Jump to content


Pomoc. Zuji rucica gremofona


markoskmarger

Recommended Posts

Pozdrav. Kao sto stoji u naslovu teme imam problem sa zujanjem rucice gramofona. Zapravo kad dodirnem prstom rucicu cuje se zujanje (bzzzzzzz). Ovo se ne desava kad je potenciometar za zvuk na pojacalu ispod 1/4 (na 9 sati) ali sve posle toga zujanje je sve jace i jace.

Gramofon je CEC 2200 a pojacalo Pioneer A-P710. Gramofon poseduje i dodatnu zicu za uzemljenje koju kad prikljucim na pojacalo javi se blago brujanje, a zujanje prilikom dodira se smanji ali i dalje se cuje.

Zanimljivo je da se pomenuto zujanje javlja i kad je gramofon nije ukljucen u struju. Desavalo se i da se javlja peckanje kad se dodirne dugme za spustanje rucice.

 

Da li je nekom poznato o cemu je rec i kako resiti ovo?

 

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da imaš pištalicu za kontakt ili glinericu koja sija na dodir prstom mogao bi da utvrdiš da li ti je kraj žice za uzemljenje povezan sa metalnim delovima ručke. Ako pišti ili svetli, znači da je gramofon uzemljen i ispravan.

U tom slučaju, malo ošmirglaj viljuškicu na žici uzemljenja (koja ide prema pojačalu) i ošmirglaj malo šasiju pojačala u krugu od 3mm okolo rupe gde se uvrće šraf za stezanje uzemljenja gramofona (na pojačalu) pa ponovo sve poveži i probaj. Moguće, da je samo loš kontakt viljuške uzemljenja sa šasijom.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

On 23.2.2017. at 13:12, markoskmarger said:

@scorpio
Jeste televizor preko LD-a. Ali probao sam da ga ptkacim sa pojacala i isto se desava.
@sondek
Probacu danas sve navedeno pa javljam da li se nesto desava.
@peter
Imam kablovsku.



Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 

Pretpostavljam da si i kablovsku nakacio na amp i da ti ona stvara probleme.Ako su spojeni ,otkaci risiver od ampa ili uzemlji spliter.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...