Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

InaÄe se ta obrada TWZ, zajedno sa kaverima drugih izvoÄ‘aÄa nalazi na sasvim dobrom tribjut albumu izdatom za Gltterhouse Records, a kuriozitet je da je ideja za album potekla od Äovek sa ovih prostora (moj drugar :))

http://www.glitterhouse.com/index.asp?l ... incs=false

PloÄu nije hteo da mi proda, kaže da je Äuva za unuke.

Da Äujemo i kralja svih otpadnika:

Link to comment
Share on other sites

Ras me inspirisao, sa sve `Kathleen`

togetheratbluebirdcafe.jpg&t=1

To je dobar album.

Steve Earle je inaÄe veliki poÅ¡tovalac lika i dela TWZ, Äak je i sina nazvao po svom velikom uzoru:

http://en.wikipedia.org/wiki/Justin_Townes_Earle

ProÅ¡le je godine i on objavio TWZ tribjut album, za koji i danas ne znam Äemu, osim da se kroz modernije snimke i tehniÄki preciznu interpretaciju joÅ¡ jednom skrene pažnja na tog velikog ameriÄkog autora. Na žalost, interpretacije ne donose niÅ¡ta novo, a zaÄuÄ‘ujuće je kako su hladne, gotovo sterilne. Album se zove Townes

No, Steve Earle je i sam snimio podosta dobrih pesama i albuma, a evo ga sa ženom mu:

SluÅ¡a se neÅ¡to sasvim drugaÄije - izvoÄ‘enje briljantno, ali nikako hladno i sterilno - naprotiv! Violina kao prislonjena na uvce i udri:

Sandor Lakatos - Budapest at night

w09907.jpg

PloÄa koju sam prvi put Äuo kod doktora koji ima tvrdo srce i velike uÅ¡i, a eto naÄ‘oh i za sebe primerak.

Link to comment
Share on other sites

Nekako je u playlist-u dosao i ovaj snimak:

Tricky - Live at Town and Country Club, Leeds, 30th April 1997

U pitanju je, izgleda, snimak emitovan na nekoj britanskoj radio stanici (kladim se na BBC).

Traje 60min i odlican je od pocetka do kraja. Strasna izvodjenja One man army, Tricky Kid...

Razmisljam, jesam li ikad ranije slusao neki snimak od Tricky-ja live...

nema omota :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...