Jump to content


Telekom pokrece IP TV(HDTV) putem ADSL-a


ScepanBG

Recommended Posts

ja nebih da se mesam ali samo da pitam

1.jel znate sta je analogni nosilac kanala i od kada se analogna televizija koristi

2.sta je to SD/Standard (Super) definition tv

3.sta je to HD/High-definition tv

4.koji su to formati slike

5.sta je to DVB-t ili DVB-s ili DVB-c (digital video broadcast)

6.sta je to IPTV

7.koliko bitova i sekundi je potrebno za sve ove protoke (sam za analognu tv)

8.kako mislite da se prenosi HD signal sa HD uredjaja do FullHD tv-a

9.ko ima HD uredjaj u kuci i full HD tv

10.iptv preko skarta

11.DVB-3 preko cinceva(skarta) pa u tv

12.sta je to kristalno cista slika na kablovskoj???? koliki vam je MER/BER/SN/STB/CSO (ako znate sta je ovo)

13.jer znate da digitalni signal iz bilo kog formata konvertujete u analogni kada koristite te vase kablove (osim HDMI-a) i sta mislite da imate na tv-u koji nije Full HD

13.koja je rezolucija za hd na 32 inca a koja je na preko 42 inca

14.koji uredjaj od svih ovih koje nam nude operateri podrzavaju HD i imaju HDMI konektor

15. mogu ovako do 100

jedno je iptv drugo jet DVB a daleko je HD drugai moji

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

ja sam komso to davno apsolviro pa sam d3 dao decama da gledaju na analognom tv-u,total tv ostarelim roditeljima u selo za vikendicu a sebi skromno dodelio onaj kathrein za hd kanale.nemam bas sve ali je i ovih 80 dovoljno.ponekad,kad me ufati nostalgija za sretnim vremenima odem na neki sd kanal ali sa dobrim protokom.nije mi jasno samo zasto mora biti fullhd tv?meni je dovoljan moj hd redy lg.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ma nije bila nikakva provokacija dragi Brco, nego stvarno nije u redu da se kao ziva istina prica o necemu sto se nije testiralo i upotrebljavalo i uporedjivalo u odgovarajucim uslovima.

Ja sam donedavno imao Samsunga 40M86 full HD tv i koristio sam ga za BR filmove i Sky HD kanale, gotovo iskljucivo.

Sada, nakon dve godine koriscenja i redovnog gledanja vec i u radnji mogu da razlikujem 1080 panel od 720 panela cak i kad su iskljuceni, a kamoli kad rade. :thumbsup2

Za razlikovanje 720p od 1080i materijala mi je potrebno da pogledam TV na sekund-dva, ukoliko je u prvom planu neko ljudsko lice. Naprosto, ostrina slike ti sama sve kaze, na 1080i i 1080p se vidi svaka pora na kozi i svaka vlas kose, na 720p vec postoji blago zamucenje.

I, naravno, kvalitet materijala ti odredjuje udaljenost od TV-a. 1080p i 1080i materijal te teraju da pridjes blize i ja sam u zavisnosti od raspolozenja najcesce gledao sa oko 1.5 metara udaljenosti, do 2. Medjutim, kada sam bio prinudjen da gledam ponesto sto je SD, onda sam se udaljavao i 4 metra, a sa te razdaljine stvarno gotovo da nema razlike ni izmedju SD i full HD, a kamoli izmedju 1080i i 720p.

Sve u svemu, nakon dve godine Samsungovanja, resio sam da se uPioneerim i da sa 40' predjem na 50'.

I tek na takvom ekranu je prava daljina za gledanje oko 2 metra. Sve ostalo treba gledati blize, pod uslovom da se gleda materijal po kvalitetu parira televizoru.

Link to comment
Share on other sites

e mirce brate,bas ga pretera.za nedelju dana bice tacno dve godine kako sam kupio lg hd redy tv.tada su full hd bili retki i dosta skuplji.sutradan sam kupio pace hd risiver jedini koji se mogao dobiti odmah u beogradu i uz pomoc dragon modula gledao ono sto se moze sa njim.tek posle godinu dana je stigao kathrein a sta on moze znas i sam.zasto sam uzeo hd redy? zato sto su pametni i srucni ljudi i tada a i danas pisali da ljudsko oko ne moze sa normalne daljine gledanja da uoci razliku izmedju 720p i 1080i.ta daljina je kod mene 2,5 metara.naravno da je 96cm dijagonale i meni danas malo i da bih voleo da se "upionirim" ali kriza kaze da malo sacekam.ono sto je najvaznije je kvalitet materijala i bit rate hd kanala.pogledaj sky sport3hd.trenutno ide viljareal-espanjol.katastrofa.zasto? pa zato sto se prenos ne radi hd kamerama.ps.ne bih dao 3 digital+ hd kanala i jedan suissehd za ceo sky hd paket.

