Jump to content


Ortofon MC 10 Super Cantiliver SERVICE


Father

Recommended Posts

Javio ti se na PP, to je ok, ali zasto ja ne bih smeo da dam telefon javno, ako neko trazi ?

Kad ljudi pitaju u bilo kojoj temi, npr. Vinyl, gde da kupim Ortofon Stylus10, mi damo link javno ( za privatno lice ili firmu ) i to je ok, da li onda mogu da dam neciji telefon javno ( serviser / prodavac nisam ja ).....    molim ako je moguce, da se Administrator ili Moderacija oglase za preciznu definiciju u ovakvom slucaju, ako je moguce.

Unapred Hvala, Krca

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Krca44 said:

Javio ti se na PP, to je ok, ali zasto ja ne bih smeo da dam telefon javno, ako neko trazi ?

Nekad su takvi postovi (ostavljanje tuđeg broja telefona) brisani, verovatno u skladu nekim od pravila foruma. Sad takvo pravilo ne videh na spisku. Ipak ne vidim što bi to pisao javno? Ko traži, pošalješ mu na pp. Kad ga ostaviš javno onda vide svi, i oni koji nisu članovi i može neko nekog da uznemirava. Što bi preuzimao takav rizik i snosio odgovornost?

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Kuršum said:

Što bi preuzimao takav rizik i snosio odgovornost?

U pravu si nisam mislio da ima ovoga.  Obicno kad neko pita za broj saljem na pp, ne pisem javno, zanimalo me je uglavnom jer je nekog pravila izgleda bilo a linkovi bi teorijski spadali takodje pod to no no pravilo ( kojeg nema ).   

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Pitao sam i za slucaj kad neko nema web site ili link i uopsteno da mi bude jasno pravilo oko javne reklame, ALI posto ...  pravila nema za tel, a Kurshum kaze da moze biti zlostavljanja, ja necu davati broj javno, a Administracija / Moderacija ako zeli /hoce,  moze da odgovori, ako se ima vremena, da nam bude jasna situacija....... a i ne mora ako nece ili ne moze   :D

Zamisli ti to .... da neko zove coveka, neki preprodavac, i kaze " Batiiceee... ti proodajess igle u mom graaaduu... nece moci, kako smes... itd bla bla bla... samo ako kupis od mene, biz mooozee,  jeeee''oote"

:ph34r:

 

Link to comment
Share on other sites

... Nego da se mi vratimo na temu da se ne bi moderacija odazvala po drugom osnovu iz pravila foruma! ;)

Dakle, da podsetim da od moje MC10 Super nema vajde popravljati je i da sam je ponudio na poklon nekome ko bi želeo iz prve ruke da se upozna sa Ortofonovom velikodušnom procedurom zamene starih MC zvučnica za novu.

Link na celu priču se nalazi negde na početku teme, ako je neko propustio tu informaciju.

Nije loše da neko iznese ili prenese sopstvena iskustva ili šta je na ovu temu otkrio na stranim forumuma. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, borchee said:

Bilo mi je zanimljivo

Gledam slike i citam, na strani 3, kad dodjes do Technics EPC-205C MK4 ( MM ) kome je stavio AT cantilever... pa tako je meni Shure 95 sredio covek u Bogradu, samo su cantilever i igla novi, sve ostalo je sa originalne glave ( nosac )   :)

Samo cini mi se da taj stariji gospodin ne radi MC.

Link to comment
Share on other sites

Nije to naivna akcija, zameniti cantiliver na MC. Cantiliver je vezan na X sa namotajima kojima je žica tanja od dlake a leži zalepljen na gumenom vešanju, što se jako lako vidi na njegovim slikama.

Ja predpostavljam da taj X ima jednu osovinu na koju se natakne cantiliver. Čime (kakvim lepkom) ili kako je sama cev cantilivera fiksirana ja ne znam i naravno način kako je skida sa tog X-a sa namotajima a da ne ošteti namotaje i odlepi ga od vešanja.

Verujem da je sa namenskim altom i know how zmanjem lako, ali da i dalje zahteva bolesno pedantan rad i odličan vid.

Nije pitanje starosti već znanja. I matori Van den Hull to radi i dan danas. Uvuče se u Tibetanski mir, miniaturizuje svet oko sebe i izoštri fokus. Naravno nagađam.

Link to comment
Share on other sites

Vidi se cesto na nekim, ne svim slikama da je kantilever na ulazu u glavu ubacen u jos jednu dodatnu malo siru cev ( osovinu ) a vidi se i da je negde cini mi se sekao i spajao ali taj deo nije naj nejasniji, kaze na primer da kad cantilever nije ostecen a vrh ofucan, ne moze samo da skine vrh i zalepi, mora da isece ceo nosac vrha sa starog cantilevera i isto isece sa novog i onda nalepi zajedno... kako sve ovo radi a da ne polomi cantilever nije mi uopste jasno.... kakav alat treba imati za takav posao, sem jakih mikroskopa, to je ono nepoznato skroz

Link to comment
Share on other sites

Verovatno nije fizicki ali jeste mozda psihicki tezak, sve je sitno, sve se gleda kroz neka uvelicavajuca stakla ( fiksirana ili na glavi ) , treba mirna ruka, pa da se ocisti prvo sve.... pretpostavljam casovnicarski alat i ko zna sta jos, verovatno i takav mentalitet, mislim ljudi koji prave MC i potom rade retip, sigurno bi mogli da rade u Shvici satove od xxxxxx eura... elem kalemljenje vocki ako nisi ucio kao klinac ne ide bas iz prve a tako siguran sam ni ovo......ona promena kantilevera na MM mi izgleda izvodljiva sa odgovarajucim alatom samo ne znam kuda bi mi gledao vrh igle   :D

Link to comment
Share on other sites

Aman, hirurzi vrše operacije na nervima i venama! :o

Ja sam, kao laik, svojevremeno pravio prilično uspele drvene upotrebne objekte (kutije i ogledala i slično), skoro na nivou rezbarija uz mnogo vrlo sitnih detalja a sve to koristeći samo rezbarski luk i fine turpijice i šmirgle. Napravio sam dosta toga i potrošio mnogo vremena. Ali i neizmerno uživao u pravljenju i u smišljenju rešenja kako to napraviti bez stolarske radionice i stolarskog alata. 

