Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Danas, kada muzike ovog usmerenja (ambient, drone, glitch...) ima mnogo, čak i dobre, teško je oteti se utisku jednokratnosti. 
Tako i poslednji album Tim-a Hecker-a "preti" da ostane zaboravljen nakon jednog ili dva slušanja, ne samo zbog toga što gustu i tamnu atmosferu menja znatno provetrenijom i svetlijom. Opet nije reč o lošem albumu, ali ni o bilo kojoj vrsti "međaša". 
Preporuka ide njegovom prvencu i (meni) zaraznom Ravedeath-u. 

Tim Hecker - Love Streams (2016) 

Tim Hecker - Haunt Me, Haunt Me Do It Again (2001) 

Tim Hecker - Ravedeath, 1972 (2011)

2cffdw5.jpg ms2gpx.jpg 2q0q7mr.jpg

Link to comment
Share on other sites

Blue Oyster Cult - Imaginos (1988) 

14t106a.jpg

Kažu da su 70te "zlatno" doba Blue Oyster Cult-a, a meni nikad ti albumi nisu bili interesantni. 

Krajem 80tih, kad je i poslednji fan zaboravio na njih, izašao je ovaj (čak pretenciozno) konceptualni album okupljen oko priče koju teško pratim (onostrano, tajno, mračno, horor...). No, sve i da je na rumunskom, muzički je nedvosmisleno povezan istom kičmom. Meni ne liči ni na šta što sam od BOC slušao, čak mi je dosta teško poverovati da je isti band u pitanju. Kažu da su priča i album nastajali 7-8 godina što bi moglo obrazložiti/opravdati pomenutu pretencioznost. 

Kako god, ovo verovatno jeste heavy metal ploča (ako nešto nisam pobrkao, BOC, tačnije njihov menadžer, su izmislili termin "heavy metal")), zamišljam da bi malo igre  s potenciometrima uz pojedine instrumente napravilo pravi HM klasik, ali potenciometri su ostali na "mid" položajima.

Rezultat je vrlo interesantan, zvuče zrelo (i pored nekoliko deonica višeglasnog pevanja koje prizivaju sweet metal), višegodišnji trud se "čuje". 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...