Jump to content


Telekom pokrece IP TV(HDTV) putem ADSL-a


ScepanBG

Recommended Posts

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply
To mogu da shvatim samo kao kompliment. Sa odredjenim tipom ljudi ne vredi diskutovati, a tebe, dzukela, svrstavam u takve (sto se iz mog prethodnog posta dalo pretpostaviti). Sto si razumeo - razumeo si, sto nisi - jednog dana ces (mozda) razumeti. Dakle, ne odgovaram vise na tvoje postove. Pobedio si.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

eto, niÅ¡ta dok Äovek sam ne pogleda...

prezadovoljan sam onim što sam video. slika je na nivou najkvalitetnijeg divx-a, stvarno prijatno za gledanje. bolje od svega što sam do sada video. za sd, bolje od onoga ne može. doduše imam 2 zamerke, 4:3 i 2-3 sekunde za menjanje programa.

da imam sd tv, sigurno bih sada iÅ¡ao na ovo, ovako Äekam hd verziju u martu.

samo još da hd odrade ovako kvalitetno kao sd, uvodim, ne pitam za cenu.

gde su sad svi hejteri sa ovog topica (sposobni za svakodnevne životne aktivnosti)

Link to comment
Share on other sites

brate mili... ti si jedini hejter na ovom topiku izgleda mi..... procitao sam ceo i mislim da nepotrebno branis telekom....

IPTv je ***** (moje misljenje) .. pogledao sam ga i ja i to na 50" plazmi kod drugara.... ja odavno ne gledam TV bash zbog kvaliteta i slike a i programa ... shibam filmove DVD kvaliteta na 24" monitoru ili se ugajbarim kod ovog ortaka i gledamo HD.....

Posle onoga sto sam video kod njega... (neshto HD sat, HD filmova i ripova koje je napravio sa TV-a u germaniji) mogu samo da se popisham na telekom i da mi pritom savest bude chista...

Za svakodnevno gledanje ne sumnjam da je poboljshanje u kvalitetu.... pobogu i moj total tv je izmislio sliku za ljude bez (a i sa ) kablovskom ako su u pitanju ikom i ekipa, ali niko se nije duvao sa EXTRA kvalitetom slike pa se upuvao... total tv daje kablovsku bez kabla a kablovska vishe kanala od antene.... to su svi argumenti koji su potrebni....

Drago mi je da si ti zadovoljan ali nema potrebe da prozivash ostale canove na pljuvatlon koji se zavrshio... Rekli oni... reko ti i kraj.... ja stojim iza sopstvenog iskustva da je to djubre a video sam ga.... znam sta je sd jer sam ga gledao u studiu nemontiranog pa montiranog.....

tvoje i moje misljenje se razlikuju u potpunosti.... sto ne znachi da treba da se prozivamo....

Uzdravlje ti...

Link to comment
Share on other sites

eto vidiÅ¡, piÅ¡eÅ¡ ovo samo kad treba da se pljuje i raspravlja, baÅ¡ onako hejterski. pre 4 dana sam pitao da li je neko ovo video i kakvi su utisci, i NIKO se nije javio, ukljuÄujući i tebe. Å¡to se do sada nisi javio da kažeÅ¡ svoje miÅ¡ljenje?

ali naravno, sad kad je neko nešto normalno napisao, javio si se sa pametnim komentarima:

- "IPTv je *****"

- "mogu samo da se popisham na telekom"...

umeÅ¡ da piÅ¡eÅ¡ dobar review, vidi se na kilometar. sva sreća da postoje zvezdice za tvoj reÄnik.

a ja za razliku od tebe nemam nikakvih veza sa telekomom, sbb-om, ikom ...

kritikujem i hvalim svaku kompaniju po zasluzi, a ne po simpatijama i poslovnim vezama.

od mene ćeÅ¡ UVEK dobiti maximalno objektivan (pre/re)view, i sa normalnim reÄnikom naravno.

Link to comment
Share on other sites

istinu rekoh... razlicito mishljenje... da nisam teo zvezdice napiso bi sa $ umesto s i sve bi bilo jasno....

ISKRENO pishem svaki review i ne stedim nikoga pa ni sebe.... ne tvrdim nista sto ne mogu da potvrdim... radio sam na enter televiziji i znam sta je SD materijal... to sto si ti izjavio da je SD kvalitet nije fullSD i kraj..... opet kazhem moje misljenje i niukom sluchaju ne zhelim da ulazim u polemiku sa tobom.... samo kazhem ili ti konstatujem da se ti ponashash hatefull... ocekujucji josh neki zluradan komentar na racun telekoma iako imash pozitivno iskustvo....

