Jump to content


McIntosh Reference System


Tanto

Recommended Posts

Људи о чему бре причате у том ћошку лежи спољнотрговински дуг Републике Србије...

Да је кич... па и јесте... могли су бар да ускаде ону плаву са вуметрима и ону зелену са лампама... плава ђене-ђене, ал' зелена је као повраћка из Истеривања ђавола...

Они мега вуметри ме подсећају на старе Искрине струјомере...

Хм! Да је моје... жмурио бих док слушам... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Да је кич... па и јесте... могли су бар да ускаде ону плаву са вуметрима и ону зелену са лампама... плава ђене-ђене, ал' зелена је као повраћка из Истеривања ђавола...

Они мега вуметри ме подсећају на старе Искрине струјомере...

Хм! Да је моје... жмурио бих док слушам... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Да је кич... па и јесте... могли су бар да ускаде ону плаву са вуметрима и ону зелену са лампама... плава ђене-ђене, ал' зелена је као повраћка из Истеривања ђавола...
Link to comment
Share on other sites

ne znam jel neko od vas gledao novi scorseseov film, ovaj sa jackom nicholsonom i leonardom di capriom, mislim da se zove "departed" (ali mozda gresim), znaci u jednom trenutku filma se u dnevnoj sobi glavnog junaka pojavljuje macintosh i to ni manje ni vise nego kao linija iliti stub sto srbi vole da nazovu, znaci sve od njih, nije da mi srcka nije preskocila na sekund.

pre nego sto nastavite da pljujete, macintosh je specificna filozofija, i to se u americi uglavnom prodaje onako kao sto se u evropi prodaje bang & olufsen, znaci da svetli plavo u sobi i da svira do jaja, uglavnom onima koje boli q kako ce to da svira, a kome je stalo do toga taj se manta sa razdvojenim komponentama... znaci uspesni advokat iz majamija udje u hi fi salon sa zenom, osacuje sta mu se najvise svidja, prirede mu kao satro demo, posluze malt whiskey star 30 godina, puste bolero, posle sat vremena neobaveznog caskanja sledi recenica, zapakujte mi za poneti, ispise se cek na 50.000$ i to bi bilo to.

znaci, prema caru i tropar, sto bi se reklo.

a protiv VU-metra, nista protiv, cak stavise, jedino ne znam da li bi pre uzeo accuphaseov ili macov, mada koliko znam, kod accua mozes da kupis samo VU-metar, bez ikakve dodatne funkcije. e to je onda eine grosse perversion.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je off offova. StiÄem utisak da niko od prisutnih na ovoj temi nije sluÅ¡ao MekIntoÅ¡a... Ako ima nekog, neka se javi.

Da ne govorimo o modelu priloženom na slici. Dakle, sve Å¡to je reÄeno to jest napisano spada u domen Äiste impresije na fotografiju, vumetre, boje, i kubikažu odnosno zapreminu dvokilovatne mrcine.

Koliko sam razumeo, to je manje viÅ¡e i bila tendencija od poÄetka. Malo se pljuje, malo se kaki, malo se pravi važan.

Ne sumnjam da to svira monstruozno dobro. Verujem da ima neke magije i kad se ugasi svetlo, pa displej veliÄine mikrotalasne poÄne da emituje "blue light 'till down", u zvuku i slici, za one kojima se to može.

I dalje mi se Äini da zelena tu ne spada. Istina je i to da egzibicionizam nema obzira, pa zaÅ¡to bi i ovde: ako je poremećeno skupo koÅ¡tajuće, poremećeno dobro zvuÄeće, Å¡to ne bi bilo i poremećeno loÅ¡e izgledajuće...

Link to comment
Share on other sites

tamo neke `94. -`95. sam imao priliku da cujem, sto bi Anubis rekao, celu liniju koja je svirala u jednoj radnji i naravno - full respect. Sta bi inace smrtnik iz Srbije mogao da kaze kad se nadje ispred tih grdosija...

Na svakoj komponenti je stajala plocica sa cifrom od oko 5000$. Zvucnici su bili "malo" skuplji, mislim oko 12000$ :thumbsup2

U to vreme moj basista iz benda je terao nekog Trace Elliota, pojacalo koje je uz fenomenalan zvuk imalo zelene lampice koje su na bini uvek delovale do jaja. Slican utisak sam imao i kod Mcintosha. Dugo posle toga sam slegao ramenima na ono sto sam doziveo...

...a da, u toj radnjio sam prvi put cuo PMC kutije :listen

Link to comment
Share on other sites

Uh al ste se naostrili protiv MAC-a..

Prosle godine je na ovdasnjem high-end show svirao sistem sa tim "green light" pretpojacalom mixed sa "blue light MC 501" monoblokovima i sa Wilson Watt/Puppy7+Audia Flight one cd plejerom.Ni taj set-up bas nije bio jeftin,ali bar je svirao...jest da ima svoj karakteristican "sound",sto se opet moze voleti ili mrzeti.,ali bar "svira"...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ove godine na HiFi sajmu u Minhenu slusao McIntosh CD i integralac na koji je bio zakacen ML Vintage. To je sviralo onako .... nije lose ali bi moglo i bolje za te pare. Ove kutije od po 2 KW, predpojacala itd. (otprilike sve sto se vidi i na ovoj slici) su bile izlozene ali nisu bile zakacene tako da ih nisam cuo. Ali meni je design tih McIntosh pojacala i predpojacala skroz dobar. Ne smeta mi ni plava, ni zelena, ni VUmetri ... Osim toga to je pravljeno sjajno - cini mi se bruseni aluminijum, obrada fantazija, .... to zbilja izgleda sjajno.

Evo kako to izgleda kad svetli ... :thumbsup2

post-277-128510475761_thumb.jpg

post-277-128510475761_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...