Jump to content


Din na Rca kabl


TekManijak

Recommended Posts

Treba mi pomoc u vezi pravljenja kabla din konektor na rca.

Imam stari (grundig) Din interkonekt 5pin - 5pin dobijen uz grundig pojacalo i tjuner.

Hteo bih od tog kabla da jedan din konektor zamenim sa rca konektorima ali mi nije jasno kako to uraditi. Na din konktoru imam tri zice: srednji pin je (pretpostavljam) masa: 4. pin je crvena zica i 5 pin je zuta zica.

Moze li to nekako da se prespoji na rca konektore?

Link to comment
Share on other sites

Crvena i zuta zica su mi jasne, ali i ne shvatam sta da radim sa masom.

Kako masu da zalemim na oba rca konektora kad imam samo jednu zicu za masu?

 

@mrdragoslavm I pojacalo i tjuner su 7200 s tim sto sam pojacalo poklonio jos pre godinu dana tako da mi tjuner stoji neiskoriscen zbog nemogucnosti da ga spojim na rca ulaze.

Link to comment
Share on other sites

Nadjes dva Rca kabla po izboru,po mogucstvu bolja.U svakom od njih inas dve zice.Signal na signal,a mase zajedno na pin za masu na petopolcu.Inace petopolac je namenjen da provodi i OUT signal za tape,tj snimanje.Odatle 5 pinova.Ja se ceo zivot bakcem time uz naim pa se moji drugari nalemiše,fala im.Nadji samo nekog ko ima wbt kalaj ili jos bolje kupi lemilicu,da ne smaras ljude kao ja :lol:

Taj raspored pinova moze biti razlicit na dinovima,kod naima je ovako kao na slici(tjunerski ulaz je ono sto ti treba).Oni samo kanale obelezavaju sa 1 i 2,ali to je ustvari Left i Right.Proveri samo sa nekim da li je taj raspored i kod tebe.

Ps.limitirajuci faktor za petopolce je debljina izolacije tj kabla.

20200124_231343.jpg

Link to comment
Share on other sites

Saljem preporuku za odlicne din to rca kablove koji se prave po zahtevima.Neobicno su jeftine vece duzine,pa je cak zahvalno za diyerisanje.Drugar je kupio sebi 5m i nareckao za sve izvore po metar.Tih preh locking dinova koje koristi naim ima po ebay jeftino kao i rca bananica u razlicitom kvalitetu.

Firma flashback cable,progooglaj ih.Jeftini ,a dobri.Bolji od recimo dosta skupih brendiranih.

Edit.evo recimo 5m din to rca za 38funti.Moze da se narecka  5 kablova od toga. https://www.flashbacksales.co.uk/acatalog/2-x-phono-rca-plugs-naim-style-5-pin-ring-locking-din-plug-performance-cable-176.html#SID=14

Link to comment
Share on other sites

Hero sam baš da iskoristim taj stari kabl i konektore iz razloga što smatram da su dosta kvalitetniji od ovih jeftinih koje je preporučio zflazar.

Sondek-ov predlog mi je preskup s knickerbocker's da mi treba samo jedan kabl i to za tjuner.

Pošto imam i stari phono interkonekt (takodje Grundig) napraviću od njega, samo ću morati da žrtvujem dva kabla da bih napravio jedan.

Link to comment
Share on other sites

A možda da nabaviš ovakav adapter

image.png.af0992e701b38c68d87353e3994405d2.png

ili ako si iz Beograda, može Kanibal da ti napravi kabl kakav želiš, ili kod njih da kupiš odgovarajući kabl i DIN i cinch utikače pa sam napraviš, mada ako je za tjuner i onaj što je zflazar preporučio je dovoljan.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, TekManijak said:

 

Sondek-ov predlog mi je preskup

Ja sam ti tamo oznacio za 5m kabla,najkraca duzina je 25eura sto je ok cena za dobar interconekt.Ta duzina od 5m je za nekog ko voli da se igra lemilicom pa napravi od toga vise komada i malo pristedi.

