Jump to content


AMAZON


boskogit

Recommended Posts

Takav odgovor si dobio ukoliko si pokušao da poručiš polovan predmet od privatnog prodavca ili firme koja radi u sklopu Amazonovog sajta a nije sam Amazon. na primer, u ptretrazi za određeni CD, u rezultatima će se pojaviti "used" i ta opcija za nas ne važi. Dakle, samo "New", ono što se pojavi prvo u rezultatima pretrage.

Ili, pokušao si da poručiš neke lekove?

Link to comment
Share on other sites

Jeste, sve sto sam stavio u korpu bilo je used, reko da ustedim, ali izgleda ....

Znaci mogu narucivati samo nove cd-e i ploce. ok.

Da li ima neka slicna adresa za narucivanje polovnih ploca i cd-a u Srbiji. Mislim na neku firmu tipa Amazon, a ne licnih oglasa?

Hvala :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Narucio tri new cd- a cisto za probu, da vidimo vreme slanja, kurs, stanje....

Pa cemo posle videti. Ako se navucem, necu izaci iz minusa na kartici dok ne umrem. Ima mnogo albuma koje bi posedovao. :thumbsup2

Vidim stigla mi je i poruka da ih mogu vratiti u roku od 7 dana, da li sam dobro razumeo?

Da li se placa jos nesto osim one cifre koja je istaknuta, u mom slucaju oko 30 funti sa slanjem?

Link to comment
Share on other sites

Nazalost to nemere :thumbsup2 samo ono sto imaju na lageru :listen

Ne moraju da imaju na lageru da bi se naruÄilo. Dovoljno je samo da oni prodaju i isporuÄuju.

Vidim stigla mi je i poruka da ih mogu vratiti u roku od 7 dana, da li sam dobro razumeo?Da li se placa jos nesto osim one cifre koja je istaknuta, u mom slucaju oko 30 funti sa slanjem?

Možeš vratiti ali mislim da se to ne isplati.

Ne plaćaš više od tih 30 funti ako ti naši banditski državni organi nešto ne uzmu za carine, pdv, takse...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I ja se sit nakupova diskova i sto je najbolje, bukvalno jeftinije izadju diskovi sa Amazon.co.uk, novi, nego po Srbiji polovni + potraga za njima! Zamerke osim krckanja kutija.... nemam uopste.... tako da samo napred! Vec sutra ocekujem novu turu da mi stigne, ali ne narucujem preko 5 diskova, nije zanimljivo ako stigne na gomili mnogo...

Isto imam da kazem kao i par ljudi gore... samo novi i samo gde je seller Amazon, drugo nista nece da salju, mada nema ni potrebe pored onakvog izbora (koji se stalno menja koliko sam primetio, dovoljno je pratiti sta imaju na lageru od nekog izvodjaca nekoliko dana i videces da ima promena i u ceni i u ponudi) tako da nema nikakvih problema, cak od dana narucivanja stigne kod nas za 4, bar meni, i pored one cifre koju naplate za shipping odmah, do sada mi ovi nasi nista nisu naplatili po isporuci ni za jedan paket!

P.S. Za one koji uveliko koriste ovaj nacin kupovine... ja obicno narucim vikendom kad imam najvise vremena za to, i u ponedeljak ujutro posalju, u cetvrtak ujutro mi stigne. Tu praksu sam primenjivao nekoliko puta i tada su ostecenja na kutijama bila minimalna. Jednom se desilo da sam narucio u sredu ujutro, odmah poslali i stiglo mi u ponedeljak sa kutijama u sitnim delicima, ispadalo iz kutije na sve strane! Od sada sam ponovo na vikend varijanti da vidim sta se desava, moguce da se carinici smenjuju pa ima onih koji to rade sa razumevanjem a i onih drugih... mozda tu ima logike, a mozda i ne, zanimaju me iskustva dalje sto se toga tice.... :cheers

Link to comment
Share on other sites

...moram odmah danas da se nadovezem na ovo sto rekoh sinoc.... stigao mi je paket sa 5 diskova jutros i prvi put se desilo da svih 5 kutija nije imalo tackicu ostecenja! Stiglo je savrseno upakovano, kao da ga nisu ni otvarali na carini!

Paketi se otvaraju na carini samo ako postoji sumnja u sadržaj. Za tako nešto onda treba da se angažuje špediter za prethodni pregled i za to bi sigurno saznao. I meni stižu polomljene kutije, ali to je zbog neadekvatnog transporta. Ako si primetio da je paket otvaran, a nisi ga podigao na Carinskoj ispostavi Pošta na štajgi i nisi dobio zapisnik, onda se poštar malo zaneo. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ma nije se postar zaneo, meni donose iz poste pravo u kancelariju gde radim, i to mu dodje citavih 100m od poste, a sto se tice transporta, prvih nekoliko paketa je stiglo sa manjim ostecenjima, nista strasno, ovo danas bez mane, ali prosla je bila toliko iskrckana kao da je klestima neko otvarao. Ne verujem da je zbog transporta toliko moglo da se unisti jer je na jednoj od kutija bila slomljena na pola i plastika na kojoj lezi sam disk, a sama kutija nije bila prepolovljena sto znaci da je definitivno otvarano. Nije toliko ni bitno, kutije se lako zamene, samo sam pitao za slicna iskustva medju vama koji pazarite sa Amazona...

