Jump to content


Sex Pistols vs The Clash


Sonichammer

Recommended Posts

Tema koja je, kao malo koja, podelila generacije.

Naravno, podela je mnogo vise od sukoba muzickog ukusa, God Save THe Queen vs White Riot.

Svodi se, izmedju ostalog, na pitanje sta je sustina Punk muzike i odgovarajuceg pogleda na svet.

...

Ili, sasvim prosto pitanje, da li volite i razumete Punk?

Link to comment
Share on other sites

Tema koja je, kao malo koja, podelila generacije.

Naravno, podela je mnogo vise od sukoba muzickog ukusa, God Save THe Queen vs White Riotl.

Svodi se, izmedju ostalog, na pitanje sta je sustina Punk muzike i odgovarajuceg pogleda na svet.

...

Ili, sasvim prosto pitanje, da li volite i razumete Punk?

Link to comment
Share on other sites

Moj glas za The Clash, kao bolji band. Mislim da su mnogo manje pankeri jednostavno zato Å¡to znaju da sviraju....

Pistolsima možes bas gitaru da (parafraziracu Terry Pratchett-a) zamenis daskom colovačom u koju si ušrafio četiri žice za ogradu - i neće se primetiti razlika :thumbsup2

Ko nije provalio ja baš ne mirišem punk... Ono... Punk's not Dead, it just smells like it.

Link to comment
Share on other sites

Ako se posmatra po uticaju na kasnije pank bendove, onda: Sex Pistols. Sam Joe Strummer je rekao da su oni (Clash) tek posle jednog odgledanog koncerta Pistolsa, odlucili da realizuju svoje ideje. Mada treba uzeti u obzir da je sve ipak pocelo u Americi (Pre-Punk) - New York Dolls, Dictators, i naravno Ramones - koji su uticali na Pistolse (na pr. Sid Vicious je imitiro Dee Dee Ramonea, i po nacinu sviranja i po ponasanju)...itd

Ako se posmatra po kvalitetu svirke: Clash. Prvo sto su bili mnogo bolji muzicari i koketirali su sa svim mogucim zanrovima (Reggea, Jazz, Rockabilly...) i svemu tome davali sopstveni pecat....itd.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...