Jump to content


Miljetov sistem


milje

Recommended Posts

6 sati ranije, covek vuk said:

Cao svima...stigla prinova u moj sistem...nova neotpakovana, a utisci za par dana....

Čestitam... :cheers

Izgleda kao milion dolara...:wub: A , kolko me sećanje služi, toliko dobro i zvuči :listen

Sad lepo još samo jedan C1100 i MB50 i eto prostora za još jednu kutiju sa pločama;)

Uživaj!

Link to comment
Share on other sites

Hvala vam na cestitkama...zaista sam prezadovoljan.... jos se sve usvirava ali je impresivno i ovako ne usvirano....u uputstvu za preamp pise da su lampe 12AX7A, to su ECC 83 koliko znam.... e sada pitanje je sta predstavlja ono slovo A na kraju....i da li ima i B I C.....evo ovako pise u uputstvu.

TUBE COMPLIMENT

Phono Circuitry / 2 - 12AX7A

High Level Circuitry / 2 - 12AX7A

 I koji bi bio vas savet za lampe za preamp koje sviraju mekano u basu i svilenkasto u gornjem spektru.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na cestitkama i savetima...e sada....nisam nikada do sada koristio XLR vezu izmedju snagasa i preampa....sada postoji i ta mogucnost....tih kablova sam se nagledao po raznim studijima gde sam snimao, ali ih nikada nisam koristio u sistemu...da li postoji realno zvucna razlika i kod balansiranih kablova....koji balansirani kablovi su dobri za vezu izmedju preampa i snagasa....ako imate iskustva sa XLR povezivanjem u odnosu na RCA napisite kakva su vasa iskustva....

Hvala....

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima...evo proslo je skoro 10 dana usviravanja i slusanja Mcintosh snagasa i preampa u mom sistemu. Ono sto mogu da kazem je da sam zaista PREZADOVOLJAN. I zelim ovom prilikom da se zahvalim Sinisi Sretenovicu na svim ponudjenim varijantama kako bi smo uspesno zavrsili posao. Sto se tice zvuka u odnosu na Bryston snagasa primecujem da je sada sve nekako lakse i lepse za slusanje. Malo se izgubila sterilna analiticnost koju je u nekim momentima Bryston imao i dobila se neka lepota u samom zvuku. Recimo izgubili su se ostri visoki tonovi na nekim diskovima koji su bili prisutni pre Mcintosh-a. Snage ima na izvoz. Dakle sve one suptilne detalje i finocu koje sam pokusavao u svim ranijim kombinacijama da postignem kablovima ili malo drugacijim pozicioniranjem zvucnika sada sam dobio. Snagas ima veoma topao i mekan zvuk, prosto kao da je lampas. Preamp je posebna prica. Zvuk mu je predivan. Juce sam zamenio lampe u preampu. Koristi ECC 83 lampe i to 2 kom za phono i 2 kom na glavnom izlazu. Unutra su bile fabricki dve neke kineske lampe na kojima pise Mcintosh, ali pise made in China i bile su dve JJ lampe. Ubacio sam 4 nove RFT lampe koje licno mnogo volim po karakteru zvuka. Te sam lampe slusao nekoliko puta pre par godina i sada sam ih nasao nove. U pitanju je istocna Nemacka. Mozda su malo zanemarene u odnosu na druge proizvodjace lampi ali meni licno veoma prijaju zvukom koji pruzaju. Nezne i svilene lampe. I sve to tako mekano i svilenkasto mnogo prija mojim Bowersima koji su otvoreni i transparentni. Phono na preampu gde sam bio najveci skeptik me je oborio sa nogu. Zaista fantastican preamp. Postoje i neka zanimljiva podesavanja na samom preampu....recimo za svaki izvor zvuka koji imate u sistemu mozete podesiti sopstveni GAIN tako da mozete podesiti da vam svi izvori zvuka imaju istu jacinu signala. Takodje mozete ukljuciti funkciju da svaki put kada ukljucite preamp i prebacite na zeljeni izvor zvuka preamp automatski postavi VOLUME na jacinu kada ste poslednji put slusali taj izvor. I naravno kada ukljucite preamp nekih 10 sekundi je grajanje lampi pa ga tek onda ukljuci. Ono sto me je izbezumilo pre neki dan je da se snagas sam od sebe iskljucio. Pricao sam preko telefona i snagas se jednostavno iskljucio. Nije bila pustena muzika, ali su uredjaji bili pod naponom. Medjutim fazon je u sledecem. U uputstvu pise da ako snagas ne prima nikakav signal 30 min da ce se automatski iskljuciti. Eto tako....sve u svemu odlican spoj Mcintosha i Bowersa. Od nosenja i postavke uredjaja muci me stomak jer sam se posteno iskilavio ali sve to prodje cim se zvuk cuje....Ono sa cim bi u narednom periodu voleo da eksperimentisem su XLR kablovi. Nisam do sada nikada imao priliku da uporedim XLR sa RCA ali nadam se da cu imati prilike....Jos jednom pozdrav svima.

Link to comment
Share on other sites

On 29.10.2017 at 2:13, covek vuk said:

Ako ima neko iskusan u vezi XLR kablova rado cu ga saslusati...

Eksperimentisao sam sa istim u više intenzivnijih navrata, u poslednjih petnaestak godina.

Ovaj poslednji nalet je bio i za mene više no intenzivan. U sistemu kojim raspolažeš je neophodno ići na zaista kvalitetno. Balansirana veza između predpojačala i pojačala je imperativ, ako komponente raspolažu tom mogućnošću. Sistem je na taj način moguće dovesti do potpuno novog nivoa.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...