Jump to content


Koje pojačalo za Quadral phonologue shogun mk4


richiemsch

Recommended Posts

7 sati ranije, Shang Tsung said:

Meni je najvise smetao logaritamski potenciometar koji je uz to izradjen od lose plastike. Daljinac je onako, nista spec. I poslednju manu bih mu stavio to sto nema IEC konektor vec zalemljen strujni kabl.

U sustini fino moderno pojacalo.

Pa staviš linearni ? ( sa motoričem za daljinski ) , ma koje pojačalo te klase ima linerni pot i kolko ih koje si slušao uopće ima ? . Za  IEC ok ? al  to je finesa ? . Več je pisano da  se potovi mijenjaju boljim , također logaritamslim ? :) Aj Ti lijepo poslušaj jeno 3 tjedna pa onda ? :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 711
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

28 minuta ranije, black coffe said:

Pa staviš linearni ? ( sa motoričem za daljinski ) , ma koje pojačalo te klase ima linerni pot i kolko ih koje si slušao uopće ima ? . Za  IEC ok ? al  to je finesa ? . Več je pisano da  se potovi mijenjaju boljim , također logaritamslim ? :) Aj Ti lijepo poslušaj jeno 3 tjedna pa onda ? :)

 

Pa za jačinu mora svakako logaritamski, linearni pot ide za druge stvari.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, black coffe said:

Pa staviš linearni ? ( sa motoričem za daljinski ) , ma koje pojačalo te klase ima linerni pot i kolko ih koje si slušao uopće ima ? . Za  IEC ok ? al  to je finesa ? . Več je pisano da  se potovi mijenjaju boljim , također logaritamslim ? :) Aj Ti lijepo poslušaj jeno 3 tjedna pa onda ? :)

 

Jel ti mene trolujes, ono, pitam?

Mozda se ne izrazih najbolje, ali ako si slusao to pojacalo i bilo koje drugo znao bi na sta mislim. Potenciometar je endless logaritamski. Moze da se vrti do beskonacno. Da pojacas ili smanjis za 10 dB treba da obrnes jedno 3-4 krugova sa njime. Nije neka mana, samo vise mi odgovara da ima granice.

Inace, slusao sam ga 5-6 meseci.

I poslednje, zasto bih menjao pot na fabrickom pojacalu? Jeftinije mi je da nabavim drugo i bolje.

 

11 sati ranije, alI_Zée said:

Код ког уређаја?

HK980. O njemu pricamo valjda.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Shang Tsung said:

HK980. O njemu pricamo valjda.

Ако о њему причамо а конкретно о потенциометру код дотичног модела је то уређено дигитално.

Краће речено није класичан потенциометар у питању.

Ето.

Извињавам се што знам.  :oops:

Link to comment
Share on other sites

Gospodin očito nezna razliku između logaritamskog t linearnog pota . Aj pojednostavljeno ? Logaritamski pot do odprilike polovoce pojačava jače , a poslije polovice ( 12 sati ) slabije . Dok linearni pojačava kolko ga odšarafiš . Znači pojačava jednako i "poslije ! 12 sati ? . LINEARNO ? . Kod logaritamskog potenciometra se intenzitet pojačanja uvjetno rečeno smanjuje  recipročno odklonu potenciometra . Pa nakon svih ovih godina svi bi trebali znat da je kad je potenciometar na najjče da je to izlazno pojačalo ? . Potenciometar ovakav ili onakav služi da bi  smanjio intezitet zvuka . a ne pojačao ? . On je otpor ? - kad ga pojačavaš smanjuješ otpor ? . Al nek pametniji od mene vele  što je na stvari ? :) .

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, black coffe said:

BTW  nikad ne trolam !  sam velim kaj mislim  . a Ti imaš izbor ? .

34 minuta ranije, black coffe said:

A gle ? ja cijenim majstore ? !  U ;) ovom ili onom obliku i  znam procijeniti ko kaj zan a . : !i znam kak se veli sve varijacije na temu ? .  Veslamo po sredini rijeke ? i smješkamo se lijevo i desno ? , sl kak zadržat " SEBE" . a ne ugrozit  OKO SEBE .  e to je ? :)

44 minuta ranije, black coffe said:

Ne kakaj ? ;)

49 minuta ranije, black coffe said:

Ajde i  "digitalnnog !  itd i td . . .   Osobno ak se razvije tema ? :) .

 

17 minuta ranije, Delija said:

Daj i nama malo tog na cemu si, majke ti :lol:

A поставих веома  :ruganjeпросто питање.  :heat, да се разумемо ипак сам за пиво.  :thumbsup2

 

Link to comment
Share on other sites

Potrebna pomoć...Prodao sam prekjuče mog Denona 860, čim mi je stigao ovaj Harman. Malo pre me kupac (okolina Vrnjačke banje) zove i kaže da pojačalo ne daje zvuk...Dakle, on ga uključi, ali nema da cakne nakon 1-2 sekunde a lampice svetle. U prvom trenutku sam pomislio da se čovek ne razume i rekao mu da proba da poveže nešto drugo osim tog tjunera koji ima. Ponovo smo se čuli i kaže da je pokušao i sa nekim dekom i sa drugim kutijama i ništa, svetli ali nema zvuka...Pitao sam ga da li primećije da je kutija oštećena, ili pojačalo-viče da nije...U čemu može biti problem?

Napominjem da sam mu poslao potpuno ispravno pojačalo izuzev balance pota koji je po malo šuštao. Za ove tri godine koliko je kod mene, nikada nisam imao niti jedan problem sa ovim pojačalom i sve je bilo priključeno na njega: PC, CD, AUX, Tape...sve je radilo super...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...