Link to comment
Share on other sites

Ma nije se postar zaneo, meni donose iz poste pravo u kancelariju gde radim, i to mu dodje citavih 100m od poste, a sto se tice transporta, prvih nekoliko paketa je stiglo sa manjim ostecenjima, nista strasno, ovo danas bez mane, ali prosla je bila toliko iskrckana kao da je klestima neko otvarao. Ne verujem da je zbog transporta toliko moglo da se unisti jer je na jednoj od kutija bila slomljena na pola i plastika na kojoj lezi sam disk, a sama kutija nije bila prepolovljena sto znaci da je definitivno otvarano. Nije toliko ni bitno, kutije se lako zamene, samo sam pitao za slicna iskustva medju vama koji pazarite sa Amazona...

Sve te posiljke imaju status obicnog pisma i pakuju se u dzakove. Te dzakove pobacaju na gomile u vagon, dzakovi jedan drugog pritiskaju i tako pucaju kutije nasih cd-ova.Meni obavezno dodje barem jedan cd sa ostecenomm kutijom. Na kraju krajeva, zasto bi carinik otvarao kartonsko pakovanje Amazona i namerno ostetio cd. To mi nije logicno, a i znam da ta posiljka ni ne dodje do carinika, vec do carinskog magacina na posti. Do carinika dodje samo manifest koji on pregleda i nakon toga odlucuje koju posiljku ce da kontrolise.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobio sa Amazona posle nedelju dana, (Do Leskovaca se duze putuje , nego do Londona). Jedna kutija bila ostecena, ali zanemarljivo.

Jedino sto imam utisak da je sam kvalitet diskova i omota na malo nizem nivou nego sto sam ocekivao, (ne znam nisam siguran , mozda mi se samo cini.) Narucivao sam i neke sacd u One hifi u Bg. Kvalitet cd-a, omota, kutija i samog pakovanja izuzetan ( diskovi su bili umotanu kao da su zlatni) jbg, i cena...

Nisu ljudi za dzabe izmislili - Sve ima svoju cenu. U svakom slucaju narucivacu jos :bacanje i tamo i ovamo...

Link to comment
Share on other sites

Tako je, gledaj ne samo da je "NEW" vec da ga prodaje sam Amzon, a ne privatni prodavac. Znaci treba pisati "Ships from and sold by Amazon.com." .

Mogu da se kupe i diskovi koje prodaje "Amazon's Preferred Merchant" a ne samo amazon. Medjutim, u tom slucaju nema redukcije cijene za PDV posto je takav prodavac na nekom od ostrva u Lamansu.

Narucivao sam i neke sacd u One hifi u Bg. Kvalitet cd-a, omota, kutija i samog pakovanja izuzetan ( diskovi su bili umotanu kao da su zlatni) jbg, i cena....

Pa jes, kad vidim da je Mozart Symphonies 38-41 SACD/Linn records kod One-hifi 2448 din a kod Amazona 9,98₤, srce mi se cepa.

Link to comment
Share on other sites

Istina, ali uvek treba sagledati sve sto je u ponudi... ja sam veceras narucio 4 diska i 2 majice, koje su u zagradi bile navedene kao Audio CD, jer kao odecu nece da ih posalju van UK... prvi put sam i to pokusao pa cemo videti! Steta sto ne moze i ostatak robe da se narucuje, ima opasno dobrih stvarcica!

Link to comment
Share on other sites

Mogu da se kupe i diskovi koje prodaje "Amazon's Preferred Merchant" a ne samo amazon. Medjutim, u tom slucaju nema redukcije cijene za PDV posto je takav prodavac na nekom od ostrva u Lamansu.

Hm, zanimljivo. Govoris o USA ili UK Amazon-u ? Takodje ovo za PDV prvi put cujem sto se tice USA Amazona, mozda vazi za UK Amazon sa kojeg nisam porucivao do sad.

Link to comment
Share on other sites

Govorio sam naravno o britanskom amazonu posto sam spominjao Lamans. Ta ostrva su Jersey, Guernsey ili kao vec. Steta je ne iskoristiti slabu funtu, moze se tamo naci nesto zanimljivo.

Imas iskustva sa ovim?

Ovde pise:

2. Delivery

Items sold by us on the Amazon website are depatched from Jersey and can only be dispatched to locations within the UK (England,Northern Ireland,Scotland,Wales and all BFPO Addresses) and the Channel Islands.

Ovaj Indigostarfish.com je jedini koji se javlja kad trazim "Amazon's Preferred Merchant" u Help sekciji:

Link to comment
Share on other sites

Imam iskustva sa ovim. Ovo sto ste naveli je u maloj kontradikciji sa poslednjim stavom:

"If you order an item that is messaged as being sold by Amazon's Preferred Merchant for dispatch to anywhere other than the UK, you are placing your Order with Amazon.co.uk. This will be subject to Amazon.co.uk's terms and conditions, and the appropriate VAT charges for the destination country will be applied to the order. Click here for more information."

U svakom slucaju, nema redukcije za PDV od 15%, cini mi se da je sada toliki procenat.

Link to comment
Share on other sites

Ima redukcije. Nisam ni razmiÅ¡ljao o PDV-u, dok nisam primetio kod proÅ¡le nabavke da su cene u mailu sa konaÄnim obraÄunom drugaÄije nego na sajtu. ZnaÄi, cene koje su istaknute (važi za britanski amazon) se umanjuju za 13.04% Å¡to je preraÄunata stopa od 15.

U toj proÅ¡loj narudžbi sam iztestirao i granice tolerancije na carini. Mada vrednost paketa nije prelazila neku uobiÄajenu (negde oko 80Eur sa poÅ¡tarinom), poÅ¡to je bilo jeftinih viÅ¡estrukih albuma u kabastim kutijama, sve je izgledalo vrednije nego inaÄe, pa su mi rebnuli carinu. Dakle, malo skromnosti nije na odmet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...