Jump to content


AMAZON


boskogit

Recommended Posts

U tom Älanu lepo piÅ¡e Å¡ta se izuzima od carinjenja (a do maksimalne vrednosti od 25€).

Dakle, ono Å¡to je već davno i ovde napisano - nosaÄi zvuka nisu izuzeti od carinjenja koja god vrednost da je u pitanju.

To Å¡to se carina uglavnom ne plaća, može se podvesti pod neažurnost naÅ¡ih carinika, a niža vrednost poÅ¡iljke, mali gabariti, jasno naznaÄen sadržaj na omotnici verovatno doprinose neÄijoj odluci da poÅ¡iljku ne ocarini.

LaiÄki tumaÄeći ove (linkovane) propise nosaÄi zvuka mogu biti izuzeti od carinjenja, ako mi tetka iz Amerike poÅ¡alje ploÄe u vrednosti do 45€, a carina proceni da se ne radi o robi koja je komercijalna.

Trubite jaÄe,

trubite bolje,

bolje će raditi i carina.

Link to comment
Share on other sites

U tom Älanu lepo piÅ¡e Å¡ta se izuzima od carinjenja (a do maksimalne vrednosti od 25€).

Dakle, ono Å¡to je već davno i ovde napisano - nosaÄi zvuka nisu izuzeti od carinjenja koja god vrednost da je u pitanju.

ZaÅ¡to misliÅ¡ da sledeće iskljuÄuje nosaÄe zvuka?

Pošiljkom male vrednosti, nekomercijalne prirode, u smislu stava 1. ovog ĉlana....smatraju se:

1) pošiljke ĉija vrednost ne prelazi 25 evra, u dinarskoj protivvrednosti;

Link to comment
Share on other sites

Nekomercijalna priroda valjda znaÄi da nećeÅ¡ trgovati time Å¡to dobijeÅ¡, odnosno sadržaj poÅ¡iljke je za liÄnu upotrebu. A?

Ne znam.

Možemo mi da iÅ¡Äitavamo i tumaÄimo ova propise kakogod hoćemo, ali je bitno kako će ih carinik tumaÄiti.

Tako da ostaje da budemo zadovoljni kada poÅ¡iljka ne bude ocarinjena, a u onom drugom sluÄaju (nepovoljnijem) i dalje glumimo Kalimera.

Link to comment
Share on other sites

Ma to je pogreÅ¡an pristup. Treba da se utvrdi Å¡to taÄno znaÄi napisano pa kad neki carinko poÄne da tumaÄi ti mu fino mahneÅ¡ tumaÄnikom i pomogneÅ¡ mu da savlada propuÅ¡teno gradivo. Naravno, u suprotnom sluÄaju se samo zahvaliÅ¡, ÄestitaÅ¡ na profesionalnosti i odÅ¡etaÅ¡ Å¡to pre sa necarinjenim paketićem od 50-ak eura. B)

Link to comment
Share on other sites

Kako bre da proverim sta je sa posiljkom, gde je i tako to?

Na ebay-u nema nista lakse, u svakom trenutku mogu videti kako, gde i sta je sa aukcijom.

Sa Amazona mi malo pre skinuli iznos sa kartice, ali kad odem na moj nalog nema nista ni u proslim nardzbinama, niti u korpi, niti u zeljama - nigde?

Link to comment
Share on other sites

:)

Taj disk od ove pevaljke volim i imam ga kao kopiju vec par godina, a nisam kupio originalno izdanje samo zato sto kosta preko 15 € - kod nas.

Sad tek shvatam sto se zove Amazon!

Da postoji takva ponuda, ili uopste tako nesto, kod nas sigurno bi se zvalo Ibar, recimo…

Link to comment
Share on other sites

:grin: :grin: :grin:

Your order #026-8002901-1645154 (received January 06, 2011)

-------------------------------------------------------------------------

Qty Item Price Delivery Subtotal

-------------------------------------------------------------------------

Amazon.co.uk items (Sold by Amazon EU S.a.r.L.):

1 Time Out £3.74 1 £3.74

1 The Very Best of Nina Simo... £3.74 1 £3.74

1 Kind of Blue £2.49 1 £2.49

1 Blue Train £2.49 1 £2.49

Dispatched via Royal Mail (estimated arrival date: February 02, 2011).

-------------------------------------------------------------------------

Item Subtotal: £12.46

Delivery and handling: £8.05

Promotion Applied: £0.00

Total: £20.51

Link to comment
Share on other sites

moje iskustvo:

02.01.2011. sam naruÄio dve knjige (malo većih dimenzija - enciklopedije). Razdvojili su mi porudžbinu na dva paketa.

