Jump to content


Kako provodite ove TOPLE letnje dane


suca77

Recommended Posts

Uhhhh............... kakva vrucina, sta reci.....Retko mi se desava da ne upalim sistem po par dana ali evo i to sam doziveo po mozda prvi put. Upalim ja klimu nije problem ali ona buka koju ona pravi me bas izludjuje, tako od slusanja opet nema nista i veoma brzo shavatim da treba pobeci negde na kupanje

Vidim i na Forumu veoma malo ulogovanih clanova pa predpostavljam da je ovo verovatno jedan od razloga za odsustvo . Izmedju ostalog i komp dodatno podgreva celu stvar :wave2:wave2:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Uhhhh............... kakva vrucina, sta reci.....Retko mi se desava da ne upalim sistem po par dana ali evo i to sam doziveo po mozda prvi put. Upalim ja klimu nije problem ali ona buka koju ona pravi me bas izludjuje, tako od slusanja opet nema nista i veoma brzo shavatim da treba pobeci negde na kupanje

Vidim i na Forumu veoma malo ulogovanih clanova pa predpostavljam da je ovo verovatno jedan od razloga za odsustvo . Izmedju ostalog i komp dodatno podgreva celu stvar :wave2:wave2:wave2

Link to comment
Share on other sites

Tadiran nije dobar, već mnogo dobar proizvoÄ‘aÄ klima.

Od 1997.-2009. bio je u vlasništvu kompanije Carrier, koju je osnovao otac modernog klima uređaja, Willis Carrier:

http://en.wikipedia....ran_Holdings.29

http://en.wikipedia..../Willis_Carrier

Tako da... Å to reÄe Woland, Tadiran ne može tek tako da crkne, a i Äudno mi Å¡to toliko drÄi, iako je mali za tu prostoriju. Da ti pozoveÅ¡ servis da ti je pogledaju za svaki sluÄaj?

InaÄe, tebi treba 22000 btu.

p.s. Ovde na Halkidikiju je mnogo prijatnije, a kad mi vruće ja buć u more:)

Link to comment
Share on other sites

Snaga klima ureÄ‘aja se dimenzioniÅ¡e prvenstveno prema zapremini prostora, njegovim fiziÄkim karakteristikama, uzimajući u obzir temperaturnu provodljivost poda, zidova i plafona. Dakle 130 m2, je ponegde (Å¡to je retkost) moguće ohladiti sa 12000Btu, a negde će biti malo i 48000Btu. Za razliku od Hi-End-a, ovde su stvari popriliÄno egzaktne i daju se izraÄunati :)

Link to comment
Share on other sites

Tadiran nije dobar, već mnogo dobar proizvoÄ‘aÄ klima.

Od 1997.-2009. bio je u vlasništvu kompanije Carrier, koju je osnovao otac modernog klima uređaja, Willis Carrier:

http://en.wikipedia....ran_Holdings.29

http://en.wikipedia..../Willis_Carrier

Tako da... Å to reÄe Woland, Tadiran ne može tek tako da crkne, a i Äudno mi Å¡to toliko drÄi, iako je mali za tu prostoriju. Da ti pozoveÅ¡ servis da ti je pogledaju za svaki sluÄaj?

InaÄe, tebi treba 22000 btu.

p.s. Ovde na Halkidikiju je mnogo prijatnije, a kad mi vruće ja buć u more:)

Link to comment
Share on other sites

Nisam konstatovao da je klima malog kapaciteta - nemam dovoljno informacija za to. To Å¡to je buÄnija, može biti posledica da nema dovoljno freona u njoj. Klima nije buÄnija ukoliko ne može da ohladi prostoriju - istina je da stalno radi, ali ne postizava :) Zovi nekog kvalifikovanog frigotehniÄara neka ustanovi da li joj fali gas, oÄisti spoljni i unutraÅ¡nji ventilator itd. Tadiran je bolji od većine sadaÅ¡njih klima.

Link to comment
Share on other sites

Drugi prst, Sithonia, Sarti:)

Ali sutra ujutro via BG, proÅ¡ao odmor, tako da i mene uskoro oÄekuje užareni asfalt rodnog mi grada.

A Å¡to se tiÄe plaže, nisam nalateo na ovu Å¡to si predložio, ali bilo je par favorita sa priliÄno dobrom mjuzom - na Tristeniki plaži je ceo dan cepao neki latino-fjužn-džez, jbm li ga, ne mogu da klasifikujem muziku, ali mnogo dobro zvuÄi.

Pa Lagomandra, Toroni, Etnik Bar, Bar B.Q., Kavourotrypes, Kalamitsi, Platanitsi,....

Mnogo dobre plaže...

Link to comment
Share on other sites

Mnogo ste mi slatki sa tom vaÅ¡om kuknjavom oko vrućine. Ujutro kada krećemo na posao (interval od 10-11h) na uliÄnim displejima Äitamo 45C, oko 14-15h je već 50-55C ali zato stalno pirućka neki vetrić, koji u kombinaciji sa sunÄevim zracima spaljuje sve dlake na telu kao brener.

Noću posle 23h temperatura rapidno pada na 40-42C, pa poÄinjemo da tražimo ćebad po kući, da se malo ogrnemo. :ruganje

Klime nam u stanu rade sve vreme (imamo ih ukupno 6 komada od po 12000 BTU), Äak i dok spavamo, Å¡to stvarno mrzim ali nemamo izbora.

Tako da mi je jako simpatiÄno svo ovo kukanje na friÅ¡kih 40-ak stepeni.

Pozdrav iz pakla Riyadha :heat

Link to comment
Share on other sites

Mnogo ste mi slatki sa tom vašom kuknjavom oko vrućine. Ujutro kada krećemo na posao (interval od 10-11h) na uličnim displejima čitamo 45C, oko 14-15h je već 50-55C ali zato stalno pirućka neki vetrić, koji u kombinaciji sa sunčevim zracima spaljuje sve dlake na telu kao brener.

Noću posle 23h temperatura rapidno pada na 40-42C, pa počinjemo da tražimo ćebad po kući, da se malo ogrnemo. :ruganje

Klime nam u stanu rade sve vreme (imamo ih ukupno 6 komada od po 12000 BTU), čak i dok spavamo, što stvarno mrzim ali nemamo izbora.

Tako da mi je jako simpatično svo ovo kukanje na friških 40-ak stepeni.

Pozdrav iz pakla Riyadha :heat

Pa 'ajte na more - u Jeddah je dnevna oko 40 ovih dana. :beer

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...