Cemu onda rasprava,.... ja kazhem nije a video sam ti kazhesh jeste videio si.... ocigledno su nam ochekivanja razlichita

Uzdravlje...

Link to comment
Share on other sites

glamurozno su je najavaili pa se upuvali.... reklamirali su kao digitalnu televiziju svetskih standarda ako se ne varam a dobili smo cutoff SD...

Rekoh ti .. ne sporim poboljshanje u kvalitetu naspram standardnih programa ali.... ti si na nozh docekao ostale komentatore telekomove najave koji su samo ukazali na istinu..... da se telekom busa u grudi tudjim tehnoloskoim dostignucjima starim 10-ak godina.... ja ne znam koja je tvoja expertiza na tu temu i ne zhelim da te spushtam niti da ti povladjujem ali samo znaj da Full HD camera koshta ispod 3000E sa pristojnim osvetljenjem mozhe da se uradi komplet HD studio ispod milion evra... sto je smeshno... razlog vishe da se podsmeshljivo pristupi najavi telekoma.....

Preko svega toga kompletno stanovnishtvo ... ili barem vecji deo njega gaji animozitet prema Telekomu zbog njiovog monopolistickog ponashanja, nerealno visokih plata naspram ostatka stanovnishtva, konstatnog izhivljavanja nad stanovnishtvom po principu rade kako im se cjefne.... i josh mnogo ruznog na njihov racun bih imao da kazhem al se suzdrzhavam.....

Da zakljuchim ovaj esej....

+ za telekom za bolji kvalitet snimka na televiziji...

jedno trista minusa za sve ostalo chime se bave pa onda josh jedan - za "televizijski broadcast najvishih svetskih standarda" koji definitivno nije to sto su najavljivali... oni koji su bili skepticni bili su u pravu...

Samo josh jedna stvar.... tv Enter na kojoj sam radio vecj 2 godine ima full SD studio i tehnoloske kapacitet za broadcast iste... ne daju im frekvenciju ni za Air ni za Cabal a ni za IP-tv.. to je sramotno.. zbog chega....? to je vecj politicko pitanje i na kraju se opet svodi na to... drzhava nas sve drzhi za kahones... pa kad neko pocne da se rogushi zbog svog sranja kojim se bave oni samo malo zavrnu da pokazhu ostalima da treba i da moraju da cjute :P to je vecj zona koja se granichi sa krshenjem pravila ovog foruma i tu cju stati...

Nada umire poslednja..... neciji je sign na ovom forumu.... ajde da se svi nadamo.. mozda nam bude bolje :P

Uzdravlje!!!

Link to comment
Share on other sites

ja tebe ništa ne razumem.

kad je to telekom rekao da će HD startovati istovremeno sa SD? to Å¡to si ti (a i joÅ¡ neki) zamislili to u svojim glavama, to je vaÅ¡ problem. ali jedina istina koja se odavno zna je da: HD startuje KASNIJE (nezvaniÄno mart).

ne volim politiku na forumu, ali napraviću paralelu sa ovim Å¡to su izgubili na izborima, i njihovu omiljenu reÄenicu: "pa eto vidite, obećali su narodu 1000 € za akcije, a nisu dobili niÅ¡ta". pa kad je dinkić (ili ko već) rekao da će X€ biti isplaćeno do 03.nov.2008??? e to isto ti radiÅ¡, kao i ovi politiÄki gubitnici, zamiÅ¡ljaÅ¡ neki samo tebi poznat datum kad je telekom HD trebao startovati, i sad si kao razoÄaran, joÅ¡ jedan propust telekoma, uaaaa lopovi i sliÄno...

dalje kažeš telekom se "busa u grudi tudjim tehnoloskoim dostignucjima starim 10-ak godina". da te pitam nešto, kao ovi ostali domaći izmišljaju tehnologiju koja je do sada bila nepoznata zapadu? :P))))))

o Äemu ti priÄaÅ¡? kakvom izmiÅ¡ljanju, Å¡ta je to telekom trebao da izmisli?

elem, sad vidim da imaÅ¡ neÅ¡to liÄno protiv telekoma, neki potpuno subjektivni i samo tebi poznat razlog protiv telekoma (zbog tv enter?), te neću da viÅ¡e diskutujem sa tobom. iz tebe ne izvire objektivnost, već mržnja. voleo bih da diskutujem sa nekim ko je potpuno objektivan.

