Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

 Ume  ovaj Pancevacki stari buvljak cesto da iznedri fine spravice za male novce....

 

 Jutros ubo ovog malisu

post-10581-0-13744500-1365331379_thumb.j

 

Sony TCK 590...   Lik trazio 1 crvenu i nasli smo se na 700 din :)  jbg  nisam izdrzao i uzeo...  Spolja malo izgreban poklopac ( prefarbace ga moj imenjak  autolimar :)  ), maska OK... Posle malo lickanja , brisanja prasine kao i unutrasnjosti oko glava ...... RADI !!!!  

 

  Sad se malo igram i poredim ga sa ostalim mojim trakastim ljubimcima...  videcemo dal ce da im se pridruzi na duzi rok...

Link to comment
Share on other sites

Nema slaÄ‘e kupovine nego sa buvljaka. Ja sam pre par meseci kupio na buvljaku Harman Kardon TD 4200, kozmetiÄki u katastrofalnom stanju, nedostaje mu plastika na potenciometru za bias, rec level potenciometar izgreban (verovatno od transporta izmeÄ‘u cigli, Å¡poreta i žice za ogradu). To je bio prvi dek u skorije vreme na kome sam video nekorišćene rolere tj. roler. Kod kuće ga oÄistim, uradim demagnetizaciju i dek propeva za sve pare :)

 

Poklonio sam ga prijatelju da se razmenjujemo sa kasetama :). Slađa je jedna kaseta nego pun stik.

Link to comment
Share on other sites

Eto kad niko ne posta ovdje otvorio CTS 620 da provjerim dali je sve na broju :-) tu su jos uvijek posteno radili dekove...nije lose....nema vise Bando trafoa, ali ostala je RTT oznaka :-)....lijepo se vidi nagnuti transport i kako kazeta stoji u njemu....ove dvije poprecne gredice sluze da ne propadne poklopac od deka, jer je dubok i tanak lim.....bla, bla...ali korektan i pouzdan dek.....lijep....pa gledajte sliku odozgo koliko je duboko kazeta u deku!!! malo preduboko, kad se zatvori prednji poklopac, unutarnji dio vrata sa kazetom jos ulazi u dek, ono...... kud ces u p . . . u m . . . . . . u !!!! nedo bog da se zapetlja traka oko rolera....morao bi ga sa fleksom otvarati :-)

post-29925-0-96648100-1365572514_thumb.j

post-29925-0-34032200-1365572550_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

..

Najvisu ocenu je dobila Yamaha 3.48 na skali od 1 do 5 tip trake Sony UX-ES.Niko nije presao 4.Mada nije fer test, po meni trebalo je raditi test na istom tipu trake pa medjusobno uporedjivati dekove.A mucni Sony tc-k555 cabar i to na trci svog brenda.

Link to comment
Share on other sites

Zaista su interesantni rezultati testa. Imao sam sledece od nabrojanih dekova:

Denon DRM44HX

JVC TDV66

Nakamichi BX300

Yamaha K-1020

Teac V770

 

Nakamichi ubedljivo najbolje svira.

Od ostalih, zanima me kako zvuci Pioneer CTA9X

 

Da dodam: nisam uspeo da pronadjem u testu frekvencijsku krivu BX300. Za TA2058 kriva mi jasno izgleda (kriva na -20 dB) kao da dek nema dobro podesen bias. Neki od casopisa su raditi testove na dekovima kojima ne bi kalibrisali ni nivo niti bias, meni licno takav pristup nema logike. Ukoliko korisnik moze da podesi bias nema razloga da dek ne radi u optimalnom rezimu.

Link to comment
Share on other sites

Holy Grail Cassette Decks.

Vrsljajuci po raznim hi fi forumima,naidjoh na ovaj podatak.Izvesni Karl vd Berg koji se moze pohvaliti da je posedovao skoro sve top modele dekova i modele ispod njih,napravio je top 10 modela po zvuku.Evo njegove liste

 

First round and sound

Assuming all of them well regulated, recapped, de-magnetized, lubricated, etc, etc, etc...

Nakamichi DR-1
Sony TC-KA7ES
Teac V-7000
Tascam MK122-III
Luxman K-05
Aiwa XK-009 Excelia
Teac C3X
Pioneer CT-1250
Pioneer CT A1
JVC TD-V1050TN

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...