Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Ras,

Al' si grub, i viÅ¡e-manje nepravedan prema Eurythmics... mogao si da daÅ¡ link i za ovo - prvo mi je zapalo za oÄi/uÅ¡i (isto mesto, isti uploader):

http://soundcloud.co...he-saddest-song

Obožavam Eurythmics, bez zezanja!

ÄŒak sam, kao tinejdžer bio zaljubljen u A.L. Na povratku sa neke ekskurzije, dok smo kroz noć putovali nazad i dok su drugi grlili devojÄice, ja sam grlio Touch ploÄu, kupljenu u Dubrovniku.

I držao za ruku devojÄicu u koju sam tada bio zaljubljen.

Ah, jedna od mojih neostvarenih ljubavi.

Upoznao sam je joÅ¡ u osnovnoj Å¡koli, na takmiÄenju iz ruskog jezika, a ona je joÅ¡ tada imala deÄka sa kojim će, koliko znam osnovati i porodicu i i danas živeti.

Najdalje Å¡to smo otiÅ¡li u bliskosti je da smo se i ona i ja razboleli od žutice u drugom srednje (ja par meseci posle nje), jeli pastu za zube u Trebinju i sunÄali se naslonjeni jedno drugom o leÄ‘a na plaži u BeÄićima.

Par godina kasnije, na nekoj žurci, punili smo cigarete onim mini petardama i vraćali ih u paklo, a paklo nonšalatno vratili na sto. Pretpostavka je bila da će cigarete, kako se bliži jutro, nestajati i da će svi posegnuti za tom preostalom kutijom.

Kasnije, cigare će eksplodirati u lice i njoj i meni. We share a moment

Ne volim taj E. album i mislim da je slab, a o MM mislim baš to što sam napisao. Ipak, postoji druga jedna pesma na tom istom albumu koju jako volim:

Sanju, aplodera na SC poznajem sa drugog jednog foruma, a na njen nalog sam nabasao sasvim sluÄajno, tragajući za zvuÄnim zapisom Southern Culture On The Skids obrade Come As You Are, a Dirtbombs i E. su kolateralna Å¡teta.

Link to comment
Share on other sites

Nisam mislio da ih mrziš, ali nisam mogao pretpostaviti da ih obožavaš (pogotovo onom konstatacijom u kojoj pominješ bljuvotinu).

Sada razumem. A i Äovek je Äesto grub prema onima koje voli. (Neću viÅ¡e da mudrujem :huh: )

Do "Revenge" sam ih i slušao, kasnije slabo - ni jedan od albuma posle ovog nisam ceo preslušao, "Peace" kopiju koju sam brzo nabavio mislim da nisam ni slušao.

Missionary Man mi je nekako bila smarajuća; Thorn In My Side sam voleo da pustim i sebi i za druge dok sam radio lep i slabo plaćen posao).

Za E. me ne vezuju dogaÄ‘aji poput tvog; Takvi (iz tog životnog doba) vezani su za Duran Duran ("Rio" album) itd. Pomenuta ploÄa je prva koju sam samostalno kupio. Većini oko mene prve ploÄe su bile Doors, Purple, AD/DC... (a većina te većine je, ubeÄ‘en sam, lagala) ili B. Dugme, R. ÄŒorba i sl.

DD se nikada nisam stideo i volim uvek da Äujem (prva dva i dosta kasniji The Wedding Album pogotovo; ostalo samo zbog nostalgije i vrlo selektivno)

Link to comment
Share on other sites

GreÅ¡iÅ¡, o MiloÅ¡e.Sve mi se Äini da pauÅ¡alno gledaÅ¡ na pop muziku.

Poslušaj njihov album "1984", to je masterpiece!

A, "Be yourself tonight" je prepun kvalitetnih pop pesama, mada su ih hardcore fanovi kritikovali Å¡to su odstupili od elektronike.

Čak, i da nisu snimili ništa drugo do "Sweet dreams" i "Love is a stranger", bili bi vredni spominjanja.

Link to comment
Share on other sites

Dragi Bujo, tvoj positivity je zaista blagotvoran, tvoja volja da u svakom zlu pronaÄ‘eÅ¡ i mrvicu dobrog je okrepljujuća. Ipak, Äini mi se da meÅ¡aÅ¡ (opravdanu) nostalgiju i žal za mlados' sa MTV Ä‘ubretom kojim smo (neopravdano) bili zatrpavani.

Na kablovskoj sam dobio VH Classic - muzika 80-tih (+- 10) godina. Užas, svo to smeće znam napamet, nije mi jasno gde i kada sam sve to toliko sluÅ¡ao. Eurythmics su naravno bogato zastupljeni. Ipak, ubedljivo najstraÅ¡niji je Phil Collins - koliko Ä‘ubreta je taj Äovek proizveo je prosto nepojmljivo.

BTW, sutra je Å¡esta na Kolarcu :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Žal za mlados' mi je, još uvek, nepoznata kategorija i cenim da je nikad neću ni upoznati.Eurythmics sam otkrio i zavoleo kasnije.