Link to comment
Share on other sites

radio na tv-enter... ne radim vishe... moju objektivnost ne dovodi u pitanje zamolio bih te to......

Rekli su, citiram "Digitalna televizija najvisih svetskih standarda" a dobili smo cutoffSD ako cje tako da bude i sa HD-om super....

Ti ocigledno imash nesto sto te vezuje za telekom kada zmurish sa oba oka na ocigledno.... pritom sa takvim stavom necjesh nacji sudelnika u diskusiji...

a da su lopovi... jesu.. ako ne zhelis da priznash to je samo tvoj problem dokaza ima koliko ti dusha iste....

Drago mi je da si zadovoljan... nadam se da ces biti josh zadovoljniji... ja nisam kraj price... bar sa moje strane...

Cini mi se da se ova tema neumito blizhi locku... procitaj zakljucak mog prethodnog posta jedno 2-3 puta.... ima + a ima i - ....

moj sud je moj.... ti si ocigledno odlucio i pre nego je zavesa pala....

Sve najbolje....

Link to comment
Share on other sites

Telekom zasluzuje sve samo ne nesto pozitivno o njima da se kaze!!! Pogledajte stanje interneta u nasoj zemlji, pogledajte fixnu telefoniju i sada kvazi IPTV!! Interenet katastrofa po cenama, sta kazu za tel... najjeftiniji smo pa da poskupi... a koliko kosta napolju 5-6e za mesec dana! Video sam IPTV napolju, a samo u Hrvatskoj kakav je i to mi je dosta da zaobidjem takvu ....piiiiiip..... firmu.

Link to comment
Share on other sites

Telekom zasluzuje sve samo ne nesto pozitivno o njima da se kaze!!! Pogledajte stanje interneta u nasoj zemlji, pogledajte fixnu telefoniju i sada kvazi IPTV!! Interenet katastrofa po cenama, sta kazu za tel... najjeftiniji smo pa da poskupi... a koliko kosta napolju 5-6e za mesec dana! Video sam IPTV napolju, a samo u Hrvatskoj kakav je i to mi je dosta da zaobidjem takvu ....piiiiiip..... firmu.
Link to comment
Share on other sites

Covece, jesi ti informisan? IPTV postoji u Nisu - video ga jesam! Odusevljen nisam, poredi sa IPTV u Hrvatskoj, koji sam takodje uzivo video! Mene ne interesuje sta bi bilo kad bi bilo, da meteor nije pao pre 65mil god dinosaurusi bi dan danas postojali - ali ne postoje! Znaci, monopol - oni su krivi! Max SD rezolucije je DVD rezolucija a nesto mi IPTV ne deluje tako i naravno 256k kod Telekoma postoji jos uvek i to je jedini paket koji nije povecavan. Proveri na bench forumu koliko su ljudi gnevni zbog toga.

Link to comment
Share on other sites

Covece, jesi ti informisan? IPTV postoji u Nisu - video ga jesam! Odusevljen nisam, poredi sa IPTV u Hrvatskoj, koji sam takodje uzivo video! Mene ne interesuje sta bi bilo kad bi bilo, da meteor nije pao pre 65mil god dinosaurusi bi dan danas postojali - ali ne postoje! Znaci, monopol - oni su krivi! Max SD rezolucije je DVD rezolucija a nesto mi IPTV ne deluje tako i naravno 256k kod Telekoma postoji jos uvek i to je jedini paket koji nije povecavan. Proveri na bench forumu koliko su ljudi gnevni zbog toga.
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, na SBB analogna kablovska i je vise nego ok. Na plazmi ima sasvim solidnu sliku (doduse zavisi od kanala), jedino mi smeta ne-wide format a na Samsung CRT slika je odlicna. Od IPTV kao i od D3 ocekujem DVD kvalitet slike, sve ispod toga mi je kvazi nevezano da li je oblje od analogne ili ne. Kao net sada 1Mbit za 1390din je bolje nego pre ali i dalje nije to to.

Link to comment
Share on other sites

Ok da malo razbijemo ovu raspravu sa jednim tehnickim pitanjem.

Dolaze mi sutra iz gore cesto pominjane kompanije da nameste IPTV (da probamo)...

Posto mi je raspored stekera za tel i struju u stanu blago receno ocajan pitanje je sledece. Da li mogu da imam dva adsl modema jedan za komp, a drugi za IPTV (oba preko Telekoma) ili postoji neka treca kombinacija. Problem je sto je mislim neizvodljivo da iz jednog idem na TV i na net.... :wave2:order

Pozdrav;

G.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...