Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Drage i uvazene kolege.

Ne mogu, a da se ne pohvalim novo-prispelim uredajima u mom HI-FI sistemu!

Poseban akcenat stavljam da dugo ocekivani Akai GX-9, za koji sam pregovarao, dogovarao, ugovarao, i cenkao se punih godinu dana!

Prodavac je bio jako trvd pregovarac, ali ipak na kraju smo uspeli da nadjemo dogovor oko cene. Tako da i posle godinu dana mukotrpnog pregovora i cenkanja, dek je najzad u mom sistem. S'obzirom da je uredja u maltene mint stanju, skroz ispravan, i naravno sa originalnim uputstvom za upotrebu, isplatilo se toliko cekati na kvalitetan uredja.

I narvno odlican Sony MDS-JA3ES mini disc!

post-26810-0-94118900-1365169361_thumb.j

post-26810-0-11197400-1365169364_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Neum Čestitam :wave2 , dek je zaista prekrasan i neka vas dugo i vjerno služi. :thumbsup2

Zoki, Idler vi i vaÅ¡ zvuk, kao da dek služi samo za sluÅ¡anje i snimanje glazbe,  gdje je tu parenje oÄijju i smirivanje živaca, nema bolje terapije od mrkle noÄi i desetak upaljenih ljubimaca a pikovi tuku li ga tuku, milina. :wub::screwy:)

Link to comment
Share on other sites

Neum Čestitam :wave2 , dek je zaista prekrasan i neka vas dugo i vjerno služi. :thumbsup2

Zoki, Idler vi i vaÅ¡ zvuk, kao da dek služi samo za sluÅ¡anje i snimanje glazbe, gdje je tu parenje oÄijju i smirivanje živaca, nema bolje terapije od mrkle noÄi i desetak upaljenih ljubimaca a pikovi tuku li ga tuku, milina. :wub::screwy:)

Da ti budem iskren...nikad nisam imao Akaia zbog zvuka, nego bas zato jer su lijep, a sto se tice zvukauvijek sam bio ravnodusan prema njima.
Link to comment
Share on other sites

Probajte samo jednu sitnicu: spojite recimo tjuner (ako ga imate) ili neki drugi izvor (drugi CD) direktno na ulaz deka i probajte snimanje sa Dolby sistemom. Da li su se simptomi izgubili?

Probao sa dva plejera, mojim Pioneer-om i drugarevim Onkyo-om, kao i sa direkt na dek nakaÄenim laptopovima (dve ToÅ¡ibe i Asus, mada neverujem da je to bitno)... Simptomi isti prilikom snimanja sa Dolbijem, a primetio sam i da je kod snimka bez Dolbija "tape noise" daleko izraženiji nego ranije. Å to se tiÄe ranije snimljenih kaseta, bile one sa ili bez Dolbija, reprodukcija je dobra. 

 

Meni ovo zvuÄi kao mehaniÄki problem, vodjenje trake, zategnutost odnosno backtension kao i jaÄina vuÄe prvog "reel"-a odnosno sila namotavanja. Dolby sistem je veoma kritiÄan na te parametre i zato se tu manifestuje joÅ¡ viÅ¡e taj feler. Taj sindrom Å¡etanja zvuka levo-desno pa zatamnjenje i muljanje pa vraćanje jasno ukazuje na nestabilnu putanju trake. E sada, zaÅ¡to je to tako, to je teÅ¡ko reći na daljinu. Prvo bih uzeo i batalio TDK ÄistaÄ već Å¡tapić za uÅ¡i, alkohol i trljanje pinÄ rolera do iznemoglosti pa provera sile namotavanja makar na "prst" sa skinutim vratima kao i silu koÄenja levog "reel" toÄkića, Äisto da se vidi gde smo. To bar kod Pioneer deka nije problem, on se ukljuÄuje u mod reprodukcije bez trake i samo se otkaÄe vratanca radi prilaza.

Ako grešim, sorry... samo pokušavam da pomognem.

