Jump to content


Brijaceva lestvica HiFi kosmara


brijac

Recommended Posts

@zflazar a znam kako lose utice em i rf zracenje na ljude, kao i na pc komponente (solidniji su bili OC rezultati kad je sistem bio izolovaniji), tako da smatram da funkcionise i kod hifi sistema :) A volim da se igram i eksperimentisem, dodje mi bonus ^^ Dap, 50:50 zeze kako treba :D 

Javljam se obavezno nesone kad budem prolazio/dolazio :) 

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, nesone said:

@ father  

ako dolazite u Vrsac, rado cu Vas primiti u goste.

hifa je normalna.

Ali da probate lozu od hamburg grozdja i kajsiju.

Med i mleko 

:)

Hvala na pozivu, biće mi zadovoljstvo.

Bili smo gosti Ville Breg pre par godina, a sin mi pre par dana, nakon gledanja našeg kratkog putopisa iz Vršca reče da bi mogli opet na tu stranu. Takooooo da, sve je moguće... :D

Notiraću svakako. :thumbsup2... nego za tu rakijsku seansu bih morao da obezbedim smeštaj, pa dok sam ja u hifi viziti moji mogu da se brčkaju u bazenu hotela ili uživaju u lepoti gradskog centra.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zflazar said:

da se nadovežem na procenu kolege sa Foruma iz kablovske teme.

Koliko ja vidim, i kod kolege Brijaca je na snazi doktrina"čistoća je pola zdravlja", tj. HiFi-sistem i sirovine za rakiju od dunje treba da budu u cenovnom odnosu 50:50 što absolutno podržavam!!!

:)

Divno kako se dobra proporcija lako primenjuje i organski plasira i na pecare i buriće … U zdravlje! :cheers

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Father said:

Divno kako se dobra proporcija lako primenjuje i organski plasira i na pecare i buriće … U zdravlje! :cheers

mada konkretno kod mene-kabloskeptika je proporcija nešto drugačija, vlada pravilo četir petice (materijalno-intelektualnog udela)

5% ulaganja u alkohol

50% ulaganja u kablove

500% ulaganja u sprave

5000% ulaganja u izbor muzike i nosače zvuka

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, zflazar said:

mada konkretno kod mene-kabloskeptika je proporcija nešto drugačija, vlada pravilo četir petice (materijalno-intelektualnog udela)

5% ulaganja u alkohol

50% ulaganja u kablove

500% ulaganja u sprave

5000% ulaganja u izbor muzike i nosače zvuka

 

Koji je budžet onako cirka đuture? Da znam sa čime ordiniramo? :D Procenti su čudo!

Link to comment
Share on other sites

...kao ilustraciju da ti kažem da je u moje izlazni pojačalo uloženo oko 1000 časova slušne evaluacije tokom razvoja od oko 10 godina. Pomnoži to sa satnicom vozača tramvaja u Cirihu kao mojim reperom solidne satnice (a ne satnicom elektroinženjera koji je to razvijao) pa će stvari biti interesantne skroz!!!

Link to comment
Share on other sites

Ako je 5000% 10 puta više od 500% a to 10 puta više od 50%, dobija se da su kablovi u odnosu na uređaje 10% kako i rekoh da se uglavnom računa.

Da kažemo da imaš 200 nosača zvuka, u proseku plaćenih 15e onda ti muzika vredi 3000e, sistem 300e, a kablovi 30e, a na rakiju si stukao 3e za života. Ako sam ja to dobro poređao. Ako odstupam u proceni broja nosača samo pomnožiti rezultate sa faktorom greške u proceni nosača zvuka.

:D

Link to comment
Share on other sites

drugo, da li si razmišljao o tome da uđeš u manufakturnu proizvodnju utičnica po tvojim specifikacijama?

čisto da ne robuješ secikesama/influenserima sa belosvetske mreže? 

Mislim da imaš dovoljno volje, znanja i iskustva da izabereš materijal za viljuške, utičnice, definišeš debljinu pozlate/posrebrenja, materijal za kućišta itd. Moderni 3d printeri, CNC mašine, strugovi mogu čuda da naprave ako ne robuješ brendovima što i jeste poenta ovog sporta.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, zflazar said:

uloženo oko 1000 časova slušne evaluacije tokom razvoja od oko 10 godina.

ček, ček …. znači iljadu pa nekoliko chf po satu  pa … ahhhaaaaaaa pa nije Father u toj cenovnoj kategoriji ti mu gađaš neku egzotu i na 10% si na 3 nule za kablovanje.

Ne bio ti u koži! :P

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, zflazar said:

drugo, da li si razmišljao o tome da uđeš u manufakturnu proizvodnju utičnica po tvojim specifikacijama?

čisto da ne robuješ secikesama/influenserima sa belosvetske mreže? 

Mislim da imaš dovoljno volje, znanja i iskustva da izabereš materijal za viljuške, utičnice, definišeš debljinu pozlate/posrebrenja, materijal za kućišta itd. Moderni 3d printeri, CNC mašine, strugovi mogu čuda da naprave ako ne robuješ brendovima što i jeste poenta ovog sporta.

Ma di ću ja to. To će Brijač pa će mo da se ujedinimo za koju godinu.

Link to comment
Share on other sites

razmisli o tome.

u mom Zrenjaninu ima jedan HiFi zaljubljenik koji je oružar po struci, koji je za sebe napravio klon Klei Harmony RCA štekera kvalitetnijih nego fabrički. Malo rada na strugu, glodalici, malo OFC bakra za jedan tip, malo čistog srebra za drugi tip... Teflon kao nosač kontakta.

Nije neka nauka kad imaš volje i znaš šta želiš.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, zflazar said:

razmisli o tome.

u mom Zrenjaninu ima jedan HiFi zaljubljenik koji je oružar po struci, koji je za sebe napravio klon Klei Harmony RCA štekera kvalitetnijih nego fabrički. Malo rada na strugu, glodalici, malo OFC bakra za jedan tip, malo čistog srebra za drugi tip... Teflon kao nosač kontakta.

Nije neka nauka kad imaš volje i znaš šta želiš.

Najiskrenije se zahvaljujem na savetima i poverenju u moje sposobnosti. Nisam siguran da imam dovoljno adekvatnog znanja i energije,  za tako nešto. Pre bih napravio saradnju sa nekim delako verziranijim u toj materiji, nego da petljam na svoju ruku.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Hvala na pozivu, biće mi zadovoljstvo.

Bili smo gosti Ville Breg pre par godina, a sin mi pre par dana, nakon gledanja našeg kratkog putopisa iz Vršca reče da bi mogli opet na tu stranu. Takooooo da, sve je moguće... :D

Notiraću svakako. :thumbsup2... nego za tu rakijsku seansu bih morao da obezbedim smeštaj, pa dok sam ja u hifi viziti moji mogu da se brčkaju u bazenu hotela ili uživaju u lepoti gradskog centra.

Vazi. :)

Kuca mi je u blizini vile Breg.

Link to comment
Share on other sites

Stigli konektori, na zalost acrolink zica jos nije. No, imam jedan testni kabl koji sklapam vec okacen u prvim postovima tako da su cucnuli u pravo vreme. Inace ovaj furutech NCF iec kida koji kvalitet izrade, brutala. Kad uzmes u ruke i vidis da je kvalitet na mestu i da vredi vise para. Oyaide kopije su solidnog kvaliteta, za te pare veoma ok, no buduci da viborg roka predobru akciju 11.11, bice zamenjeni vrlo brzo :) 
DSC09480.thumb.JPG.81b94a61169920c90e3c4599593cda52.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...