Razlika u ceni između slanja zajedno ili odvojeno je 1 funta, tako da to nije bitno. Estimated time je bio 18 - 19.01.,

a stigle su mi juÄe (13.01.) - za svaku pohvalu ... meÄ‘utim, jedan paket je bio otvoren od strane poÅ¡te i enciklopedija

je bila raspakovana i umotana u neki bezveze papir. Valjda se neko na poÅ¡ti (naÅ¡oj) ponadao neÄemu "ozbiljnijem" (kome

još trebaju knjige), pa kada je video da nije ništa interesantno, ćušnuo je knjigu nazad u kutiju i izlepio je istu žutom

trakom ... krajevi knjige su malo oštećeni, ali šta je tu je ...

BTW, narudžbina je bila preko amazon.co.uk

Link to comment
Share on other sites

02.01.2011. sam naručio dve knjige (malo većih dimenzija - enciklopedije). Razdvojili su mi porudžbinu na dva paketa.

Razlika u ceni između slanja zajedno ili odvojeno je 1 funta, tako da to nije bitno. Estimated time je bio 18 - 19.01.,

a stigle su mi juče (13.01.) - za svaku pohvalu ... međutim, jedan paket je bio otvoren od strane pošte i enciklopedija

je bila raspakovana i umotana u neki bezveze papir. Valjda se neko na pošti (našoj) ponadao nečemu "ozbiljnijem" (kome

još trebaju knjige), pa kada je video da nije ništa interesantno, ćušnuo je knjigu nazad u kutiju i izlepio je istu žutom

trakom ... krajevi knjige su malo oštećeni, ali šta je tu je ...

To sto je otvarano se kod njih zove "carinski pregled". To rade i kad imas pakete koji idu na carinjenje, a takvi paketi se definitivno ne kradu, ne jer oni nece nego zato sto postoji pisani trag o paketu i lako bi uhvatili lopova. Zuta traka je jedina koju oni koriste.

Link to comment
Share on other sites

To sto je otvarano se kod njih zove "carinski pregled". To rade i kad imas pakete koji idu na carinjenje, a takvi paketi se definitivno ne kradu, ne jer oni nece nego zato sto postoji pisani trag o paketu i lako bi uhvatili lopova. Zuta traka je jedina koju oni koriste.

Ok. Bio sam isfrustriran kako je dotiÄni "pregledaÄ" vratio knjigu u kutiju. A i već duže vreme nisam niÅ¡ta naruÄivao preko amazon-a. Pre mi se svaÅ¡ta dogaÄ‘alo sa paketima ...

Link to comment
Share on other sites

Pre svega, trebalo bi i ranije da stize jer meni u proseku stigne za 4 ili 5 dana kada su diskovi u pitanju.

Sto se tice odece, narucivao sam pantalone, dukseve, majice u vise navrata i prekopiracu porudzbinu pa vidi i sam koliko je tada kostalo...

Items Ordered Price

1 of: Gildan Ultra Cotton T-Shirt, Iris, L [Apparel]

Condition: New

Sold by: Harold Ross (seller profile)

£3.99

1 of: Fruit of the Loom Set In Sweatshirt, Black, L [Apparel]

Condition: New

Sold by: Harold Ross (seller profile)

£8.99

1 of: Fruit of the Loom Set In Sweatshirt, Heather Grey, L [Apparel]

Condition: New

Sold by: Harold Ross (seller profile)

£8.99

Item(s) Subtotal: £21.97

Postage & Packing: £7.00

-----

Total: £28.97

-----

Total for this Delivery: £28.97

Sto se odece tice, stigne za koji dan vise, meni je recimo tada stigla za 9 dana ako se dobro secam... i ima jako povoljnih stvari!

A prekujce sam naleteo na DVD Pink Floyda, Live At Pompeii koji je bio na popustu sa 19.99 funti na cak 4,7 funti!!! Naravno odmah narucio i ujutro su poslali, ali taj isti dan popust nije vise bio na 4,7 nego su podigli na 6,99 (i to je cak povoljno)

Zaista treba pratiti sta se desava tamo... ona stvar o kojoj sam pricao ranije sa ubacivanjem u korpu i pracenjem uopste nije losa...! :)

Link to comment
Share on other sites

...Evo i cene za DVD od Floyda :)

Delivery estimate: 2 Feb 2011 - 7 Feb 2011

Dispatch estimate for these items: 15 Jan 2011

1 "Animals"

Pink Floyd; Audio CD; £5.83

Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

1 "A Collection Of Great Dance Songs"

Pink Floyd; Audio CD; £4.16

Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

1 "Pink Floyd - Live at Pompeii [DVD] [1972]"

David Gilmour; DVD; £4.03

Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...