Link to comment
Share on other sites

hehe, napravio sam uzbunu ovde bez veze.

Tek kad sam presekao stari din kabl video sam da ipam ima 4 zice (a ne tri kako sam tvrdio). Tako da sada nije nikakav problem da se stave cincevi. Kabl sam osposobio da radi ali je  jako lose zalemljeno jer su stari cincevi bili zaliveni plastikom, mez mogucnosti demontaze.

Ako neko ima preporuku za jeftine cinceve koji mogu da se kupe u NS-u neka javi. Za sada sam video da ima rean po ceni od 210 i 330 din.

Rean vec imam na jednom cordial interkonektu pa bih rado probao sa nekim drugim.

Da naglasim da je kabl namenjen za tjuner tako da mi se ne isplati da bacam pare na skuplje varijante.

Link to comment
Share on other sites

Imas u Doza Djerdja psp elektronik.Mozes kupiti Klotz audio kabl za oko 1100-1200 din,mozda plus koji dinar za Din konektor,a drze i neutrik,ili na pocetku Brace Ribnikar sa leve strane imas isto radnju,pa se nesto nadje,konektora ima raznoraznih.Bolje da.kupis ceo kabl nov,matoro je to sto imas..pa nek je i za tjuner

Link to comment
Share on other sites

On 25.1.2020. at 10:24, sondek said:

Saljem preporuku za odlicne din to rca kablove koji se prave po zahtevima.Neobicno su jeftine vece duzine,pa je cak zahvalno za diyerisanje.Drugar je kupio sebi 5m i nareckao za sve izvore po metar.Tih preh locking dinova koje koristi naim ima po ebay jeftino kao i rca bananica u razlicitom kvalitetu.

Firma flashback cable,progooglaj ih.Jeftini ,a dobri.Bolji od recimo dosta skupih brendiranih.

Edit.evo recimo 5m din to rca za 38funti.Moze da se narecka  5 kablova od toga. https://www.flashbacksales.co.uk/acatalog/2-x-phono-rca-plugs-naim-style-5-pin-ring-locking-din-plug-performance-cable-176.html#SID=14

 

On 25.1.2020. at 15:10, sondek said:

Ja sam ti tamo oznacio za 5m kabla,najkraca duzina je 25eura sto je ok cena za dobar interconekt.Ta duzina od 5m je za nekog ko voli da se igra lemilicom pa napravi od toga vise komada i malo pristedi.

lepo te  sondek stedi, za tuner od 1000 din kupis ovaj kabal od 5 metara + 4 seta konektora + lemilicu i milina......mozes da kupis jos 4 slicna tunera pa radis A,B,C,D,E test......ako nemas dovoljno ulaza kupis ili napravis jedan dodatni selektor ulaza, mada tu ce ti trebati jos jedan kabal.....ipak ih seci na 80cm da dobijes  6 komada, asve od zice koja kosta euro/metar.

vazno da nije skupo :D   to da pise "naim style" vredi tih para.

Link to comment
Share on other sites

Razumeo sam,mozda pogresno,da ima i pojacalo sa dinovima pa da kompletira za sve izvore solidne interkonekte 4-5kom za 70-80eur.Kad sam shvatio da je samo jedna sprava tj tjuner u pitanju preporucio sam mu Klotz za 10evra. Ne vidim nista u tome lose.

Btw.tjuner za 1000 din ne mora uopste da bude losa sprava,samo nepopularna kao i din standard.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, TekManijak said:

Ne uzeh nista danas. psp ne radi subotom.

Ja nekako imam poverenja u te stare kablove, mislim da su stavljali cistij bakar nego u danasnje vreme. Za tjuner ce u svakom slucaju biti sasvim korektan.

Ovo je misljenja i moj drugar koji se godinama bakce /testira pravi kablove

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...