:wave2

Ovaj.... Kako da skinem vrata?  :D  Skinuo sam SM sa neta i proÄitao da postoje neke "kvakice" ali mi sve to deluje toliko nežno da imam osećaj da će pući... Znam da ovaj "problem" deluje možda smeÅ¡no iskusnijim dekofilima, ali ovo mi je prvi iole sofisticiraniji dek, i povrh svega toga sam vrlo mlad audiofil, tako da sam joÅ¡ priliÄno nesiguran u ono Å¡to radim...  :rolleyes: 

Link to comment
Share on other sites

Ovaj.... Kako da skinem vrata?  :D  Skinuo sam SM sa neta i proÄitao da postoje neke "kvakice" ali mi sve to deluje toliko nežno da imam osećaj da će pući... Znam da ovaj "problem" deluje možda smeÅ¡no iskusnijim dekofilima, ali ovo mi je prvi iole sofisticiraniji dek, i povrh svega toga sam vrlo mlad audiofil, tako da sam joÅ¡ priliÄno nesiguran u ono Å¡to radim...  :rolleyes:

 

ÐоÑи боље код Сандра  :thumbsup2

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da se namećem Äoveku... Osim ukoliko ne pusti PM sa informacijama tipa omiljeno piće, muzika i sliÄno...  :blah

 

Ма јавиће ти Ñе он Ñамо да му Ñе заврше аукције на лимунду  ;-)

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Neka je sa srecom. Bas me zanima Vase misljenje o zvuku tog deka u odnosu na TCK970ES i Aiwu XK-009. Ja sam davno radio uporedni test GX9/AD-F990/TC-K970 i TC-KA6ES.

Hvala Zorane, sto se tice testa ova tri deka, daces mi malo vremena, pa cu jedan dan sesti i uporediti sve tri masine i naravno podeliti svoje utiske o ova tri velikana sa svima vama!

Link to comment
Share on other sites

Evo i kod mene nekih prinova ,

nakon Å¡to sam prije nekog vremena postao vlasnik i restaurirao male  acron300  zvuÄnike (kutije su izbruÅ¡ene od ogrebotina  i raÄ‘ene u tikovom ulju te obojane mrežice) :facehearts

juÄe sam potpuno neplanirano udomio i Aiwu tdwx 929 u odliÄnom estetskom i funkcionalnom stanju, 

poÅ¡to je brojka deckova preÅ¡la u nerazumne mislim da će se nažalost naći uz joÅ¡ dva-tri na listi za :blah  :plakanje  jer sad tražim nekakvo pojaÄalce da gornji zvuÄnici i prosviraju :listen

baterije u fotiću su mi prazne pa sam slike postavio odsvakale , sorry :type

 

post-29435-0-79759300-1365244265_thumb.j

post-29435-0-37166500-1365244281_thumb.j

post-29435-0-11919200-1365244330_thumb.j

post-29435-0-57686300-1365244351_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

@Idler

@Naum

 

Negde sam pisao na forumu, moje iskustvo je identicno kao Idlerovo. GX9 je bio poslednji, bolja od njega AD-F990, a Sony TCK970 i TCKA6ES jednaki i ubedljivo bolji od njih. Zato sam i napisao post tim redosledom. Na kraju,  ako se ne varam, koristio sam Alpinu AL85 koja ih je "zgazila" (ne volim taj izraz) kao FAP zabu.

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam napisao ja sam prema zvuku Akai dekova totalno ravnodusan...niti smrde niti mirisu.

Npr TCKA6ES je zvucno puno bolji dek od ADF 990, ali kad kazetu hocu poslusati, onda stavim u 990.... klinicki Sony ili slatka Aiwa? ja sam uvijek za kolesterol pa i u hi fiu :smile:

Samo nemoj preterivat sa Holesterolom :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Nikad! :smile: Nisam ja Retro da tucem po 15 jaja za dorucak hahahaha....a sto se tice hi-fia meni su uvijek najskuplje i najrazvikanije stvari bile i najvece razocarenje :smile: Kod mene su teorija i praksa uvijek u sukobima :smile:

Idler Å¡to 15 jaja, a zaboravi sa na pola para kobasice, dva luka i tri piva,  ispod toga neÄu ni sjesti za stol  ;-) , da ti vuÄeÅ¡ na kat po uskim stepenicama 20 kilaÅ¡e i ti bi toliko jeo :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...