Jump to content


Sajtovi za kupovinu ploča


Lemmy

Recommended Posts

Na kojim sajtovima kupujete ploÄe, nove ili polovne?

 

Ja sam do sada koristio britanski Amazon  :listen , Limundo i Kupindo  :screwy . Britanski Amazon najbolji za sada :klanjanje  ali visoka poÅ¡tarina i posle carina te odere.

 

Da li je neko koristio Juno? Kakva su iskustva? Poštarina je jeftina.

Link to comment
Share on other sites

Juno je odliÄna "prodavnica" kad su nove ploÄe u pitanju. 

Vrlo Äesto se samo tamo daju pronaći ploÄe koje su na drugim mestima "out of stock". 

Brzo Å¡alju, za nedelju dana su ploÄe kod tebe. TroÅ¡kovi poÅ¡tarine su relativno niski. 

 

Za polovne - Discogs, od evropskih prodavaca. 

 

Edit: Kupindo, pa Äak i Limundo, mogu biti dobar izbor ponekad. 

Link to comment
Share on other sites

JuÄe sam naruÄio Black Sabbath, Paranoid, Sanctuary 2015 LP+CD, cena ploÄe 16,96 evra, cena poÅ¡tarine 4,35 evra. PoreÄ‘enja radi, ako bih naruÄio iz nemaÄkog ili britanskog Amazona poÅ¡tarina je 11-12 evra. S druge strane ako naruÄujeÅ¡ viÅ¡e ploÄa poÅ¡tarina se proporcionalno poevećava (za dve bi bilo 7,50 evra) dok u Amazonu se poveća za 1,5 evra po ploÄi. Prema tome ako naruÄujeÅ¡ viÅ¡e ploÄa ispadne isto.

 

Moje iskustvo sa Amazonom iz UK je i da sam dosta dugo Äekao, mesec dana ili viÅ¡e. Kada mi stigne ploÄa javiću vam kako sam proÅ¡ao.

Link to comment
Share on other sites

Ja polovnjake kupujem preko discogs-a, ali i ovde od "proverenih" prodavaca uglavnom, koje sam liÄno proverio - npr. jednom prodavcu iz Austrije od koga najviÅ¡e kupujem su uglavno ploÄe realno ocenjene ili podcenjene, nikad precenjene.

Shipping varira, od preskupih 10 evra po ploÄi, do gore pomenutog koji za kupljenih 20-30 ploÄa ima istu cenu shippinga - 21 evro (ide iz Austrije, sa trackingom, stiže za oko 7 dana na carinu).

Link to comment
Share on other sites

Jos jedan plus za Juno. Brzi su. Imaju dobar customer service. I u vecini slucajeva su im ploce jeftinije od konkurencije.

Ima nekoliko nemackih sajtova koji nisu za bacanje:

Grooves.inc . Kupio nekoliko puta od njih. Doduse samo tokom -20/25% akcija. Koje su inace dosta ceste. Postarina ili 2 evra ili besplatna (u 20+ evra slucajevima). Skuplji su od konkurencije i nemaju VAT smanjenje... tako da se od njih isplati narucivati duple/troduple ploce  tokom tih 20/25% akcija. Em imate popust em je postarina za dve/tri ploce kod konkurencije od 7evra pa navise.

http://www.hhv.de/shop/en  .Prodavnica ploca u Berlinu. Na poslednjem koraku pred paypal placanje izbacuju vam cenu umanjenu za VAT. Dakle, cene na sajtu nisu za ovdasnju omladinu. Kupio od njih u Berlinu i jednom online, Sve proteklo bez problema.

http://www.recordsale.de/   Jos jedna prodavnica u Berlinu. Ogroman second hand izbor. Standardna postarina iz Nemacke. Ima ih i na Discogsu ali su im cene tamo vece nego na sajtu (provizija).

https://anost.net/en/   Moj drugar narucio dva puta. Bez problema. Izbor je vise usmeren ka alternativnoj elektronici pa ko voli...isto smanjuju VAT.

Spanski Amazon nisam koristio ali vidim da imaju fiksnu postarinu od 6 evra bez obzira na broj ploca tako da bi  mogli biti povoljniji od UK/US verzije.

Uglavnom je postarina najpovoljnija kod nemaca (ne racunajuci Juno). Kako sajtovi tako i discogs. Sad jos jedino da ti se potrefi da imaju i najjeftiniju plocu :)

Edited by Blixa
Link to comment
Share on other sites

 

Grooves.inc . Kupio nekoliko puta od njih. Doduse samo tokom -20/25% akcija. Koje su inace dosta ceste. Postarina ili 2 evra ili besplatna (u 20+ evra slucajevima). Skuplji su od konkurencije i nemaju VAT smanjenje... tako da se od njih isplati narucivati duple/troduple ploce  tokom tih 20/25% akcija. Em imate popust em je postarina za dve/tri ploce kod konkurencije od 7evra pa navise.

 

Ako kupite kod njih CD ili plocu preko ebay-a, dobije se i kupon od 10% za kupovinu na njihovom sajtu (ali ne i na ebay-u). Ako uzimate vise ploca, onda sa ovih 10% moze da se ustedi i par evirca.

Svako dobro. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Naručio sam preko Juno-a Rage Against The Machine prvi album, dvoumio sam se između Sony izdanja iz 2015 koje je bilo jeftinije i Music on vinyl iz 2012 koje je bilo skuplje, ipak sam se odlučio za Music on vinyl pošto već imam njihovo izdanje Alice in Chainse-a koje zvuči zaista odlično.

Link to comment
Share on other sites

treba dobro proveriti cene po amazon sajtovima,zbog razlika u kursevima bude velikih razlika za istu stvar. Neke cak u funtima i evrima kostaju isto,a odnos je 1:1.4.Uz Pay pal i ebay funkcionise sasvim dobro.Najveci je problem i dalje shiping,inace USA trziste za jazz je dosta povoljno.U svakom slucaju po nasim radnjama i bezama je bas papreno.Svratim do Leile i vidim Sunflower Milt Jackson usa izdanje u mint stanju pa se odusevim i pozelim da zamenim moj krckavi vinil.Cena - hladan tus,5000din.Odem na ebay.co uk i nadjem ga u mint stanju isto USA izdanje, first press za 12.99 funti.2500din platim na berzi jedan grapelijev album u odlicnom stanju i posle ga nadjoh po raznim ebay-jevima za 7-8gbp.Melody Gardot nigde ispod 3000din,kupih na engleskom ebay za 12funti.Treba covek sve da proveri ocigledno,i neplacaj nikom vise nego sto vredi,isplati se i sa carinom i shipingom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...