Jump to content


Telekom pokrece IP TV(HDTV) putem ADSL-a


ScepanBG

Recommended Posts

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Telekom je krenuo u kampanju...anketu, gde se ljubazno ponudi usluga iptv-a potencijalnim pretplatnicima.

Dobijete iptv na mesec dana, mufte, pa ako vam se svidi...

Meni liÄno je viÅ¡e muka od sbb-a i njihove tzv. kablovske televizije, pa se vala baÅ¡ premiÅ¡ljam dal da da, il ne... !!!

Link to comment
Share on other sites

Znas sta fali IPTV? Podrska za vise tv i nekoliko kanala. Recimo da ja kazem mojima necemo vise na SBB i da umesto 609din placamo 2x 590din je... heh... a uz to ADSL je ipak losiji po kvalitetu od CableNet i SBB nudi malo vece brzine za istu cenu.

Link to comment
Share on other sites

Sta pratim? Animal Planet, Discovery, NGC (ima na IPTV) i History Channel (nema), drugih manje vise ima ali dosta pratim History (ne Viasat). Dok ne daju mogucnost da za istu pretplatu mozes pratiti na vise tv dotle je SBB povoljniji. Iskreno, dok ne uvedu HD kanale i D3 i IPTV je ...piiiiiiiiip.

Link to comment
Share on other sites

History chanel ali pravi ne onaj viasatov ima u HD-u sa srpskim titlom na Thoru. E to je već milina gledati. Na istom satelitu ima duduše bez naših titlova u HD-u takođe i National geographic, Animal planet i Eurosport HD. U odnosu na to svi naši kablovski sistemi izgledaju smešno.

Link to comment
Share on other sites

Eto vidis, sta je sada problem da se takvi kanali puste? Pazi, ortakinja iz Hrvatke mi rekla kako tamo spremaju akciju da do januara 2011. god svi kupe uredjaje za gledanje HD i digitalnog programa jer ce ave analgono da se ugasi. Drzava daje vaucer 70kuna pa jeftiniji uredjaj kosta vaucer + 170kuna a skuplji nesto vise (ne znam koliko). A kod nas?

Link to comment
Share on other sites

Eto vidis, sta je sada problem da se takvi kanali puste? Pazi, ortakinja iz Hrvatke mi rekla kako tamo spremaju akciju da do januara 2011. god svi kupe uredjaje za gledanje HD i digitalnog programa jer ce ave analgono da se ugasi. Drzava daje vaucer 70kuna pa jeftiniji uredjaj kosta vaucer + 170kuna a skuplji nesto vise (ne znam koliko). A kod nas?
Link to comment
Share on other sites

JA moram samo da se malko umesam sa jednom konstatacijom :D

Ovde se ljudi koji skidaju sa torrenta ili rapidshare-a ripove i slicno ubedjuju sa ljudima koji koriste card sharing da li je IPTV slika na nivou najboljeg DiVX-a(opet piratskog i ripovanog) :D

Ludilo! :listen:wave2:listen:wink:

Link to comment
Share on other sites

JA moram samo da se malko umesam sa jednom konstatacijom :D

Ovde se ljudi koji skidaju sa torrenta ili rapidshare-a ripove i slicno ubedjuju sa ljudima koji koriste card sharing da li je IPTV slika na nivou najboljeg DiVX-a(opet piratskog i ripovanog) :D

Ludilo! :listen:wave2:listen:wink:

Link to comment
Share on other sites

Pa nije valjda da ja treba da vam zakljucujem? :thumbsup2

Ako neko zeli nesto legalno neka onda to i izabere. Sve navedeno je "nelegalno" osim IPTV-a, dakle i ripovanje i card sharing. I ja pripadam toj drugoj grupi(CS i rapid)...

Morate jednostavno da shvatite, cak i uz moje nerazumevanje, da ima ljudi koji vole da plate nesto legalno da gledaju. Da li je u pitanju strah ili je nesto drugo po sredi, to je vec drugo pitanje.

Zato ne treba nekog kriviti sto ne gleda HDTV Sky kanale niti sto ne skida ripovane torrent ili rapidshare filmove vec kupuje original DVD diskove, igrice ili se raduje ovakvim projektima :thumbsup2

Pozz svima!

Link to comment
Share on other sites

@gvlada

Nemoj kriviti samo operatere za nedostatak 16:9 kanala. Koji kanal da puste u 16:9? Šta da puste u HD-u? Oni jednostavno samo re-emituju ono što dobiju. Bedak je što su to uglavnom kanali sa satelita gde je bit rate mali i nesrećni domaći kanali kojima je slika loša pa loša. Iskreno mogli bi i operateri da imaju bolju ponudu i da iskoriste prednosti DVB-a i IP-a ali postavlja se pitanje zašto?

Uzmimo za primer SBB i D3. SBB ovu uslugu nudi bukvalno džaba. Pre neki dan kolega sa posla (radim na TV) požali se kako mu je slika loÅ¡a bla bla, koju kablovsku imaÅ¡, SBB, Å¡to ne uzmeÅ¡ D3, pa ne znamo ovo ono kako bla bla bla... On Äovek od 30-35 godina radi na TV i nema D3 iako ima uslove. Å ta da kažemo za nekoga ko ni ne zna Å¡ta je to. Koliko ljudi zna Å¡ta je HD ili ima HD televizor u Srbiji? Da li neka TV stanica ima raÄuna da uloži milione u HD opremu ako to nema gde da plasira? Nema jer ne postoji kablovski/IPTV operater koji to omogućava. Ne raÄunam Vektor i njihovu smejuriju od HD-a.

Kada SBB/Telekom vidi da može da zaradi na HD kanalima istog momenta ćemo ih i dobiti. Ovako izgleda kao da svi Äekaju nekoga da napravi prvi korak. Gledaoci naravno Äekaju da im neko ponudi HD kanale da bi kupili HD televizor, operateri Äekaju da domaće TV stanice poÄnu da emituju bar neÅ¡to u HD-u, TV stanice nemaju raÄuna ni ovo da emituju i tako...

Mislim da će biti bolje kada krene ova famozna digitalizacija i kada RTS konaÄno pusti neÅ¡to, makar i kao test, u HD-u. Imaju HD reportažna kola samo im treba naÄin da to emituju u HD-u. Verovatno će biti preko predajnika (DVB-T(2)) i nadam se pre 2012.

SBB je takođe najavljivao HD kanale ali ne znam šta se tu dešava. Mogli bi i oni da probiju led, što da ne, makar zbog prestiža...

Link to comment
Share on other sites

Prikazao si situaciju u Srbiji koja jeste takva a takva je zbog idiotskog razmisljanja i RTS i Telekoma i SBB. Kako koje kanale? Pa za pocetak HD paket sa dokumentarnim i sportskim kanalima, pa i filmskim. Sta strani? Pa da! Jedan da uzme, pa komsija vidi kako je to dobro i ne bi? Kada bi svi cekali kao neko ko radi na tv a ne zna sta je D3 (znaci ko zna kako je dosao na to mesto kada nema pojma sa novim tehnologijama, kao da neko ko radi u 4audio nije cuo za CD player) nasa drzava def ne bi trebala da mrdne iz turskog perioda. Nema opravdanja za ovu situaciju, kao sto je nije bilo ni za mizerni internet prosle godine (a i sada je debelo zaostao za okolinom). Hrvatska za god ipo prelazi skroz dig a sta mi cekamo da gledamo Bolji zivot HD? Da se takvi pitaju ne bi ni kompjutere koristili.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...