A i to sve uvek kao poklon za osobu koja me je inspirisala, devojku u čiji krevet sam želeo da se temeljnije uvučem ili dobar, interesantan drugar.

No, kad su drugi počeli da mi govore: napravi i meni, evo, platiću ako treba, shvatio sam da to ne bih mogao da radim.

Stoga, kudos za svakog ko se bavi retipovanjem, jer, ne samo što mora da radi po narudžbini i i odredjenom vremenskom roku nego mora i da postigne očekivani nivo kvaliteta.

Serijska proizvodnja je  još uvek mlad (ali revolucionaran) izum.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Bujodrag said:

neizmerno uživao u pravljenju i u smišljenju rešenja kako to napraviti bez stolarske radionice i stolarskog alata. 

 

59 minutes ago, Bujodrag said:

Stoga, kudos za svakog ko se bavi retipovanjem, jer, ne samo što mora da radi po narudžbini i i odredjenom vremenskom roku nego mora i da postigne očekivani nivo kvaliteta.

Respect za svakog ko radi sa glavama... gledao sam kako je uradjen Shure 95 ( originalni nosac je bio bez kantilevera ), u nekom trenutku sam imao nekih dubioza ali onda kad sam video sta su stavljali originalni proizvodjaci, rekoh ipak je ok, dobro uradjeno,  ici cu opet na Tosin Bunar kad dodje vreme, da se stavi nesto bolje.

Link to comment
Share on other sites

Oooo, lepo i funkcionalno. Ja ne bih tražio više.

Bravo. :thumbsup2

Ja sam pravio poklone, uglavnom hipi kutije u koje bih stavljeo nešto sledstveno značajno. 

Na žalost, bio sam previše nonšalantan pa nemam mnogo slika.

ovo ogledalo je recimo primer uspelijih.

2V8JeRl.jpg

Napravljeno za jednu sjajnu devojku. (Ogledalo je 80x50 cm, valjda)

Ali svi smo tada bili hipici i radosno odbijali da kupujemo mobilne telefone ili nosimo fotoaparate pa imam svega po par slika malog broja uradaka. (osnova je obična hrastova sokla kupljena u radnji pa sam morao da je proširujem na ćoškovima a ukrasi od šperploče su tako zamišljeni da sakriju spojeve)

 

Sad ponekad na brzaka napravim nosač ploče  koja se upravo sluša što sam video da mnogi na Audiokarmi koriste. Ili takvo nešto.

Mq3d22q.jpg

Seksi je, zar ne?

 

Edit: @SUROKVLbočne strane su tiplovane čačkalicama  ;)  :D 

 

S druge, praktičnije, strane, sve police, stalke, ormane, vitrine i natkasne osim kreveta i fotelje u mojoj sobi sam napravio sam, ad hok, bez mnogo priprema, od delova koji su se tu zatekli.  A i žene sa kojim sam živeo imaju razne moje uratke. Ja se samo ponosim na sopstveno strpljenje i to što je sve uradjeno bez ozbiljnne pripreme i alata.

No, sve su to uratci amatera, laika. Za ozbiljne radove su potrebni i znanje i pamet i muda.

Ako se dobro sećam Surokvl je vrlo vešt u stolariji, nek on oceni.

Ja prosto imam poštovanja za sve koji umeju nešto da naprave i urade, mozgom ili rukama. Tim više prezirem trgovce/preprodavce jajare koji su se, videh odavno, ovde baš nakotili.

Link to comment
Share on other sites

A kad smo već kod zvučnika, moji Zeoniri su poznati na forumu. Imali su isuviše mana pa sam se spremao da jedno leto potrošim na pravljenje novih horni. Onda sam kupio Rogerse da probam BBC zvuk pa da ih na leto prodam i pravim nove horne.

U medjuvremenu sam skapirao da dovoljno dobro zvuče i da leto ne želim da provedem svakodnevno putujući na Žarkovo kod strica koji ima radionicu i alat pa sam se izlečio od hifilitisa.

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Bujodrag said:

U medjuvremenu sam skapirao da dovoljno dobro zvuče i da leto ne želim da provedem svakodnevno putujući na Žarkovo kod strica koji ima radionicu i alat pa sam se izlečio od hifilitisa.

I ja sam negde tu, ako mi je za verovati, jer sam u zadnjih pola godine dosadio i bogu i narodu sa svakolikim idejama. Zaista mislim da sam konačno skockao i sistem i prateću infrastrukturu pa ću neko vreme da oladim, ako me nešto ne obuzme do neizdrža.

Ipak mislim da sam pred uzimanjem crvene pilule za izlečenje od hifilitisa. Samo je pitanje da li će doza biti dovoljna. :D

red pill blue pill animated GIF

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...