GreÅ¡iÅ¡ i za traženje mrvice dobrog u zlu.Å ta me se tiÄe zlo?Nek truli i nek propadne.Medjutim, dobro stoji samo za sebe i nesamerljivo je sa zlom.Eurythmics ima nekiliko dobrih trenutaka, ostalo....ostalo je za ostale

Link to comment
Share on other sites

Medjutim, dobro stoji samo za sebe

Slažem se sa tobom potpuno! Evo da okrenemo ploÄu na dobro - engleski muziÄki nedeljnik New Musical Express (NME) povodom 60 godina kontinuiranog izlaženja sastavio je listu najboljih pesama u proteklih Å¡est decenija. Nisam siguran za redosled, nije ni bitno, ali (osim Madone) izbor je sjajan, odliÄna plejlista za neko veoma posebno veÄe:

1. Joy Division – 'Love Will Tear Us Apart'

2. Pulp – 'Common People'

3. David Bowie – '"Heroes"'

4. The Beach Boys – 'Good Vibratons'

5. New Order – 'Blue Monday'

6. The Stone Roses – 'She Bangs The Drums'

7. The Smiths – 'There Is A Light That Never Goes Out'

8. The Specials – 'Ghost Town'

9. Dizzee Rascal – 'Fix Up, Look Sharp'

10. Oasis – 'Wonderwall'

11. The Rolling Stones – 'Sympathy For The Devil'

12. The Ronettes – 'Be My Baby'

13. Michael Jackson – 'Billie Jean'

14. Sex Pistols – 'God Save The Queen'

15. The Beatles – 'A Day In The Life'

16. The Cure – 'Boys Don't Cry'

17. Bob Dylan – 'Like A Rolling Stone'

18. The Beach Boys – 'God Only Knows'

19. Madonna – 'Like A Prayer'

20. The Stone Roses – 'I Am The Resurrection'

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa tobom potpuno! Evo da okrenemo ploÄu na dobro - engleski muziÄki nedeljnik New Musical Express (NME) povodom 60 godina kontinuiranog izlaženja sastavio je listu najboljih pesama u proteklih Å¡est decenija. Nisam siguran za redosled, nije ni bitno, ali (osim Madone) izbor je sjajan, odliÄna plejlista za neko veoma posebno veÄe:

2. Pulp – 'Common People'

10. Oasis – 'Wonderwall'

15. The Beatles – 'A Day In The Life'

Ser*m se na tu listu na kojoj su najstrashniji reciklazni bendovi ispred originala. :nono

Link to comment
Share on other sites

Ser*m se na tu listu na kojoj su najstrashniji reciklazni bendovi ispred originala. :nono

Reciklaža nije loša sama po sebi, mnoge obrade su bolje od originala, a neke originale bi trebalo komisijski oduzeti autorima jer su obrade bolje (imam ceo folder sa 50-tak obrada All along the watchtower!)

Link to comment
Share on other sites

Za sluÄaj da neko "nije obaveÅ¡ten" - na adresi http://www.b92.fm/channel/Dole+na+uglu/ se nalaze strimovi emisija Žikice Simića "Dole na uglu". Žikica je nikad življa legenda naÅ¡eg muziÄkog novinarstva, autor zbirke "ElektriÄna zastava", moj liÄni muziÄki guru, Äovek koga bih vodio na pusto ostrvo da mi puÅ¡ta ploÄe...

Elektricna%20zastava.jpg

Upravo sam odsluÅ¡ao Žikicinu emisiju o super-kontraverznoj listi 100 najboljih gitarista svih vremena Äasopisa Spin, na kojoj je Hendža na... pazi sad... na nijednom mestu! Evo ovde je ta emisija: http://www.b92.fm/channel/Dole+na+uglu/84972.html

Pažnja: obavezno dozvoliti pop-up prozore, da bi se otvorio plejer.

Link to comment
Share on other sites

Ovakvu provokaciju nisam mogao da istrpim iako sam se samobanovao na forumu (do završetka evropskog prvenstva u fudbalu). Malopre otvorim i vidim komentar iznad i tu listu Spin-a. Bruka and sramota. Evo mog glasa protesta, da ne bude beli listić...

45db024128a0379e357aa010.L.jpg

Link to comment
Share on other sites

Za sluÄaj da neko "nije obaveÅ¡ten" - na adresi http://www.b92.fm/ch...l/Dole+na+uglu/ se nalaze strimovi emisija Žikice Simića "Dole na uglu". Žikica je nikad življa legenda naÅ¡eg muziÄkog novinarstva, autor zbirke "ElektriÄna zastava", moj liÄni muziÄki guru, Äovek koga bih vodio na pusto ostrvo da mi puÅ¡ta ploÄe...

Elektricna%20zastava.jpg

Da te Žikice vidi kad izlaziÅ¡ iz Leile sa onim prog ploÄama, uhvatio bi te za uvo i odvukao do Saborne crkve da moliÅ¡ za oprost grehova.

Ili bi te strpao u CZ.

Link to comment
Share on other sites

Još malo prograsive.

In_the_Court_of_the_Crimson_King.jpg

Btw, Steven Wilson (Porcupine Tree) i Robert Fripp su izdali remikse (skoro) svih albuma povodom ÄetrdesetogodiÅ¡njice.ZvuÄe odliÄno.Vredi skinuti ili kupiti.Za one koji to vole, uradjeni su i 5.1 remiksi.Napominjem, u pitanju je remiks originalnih snimaka a ne tunjavi remaster.

Me happy!

Link to comment
Share on other sites

Da te Žikica vidi kad izlaziÅ¡ iz Leile sa onim prog ploÄama, uhvatio bi te za uvo i odvukao do Saborne crkve da moliÅ¡ za oprost grehova. Ili bi te strpao u CZ.

Žikica je veliki i oprostiće. Više se bojim komšije od preko puta, Pere Lukovića, uf... on je nezgodan

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...