Jump to content


Brijaceva lestvica HiFi kosmara


brijac

Recommended Posts

Hhahahaha xD A jbg, kad mi je nesto zanimljivo, radim to iz hobija sa uzivanjem i sa maksimalnom posvecenoscu. Pogotovu sto radim od kuce, pa me onda svrbi da uposlim ruke u necem kreativnom. Trenutno je to ovo, da kazemo podloga sistemu :) Ne sumnjam da cu uzeti da se igram i sa aktivama uskoro. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, brijac said:

Hhahahaha xD A jbg, kad mi je nesto zanimljivo, radim to iz hobija sa uzivanjem. Pogotovu sto radim od kuce, pa me onda svrbi da uposlim ruke u necem kreativnom. Trenutno je to ovo, da kazemo podloga sistemu :) Ne sumnjam da cu uzeti da se igram i sa aktivama uskoro. 

ma samo napred, ja sam se kuci napleo kablovi ihahaj, ko mlada titova pionirka :-) 

a vi ste mi dali odlicnu ideju sa ovim sabirnickim djakonijama

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, brijac said:

Hhahaaha, to to, nikad zadovoljan, kapiram da zbog toga interesovanje nikad ne moze ni da utihne :) Trebalo bi da hoce. Na strugu cu praviti celicne "kupe" podloske koje cu da okalim, samo da mi parket ne strada od celokupne tezine xD 

Ma jok.Uvek zadovoljan,ali uvek i znas da ima i bolje pa je normalno i da poželiš.Sve se menja osim ako imaš ženu sosu iz banata :D

Evo nedavno sam cuo za jednog beogradjana sto ima sistem od 20k da ima plan da ga menja,hoće bolje,drugačije...Nekad razlog moze biti i samo sto se čovek prezasiti.Ja sam sa mojim u osnovi istim bio zadovoljan i previse dugo- 30g. 

Sve se menja sem kamenja(i sose),a najteze je sebe promenuti. 

Evo malo lepih misli,na tu temu https://arhiva.nedeljnik.rs/moj-nedeljnik/mojevesti/anka03/sve-se-menja-sem-kamenja/

Link to comment
Share on other sites

On 7.11.2019. at 23:52, brijac said:

Da vas ne zracim, sledeca ce biti u pozlati

Можда је прерано, али само да проверим који је статус процеса око позлате? :)

Размишљам око ових мојих тегова за СМЕ.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, InSides said:

Можда је прерано, али само да проверим који је статус процеса око позлате? :)

Размишљам око ових мојих тегова за СМЕ.

Evo jedna upravo sa puta :D Kad dodjrm kuci bice kvalitetnija. Vrlo zadovoljan :)

75594413_425883418342517_7559597320946319360_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne mora da znaci da je to losa pozicija? Ne bi samo trebalo da dodiruju direktno zid poledjinom ili nekim delom poledjine. Ima testova koji pokazuju upravo suprotno - da je OK da manji zvucnici stoje bas do zida.

I to sto su podignuti je bolje (po mom misljenju na osnovu iskustva) nego standarno niske pozicije zvucnika, blizu poda i ispod linije glave.

Mozda probati da se podmetne neka vrsta dampinga izmedju poledjine kutije i zida. Na primer parce azmafona oko 3-4cm vecih dimenzija od kutije? I da se pritisne taj meksi damping. I probari polozene kutije horizontalno, srednji i visoki ka unutra po osnoj simetriji prostorije?

To je jednostavan zahvat od nekoliko minuta...

U svakom slucaju ne bi trebalo na precac i napamet uci u pravljenje ili kupovinu "HiFI" stalaka za zvucnike...

(Ne mogu da zaboravim zvuk kada sam jednom prilikom kod drugara slusao JBL-ove koji su stajali polozeno na vrhu ormana... Naravno covek je profesionalac i sva druga oprema je bila ili rucno izradjena. Kvalitetno pojacalo sa pripadajucim preampom i sredjen mint "stari" CD prvi komercijalni model CD100. Odlicno je radilo, cudili smo se kako to kada su kabineti postavljeni potpuno "naopako" u prostoriji...)

Link to comment
Share on other sites

@ivanp Bice mermerni u decembru negde :) 

@Majda Ne dodiruju zid :D Ali su vrlo blizu. Svakako mislim da bi stalci bili bolji, imali su oni svoje fabricke ali to naravno nije moglo da se nadje uz zvucnike :) Svakako ce ici na taj zid akusticno tretiranje, i generalno u sobi. Sto se tice visine, utice malo na zvuk, bass truncice mulja visoke, i kad se popnem na kauc, zvuci toliko truncice bolje. Probacu da ih stavim na bok ovako dok su na policama pa da vidim kako sljaka, dobar savet :) Danke, solidna debljina slojeva, videcemo kako ce se ponasati. Isao sam na meku pozlatu tj. 24k zlato (hebes tvrdu pozlatu i tu leguru zlata :D ), i 4n srebro kao polu barijeru poboljsanu slojem ofc bakra ispod nje (poprilicno je i dobro jer se gadja sa viborgom koji ce ciniti vecinu sistema koji pravi isti nacin galvanizacije bakar>srebro>zlato). 

A evo i malo boljih slika, bukvalno udjoh u kucu tek. Ceo dan u jurnjavi. 

 

DSC09518.JPG.2528a733a0bcd58804928f720a85fdef.JPG

asdwaa.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ide za naponski. Prvo u oyaide na test, pa posle kad dodje i viborg, i sa njim. Pa gde legne bolje. Stize jos 5n srebra u zicama za interconnect-e i debljeg za letvu, viborgove. I to je to sto se tice zica, slede folije. 

4 minuta ranije, ab said:

Добра јо то жица али далеко је од Acrolink-a.

За шта си то планирао?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...