Jump to content


Ortofon ili Audio Technica


sale1309

Recommended Posts

5 hours ago, VU metar said:

Naravno ne, mislio sam da proceniš bez razvaljivanja ide li i više. Ok, ostaje nejasno, pre svega zbog podataka u manualu, a i nezgodno je ovako projektovati logiku eksperimenata.

Moze da se navrti 4,12 i do 5gr, to je maximum vage ( mislim ), preko toga vaga proba da pokaze do 6gr pa odlepi ...  uglavnom mislim da moze do 5gr da se navrti gazna sila ka lezajevima.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, 空也 said:

Teorija i matematika su jedno, a kako to u praksi u konkretnom slučaju radi i šta je bio razlog lošeg zvuka i iskakanja OM10 i OM40 igala u kombinaciji sa Concorde DJ, nemam pojma! :) Možemo da računamo i da ga šiljimo koliko hoćemo a pametniji nećemo biti. :D

I ja to kazem za Teoriju i praksu !

Nismo imali los zvuk, samo preskakanje pa nastavak , samo jedna kombinacija nije mogla da nastavi dalje.  Iza prvog preskakanja pa nastavka mislim da je u bar jednom slucaju usledilo sledece preskakanje na drugom mestu 20 sec posle.

DACU VAM JEDAN PODATAK KOJI NISAM PRIMETIO RANIJE :

Juce prilikom podesavanja sa RTB plocom, na mestu odredjenom za antiskate,  nesto sam posumnao, pa sam namerno stavio skate na nulu i vratio iglu da vidim gde ce da bezi ( gazna sila 1,9 gr ) :  pazi sad nije isla nigde, stajala je mirno u mestu !

Ovo je nesto novo sto nisam primetio ranije jer se nije desavalo....  e sad sam i ja i te kako zbunjen ovakvim ponasanjem.... Technics rucka nije 12" da joj navodno ne treba nikakav anti skate a vala problematicne ploce i ne moze da prodje ako doticni nije namesten kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Sad imam situaciju da Anti Skate reaguje "Normalno" kad se izvodi onaj test gde rucka sa nula masom ide na sredinu a skate sa nule na 3, vraca se normalno.  u Praksi ... znao sam da je RTB ploca samo prvi korak i na kraju podesavam tako sto posle inicijalnog podesavanja posmatram kako se ponasa igla u brazdi ploce,  i dodatno kako se ponasa na zadnjoj trecini i da li prolazi problematicne ploce ( ovde moze biti vise faktora na delu, nisam siguran da je samo anti skate )... probao sam pre par dana da izguglam anti skate mehanizam bez veceg uspeha,  Link iz posotova pomaze... Hvala  !

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Krca44 said:

... probao sam pre par dana da izguglam anti skate mehanizam bez veceg uspeha...

Možda ti ovaj pomogne..obrati pažnju i na kabliće.

ovaj je zanimljiv (lagerovanje ručke)...teško je slušati lika, al' su mu crteži dobri.

Evo i jedne slike mehanizma - opruga o kojoj je bilo govora...guglaj SFPAB 18201K

59f623392420e_Technicsantiskatemech.jpg.f97e49938d56af517e8af41dd026fa8c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kupovao sam kod njega vise predmeta u rangu 20Eu i Ortofon 2M Blue PnP glavu.  Tip je OK, vreme cekanja moze biti do 3 nedelje, verujem da se moguce radi o robi koju neko i Madjarije prodaje ispod tezge da izbegne placanje legalnih dazbina... inace kako objasniti cekanje da prodavac nabavi itd.

Moja iskustva sa tip likom su pozitivna i kod njega ima jos stvari koje planiram da kupim.

Ako kupujes nesto skuplje napomeni mu da ti ne otvara robu , moju glavu je otvorio iz celofana da bi slikao i proverio pecat da nije falsifikat, original je.  Meni licno ponekad smeta da kupujem nesto novo za 230Eu pa dobijem otvoreno ali u ovom slucaju sam presao preko toga,  pominjem zato sto znam da ima ljudi koji bi pravili vliki problem za otvaranje skupe stvari, pa samo kazem.

Link to comment
Share on other sites

Da toliko znam nego me interesuje da li su cene koju daju u cenovniku ( pdf ) sa ili bez pdv-a ?

KVP10 linijska verzija je 2005.te kostala 800 Eu i moglo je da se doplati samo 150Eu kasnije za phono modul ( ovo sam eksplicitno pitao i tako mi je receno ).  Ja sam se javio, otisao sa keshom u dinarima , platio i odneo.

Kako je danas ako kupujes KVP30 1,080Eu u cenovniku ili Ortofon 2M Blue 220Eu glava ?

Da li na te cifre ide PDV kao sto kazes dodatno ?

 

Ortofon 2M Blue glava  kosta 185Eu kod onog tipa na KP

Ako odem u Korato i kazem hocu Ortofon 2M Blue 220Eu & PDV ?

A kod ovoga 185 Eu .

Ili ce u Koratu da mi Ortofon naplate sa PDVom a njihov proizvod preamp/snagas samo kesh bez PDVa ?

Da li neko ima ova saznanja i da li zeli da ih podeli javno na forumu , meni licno je bitno da znam.

Korato je radnja pa je proizvod garantovano taj koji jeste a za KP uvek moze da se postavi znak pitanja sem ako poznajes coveka

Edit Infidel: nema potrebe da postavljaš gomilu postova jedan za drugim i razmisli prvo šta ćeš napisati!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne treba obraćati pažnju na Ortofon cene sa njihovog sajta. To su preporučene cene za dilere.

Svaki prodavac uglavnom prodaje za manje od tih preporučenih cena. Čekaju se akcije i tada se kupuje. Tada su cene 40 posto niže.Nažalost u Srbiji to nije slučlaj. To su sve legalne radnje sa plaćenim porezom. Ništa ispod žita i muljanja. Na sve se to skda porez pošto se iznosi iz zemlje gde ste kupili robu. Pa se prostom matematikom dodje do pola cene.

Link to comment
Share on other sites

Super, ja sam morao da platim koliko je bilo oglaseno, nemam takav kontakt da kupim po takvoj ceni.

Inace nisam ja pominjao malu ugradnju, znam kako se kupuje preko , kad kazes na akciji VP cena, bez poreza posto izlazi iz zemlje, overis to na izlazu iz EU a ne prijavis na ulazu u Srbiju, to je jasno,  1990. sam gledao akciju uzivo kako Cigani varaju nemackog carinika na izlazu da izvoze 5 TVa a vrteli jedan u krug jer carinik nece da ustane iza visokog shaltera, a ciga podigne TV, pokaze, onaj mu overi papir, ciga se okrene.. kao izlazi i samo spusti tipu malo iza...

Da ne poverujes dok ne vidis svojim ocima !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...