Link to comment
Share on other sites

razlika nije ogromna ali moze ipak da se vidi. mozda ponekad vise u pozzadini nego u prvom planu. ali jednom sam u radnji koja prodaje philipse gledao isti HD materijal na razlicitim televizorima, i jedna od raznih 32'' koje su bile izlozene je bila full HD i razlika se ipak videla i na toj maloj dijagonali. philipsov logo je bio ostriji izmedju ostalog.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ajd posto je proslo par meseci (vise od pola godine) od kako je IPTV sa nama ,i otkako je pokrenut ovaj topic,zeleo bih da cujem sadasnje komentare vlasnika IPtelevizije ukoliko ih ima na ovom forumu..pa da malo vratimo film u nazad ko je sta pisao i izvestavao i kakvi su utisci generalno... :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Evo ja na primer se druzim sa IPTV-om jos od njegove test faze tj. uveli su mi ga negde kraj Oktobra pocetak Novembra ne mogu vise da se setim. Utisak mi je i dalje pozitivan ako poredim kvalitet slike sa PTT KDS-om koji sam imao ranije. U stvari imam ga i dalje i nije mi dobro kada se vratim sa vremena na vreme da uporedim kvalitet slike...totalno jadno. E sad u poslednjih par nedelja primecujem, a predpostavljam da se desava zbog povecanja broja pretplatnika, da se sve cesce i cesce javlja slucaj da ne moze da se nakaci na server prilikom prebacivanja sa kanala na kanal, kao i da se vreme promene kanala prilicno povecalo/produzilo. Ovo je narocito izrazeno u vecernjim casovima.

Sve u svemu nisam nezadovoljan...ali bi voleo nesto bolje.

A da - cale je uveo kod njega Radijus Vektor hiper super mega HDTV bingo bulls..t....-> ono je sramota...a obojica imamo isti TV

Pozdrav;

G.

Link to comment
Share on other sites

Danas je izasao clanak u 24 sata novinama o IPTV-u pod nazivom: "IPTV - uzivanje u televiziji" :D

U daljem tekstu se navodi da je IPTV digitalna televizija koja doprema televizijski signal kroz postojecu telefonsku liniju i ADSL uredjaj :D ma vazi, dokle ce bre da lazu i da obmanjuju narod??? Da li neko zna da li mogu da ih tuzim zbog toga sto obmanjuju narod???

Kakav bre digitalni signal preko telefonske linije i ADSL uredjaja??? :cheers

Da li je iko upoznat sa tim da je to ikako moguce bilo gde u svetu? Btw, u drugim zemljama evrope je ovaj sistem odavno u upotrebi i obicno ljudi nisu nesto impresionirani. Mozda jedna od najboljih opcija celog tog sistema je "Video na zahtev".

Sto se tice povezivanja evo sta oni kazu:

"2. Spojite STB sa TV prijemnikom preko video kabla: Jedan kraj kabla stavite u odgovarajući AUDIO VISUAL OUT sa zadnje strane STB, a drugi kraj kabla u odgovarajući SCART ulaz na zadnjoj strani TV prijemnika" a ceo tekst mozete videti na strani

http://www.telekom.nadlanu.com/iptv/Pages/IPTV.aspx?ac=solo&br=2' rel="external nofollow">

Link to comment
Share on other sites

Nisam se udubljivao u to kako "radi" IP TV ali me zanima: da li, kao kod SBB-a, mogu da razvedem signal na viÅ¡e TV prijemnika? Kada smo već kod pitanja, jel' time dobijam i ADSL koji mogu da iskoristim za raÄunar? Korisnik sam ADSL MAX-a (16M) kod drugog provider-a na drugoj tel. liniji ... pa da dupliram propusnu moć ... :oops:

Link to comment
Share on other sites

Uz IPTV neces ostvariti 16Mbit protok a IPTV se kao i D3 moze pratiti na vise tv ali sa istim sadrzajem. Bitan je risiver koji slaje signal, kao kod recimo satelitske. Svaki tv bi trebao imati svoj risiver.
Link to comment
Share on other sites

Mozes li nam reci na kojem tv-u gledas IPTV? Kako je povezan? Koje su mu prednosti a koje mane?

Ja sam sumnjicav(iako sam se prijavio pre par meseci niko mi se ne javlja da dodje da instalira), ali sam odlucio da probam, kad je vec dzabe i babi je drago :oops:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...