Jump to content


AMAZON


boskogit

Recommended Posts

Pa š’o odma’ ne uradi tako jadan?! :wink:

Nego namuÄi ÄŒoveka, a i ostale Ljude… :grin:

Master kartica je kreditna kartica, a banke "deru sa kamatama". Maestro je debitna kartica i ako nisi u minusu troÅ¡iÅ¡ svoja sredstva (na tekućem raÄunu) na koja se ne obraÄunava kamata.

Sada moram sa Maestra prebacivati sredstva na Master ( nemam raspoloživih sredstava na master-u), pa tek onda obaviti transakciju.

Link to comment
Share on other sites

KOnacno mi stigao zakasneli paket. Bojao sam da ce da mi ga cape, medjutim sve je stiglo uredno.

Tako da sam odusevljen. Pravi novogodisnji poklon.

Ray charles dupli warner bros izdanje, dupli fleetwood mac. blues je neminovan u mom domu.

Oba su uradjena sa kartonskom stampom, i bogatim knjizicama o istorijatu banda itd. Zaista lepa izdanja.

Link to comment
Share on other sites

Jos jedna korisna informacija vezana za temu.

S obzirom da svako prica drugu pricu oko carinjenja robe itd, danas sam zvao upravu carine, odsek odnos sa javnoscu, i dobio informaciju da se carina ne placa na iznos do 45e

Inace ukoliko nekog zanima neka informacija telefoni za informacije su: 2695-880; 2015-800

Gospodja je bila jako ljubazna i odgovorila na svako moje pitanje. Tako da eto. Posto po forumu kruzi prica da se placa carina preko 25e vrednosti posiljke,

Link to comment
Share on other sites

Jos jedna korisna informacija vezana za temu.

S obzirom da svako prica drugu pricu oko carinjenja robe itd, danas sam zvao upravu carine, odsek odnos sa javnoscu, i dobio informaciju da se carina ne placa na iznos do 45e

Inace ukoliko nekog zanima neka informacija telefoni za informacije su: 2695-880; 2015-800

Gospodja je bila jako ljubazna i odgovorila na svako moje pitanje. Tako da eto. Posto po forumu kruzi prica da se placa carina preko 25e vrednosti posiljke,

uprava carina...

odnosi sa javnošću...

ljubazna gospođa...

srbija...

6. januar...

opravdano sumnjam

Link to comment
Share on other sites

Mada i kad sam narucivao manje posiljke amazon mi je sam to delio na manje pakete, tako da i kad bi narucio u vrednosti preko 50e ne bi platio carinu ja mislim. Jer bi razdelili u manje posiljke. Ovde je bio jedan post u kome je covek pricao da je narucivao robu u vrednosti od 70e a nije placao carinu. Ali da ne pricam unapred videcemo.

Link to comment
Share on other sites

Da to mi je i zena rekla kad sam nazvao. Mrzelo me da citam ceo pdf da trazim. Inace hvala za info.

’fala dobri ljudi na ovim VRLO korisnim informacijama smile.gif

Nego, kako se vi obuzdavate kod kupovine diskova? Meni, *ebo te, svaki treba! loveface.gif

Evo vidis kako se obuzdavam, narucujem non stop diskove, kako stignu tako pravim nove narudzbine, a pare samo lete.

Mada ne zalim, diskovi nisu skupi, duplo su jeftiniji od nasih radnji, i izbor je odlican. Sva sreca barijera mi je na 45e. Zamisli da je na 150e kako bi tek tad trosio.

Link to comment
Share on other sites

Kakva su vasa iskustva sto se toga tice?

Plaćao sam carinu (neverovatnih 1950 din, nije to samo carina) za pošiljku od 28$ (sa shippingom) i nisam plaćao carinu za pošiljku od 67$ (sa shippingom).

Pravilo ne postoji.

Ako si optimista, obradovaćeš se svaki put kad je ne platiš.

