sto sam kupio 1995, a sada je 2013?"...mozda mu je smetao...ko zna, ali oglas je pravi te nije zezancija.....zna se tu I tamo naletiti na jako smjesne cijene, a I na zezanciju....ali sto znam da nije zezancija, to su ove cijene po njuskalu......ljudi za pojedine uredjaje nisu normalni!!!

Link to comment
Share on other sites

@Retro

Pogledao sam SM i uputstvo... nema razlike u  BLE sistemu autokalibracije izmedju CT93 i 979. Ne znam tacno koje su i da li ih ima...

Zoki hvala :thumbsup2 , veÄ sam nekoliko puta Äuo da su to isti dekovi pa rekoh si ajde da pitam dežurnog ljeÄnika za dekovska pitanja :)

Vidio sam da su vizuelno identiÄni ali sam mislo da je možda kvalitet djelova u pitanju ili neka sitnica koju sam previdio, izgleda da je to priÄa kao sa Akaijem GX-95/GX-75 mada i tu imam svakakvih priÄa. Jedni kažu da je razlika samo u stranicama i daljinskom a drugi da ima razlike, ja imam oba ali se nikada nisam trudio razlikovati koji je koji, možda nisu jednojajÄani blizanci ali ipak su mi djeÄica pa ih volim jednako. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Retro, oni koji imaju GX 95 ce uvijek pokusati opravdati da ima razlike, ali jedina razlika je u daljinskom, stranicama i pobakrenom poklopcu sa donje strane, a sve ostalo je isto!... znam te Akaije u dusu. Recimo stare verzije i mk2.... oni su cak nadogradjivali maticne ploce u istoj seriji....tako da mozes imati prve verzije sa dvije razlicite ploce....ako npr. vlasnik GX 95 otvori donju stranu I vidi plocu, a otvori i GX 75 sa malo starijom, mislit ce da ima razlika, ali razlika je jedino u tome sto je njegov model iz tog I tog datuma kada su stavili drugaciju plocu, a 75 je jos sa prvom....makar javno i li nigdje drugdje nisu javili ili napisali da su modificirali....zvukovno su 75/95 ko jaje jajetu, jer su to isti dekovi.......Ja sam imao dva Denona DRM 33hx koji su imali ociglednu drugaciju prednju plocu, ali u samoj izradi...jedan je npr. gornji rub prednjice imao ostar, a drugi izglodan pola mm.....drugaciji tvornicki trafo I malo drugaciji elementi u napajanju, ali to su njihove interne varijacije I modifikacije koje su se znale desavati kod svih proizvodjaca, a i dosta je uloge igrala i regija u koju uredjaj ide itd.......

Link to comment
Share on other sites

Nemam bas vremena da zaronim u servisno uputstvo 979 i 93 ali mislim da ako ima razlike, to je najverovatnije u kvalitetu delova (dobavljaci), prvenstveno kondenzatora ili da li su uvijeni u bakarnu foliju ili slicno... a to se u servisnom uputstvu ne vidi.

 

Na kraju, tih 800 ili koliko DEM ode na stranice, urushi finish i Dolby S.

Link to comment
Share on other sites

Zoki hvala :cheers , sad sam malo pametnij, to dali ta razlika od 800 DM vrijedi taj novac ovisi od Äovjeka do Äovjeka, neko bi dao neko ne, da nemam CT-93 bio bih presretan sa CT-979,  vjerujeÅ¡ mi valjda na Äasnu dekovsku. :) :)

 

Idler tako i ja razmišljam, koliko se god ja trudio nisam primjetio neku razliku u zvuku, imam ih oba pa me u stvari baš briga ako i postoji. Ti dekovi ne spadaju u sam vrh ali da su prekrasni za oko i sasvim solidni po zvuku, jesu ma što god ko mislio. Ha, ha, ha koji smo mi/ja bolesnici, nekad sam slinio za GX-52, GX-65 a sad je kao bitno koja je razlika između GX-95 i GX-75, sram me bilo :blush:

Link to comment
Share on other sites

NeÅ¡to sam se "usviravao" sa kolegama i kad sam menjao kasetu po prvi put sam primetio da se capstan osovinica (ako se tako to zove, ona "igla" Å¡'o se besomuÄno vrti) obrće ko luda Äak i kad nema kasete u deku i vratanca su otvorena!   :huh:

 

El to tako treba ili mom PiJoniru neÅ¡to fali? Mislim, malko mi je to Äudno, da se okreće non stop... :blink:  

Link to comment
Share on other sites

NeÅ¡to sam se "usviravao" sa kolegama i kad sam menjao kasetu po prvi put sam primetio da se capstan osovinica (ako se tako to zove, ona "igla" Å¡'o se besomuÄno vrti) obrće ko luda Äak i kad nema kasete u deku i vratanca su otvorena!   :huh:

 

El to tako treba ili mom PiJoniru neÅ¡to fali? Mislim, malko mi je to Äudno, da se okreće non stop... :blink:  

Normalna stvar opušteno. :cheers

Link to comment
Share on other sites

NeÅ¡to sam se "usviravao" sa kolegama i kad sam menjao kasetu po prvi put sam primetio da se capstan osovinica (ako se tako to zove, ona "igla" Å¡'o se besomuÄno vrti) obrće ko luda Äak i kad nema kasete u deku i vratanca su otvorena! :huh:

El to tako treba ili mom PiJoniru neÅ¡to fali? Mislim, malko mi je to Äudno, da se okreće non stop... :blink:

Samo trosi struju bezveze osovina....uzmi klijesta I iscupaj ju...ili ju savines ko cavao/ekser da ju zablokiras ;-)
Link to comment
Share on other sites

Dobro je pa nisam paniÄar i ne dižem frku tamo gde joj nema mesta...  :roll:

 

Nego, eno ga na Kupindu PiJonir CT-F800 za 2800 kinti... Vredi li te novce? Kontam ga za "pozadinsko" slušanje, a i lep je vintage detalj...

 

Провери да није за 110.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pa tako reci, a ne u tamo nekim Å¡iframa, lepo sam rekao da sam se usvirao. JoÅ¡ ja lupam glavom o sto, brate nili Å¡ta 110, dinara, kerova, ringiÅ¡pila? Ma odustajem, neću dek, sad sam se setio da za tu sliÄne pare taman legne AT-95, a vreme mi je polako za novu zvuÄnicu...

Link to comment
Share on other sites

Evo gospodo deck-ofili ako neko ima zelju da kupi cr - 5 po povoljnoj ceni , pa samo da javim   http://www.ebay.de/itm/NAKAMICHI-CR-5E-CASSETTE-DECK-/151018961191?pt=Kassetten_MD_Decks&hash=item23296e7927

 

Nije bas kao sto se prica da su cene Nak.. precenjene, evo ima i za pristojne novce i tamo cr - 5. Cenim da bi kao nas bio bar 500e

cijena je niska jer je deck gažen, kad se stavi na ono poveÄalo vidi se da je izlizan......mada je cijena stvarno ok

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...