Link to comment
Share on other sites

Samo da napiÅ¡em svoja iskustva - ja sam naruÄio do sada preko 30 diskova (CD i DVD) sa britanskog Amazona i samo prvi put sam platio poÅ¡tarinu od 650 dinara. Od tada, regularno mi stigne bez ikakve nadoknade. ObiÄno je vreme potrebno da stigne 7-10 dana, a samo pred Božić je to malo duže trajalo (2 nedelje). Sad Äekam da izaÄ‘e novi Pearl Jam "Live On Ten Legs", pa ću naruÄiti i dve knjige. Sve u svemu, mnogo mi se viÅ¡e isplati ovo nego kupovina u Srbiji. Em ima sve Å¡to hoću, em je jeftinije!

Link to comment
Share on other sites

Samo da napiÅ¡em svoja iskustva - ja sam naruÄio do sada preko 30 diskova (CD i DVD) sa britanskog Amazona i samo prvi put sam platio poÅ¡tarinu od 650 dinara. Od tada, regularno mi stigne bez ikakve nadoknade. ObiÄno je vreme potrebno da stigne 7-10 dana, a samo pred Božić je to malo duže trajalo (2 nedelje). Sad Äekam da izaÄ‘e novi Pearl Jam "Live On Ten Legs", pa ću naruÄiti i dve knjige. Sve u svemu, mnogo mi se viÅ¡e isplati ovo nego kupovina u Srbiji. Em ima sve Å¡to hoću, em je jeftinije!

Pa tako nesto, s tim sto ja nikad nisam platio postarinu. Samo mi nije jasno kako to da si platio tih 650 dinara postarinu. Ne bi trebalo da ista placas. Ja jako cesto narucujem sa amazona i to Britanskog iskljucivo (najpovoljniji su sa cenama). NIkad postarinu platio nisam niti carinu. Mada ja nikad ne idem preko 5-6 diskova po porudzbini. A u zadnje vreme kad i to narucim oni mi i to razdele na par paketa. Tako da u jednoj posiljci obicno bude 2-3 diska najvise. A ostale diskove kasnije posalju tek za par dana tako da se carina izbegne kako god okrenes.

Sto se cena tice u odnosu na nase necu ni da komentarisem, po disku se ustedi preko 700 dinara. Za Pearl Jam probaj da uradis pre-order da ga narucis pre nego sto izadje. Kad narucujes preko neta to je moguce. Tako mozes da dobijes nesto sto jos nije izaslo u prodaji.

Link to comment
Share on other sites

Pa tako nesto, s tim sto ja nikad nisam platio postarinu. Samo mi nije jasno kako to da si platio tih 650 dinara postarinu.

To što je platio poštaru (koji mu je doneo porudžbinu), ili što je platio u pošti (prilikom preuzimanja pošiljke) - nije poštarina.

I raÄun za struju, ili telefonske usluge, ili porez verovatno nekada platite u poÅ¡ti, pa ga ne zovete poÅ¡tarinom (pretpostavljam!?).

PoÅ¡tarinu (shipping, troÅ¡kove pakovanja i slanja) plaćate onome od koga ste robu naruÄili.

Srpska PoÅ¡ta, ako je ona posrednik naplatiće vam eventualne dažbine (pdv, carinu, fiksne troÅ¡kove manipulacije), koje su vam jasno naznaÄene na raÄunu koji dobijate uz robu (poÅ¡iljku) koja je predmet carinjenja.

Srpska Pošta naplatiće vam (za sebe) troškove odlaganja pošiljke, ako je ne preuzmete prvi dan po prispeću, već recimo 3., ili 4., proporcionalno broju radnih dana, a koji je maksimalno pet za ovu vrstu pošiljaka.

Ova se naknada plaća svejedno da li se radi o pošiljci koja je ocarinjena, ili ne, jednako za pošiljke iz inostranstva (o kojima ovde govorimo), kao i za pošiljke u unutrašnjem saobraćaju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...