Jump to content


da li je nekoriscen av yamaha 465 upotrebljiv za dobar zvuk na wharfadale diamond 220


andrija46

Recommended Posts

On 29.10.2016. at 9:22 PM, rrapaic said:

Tek sad procitah ovu temu.

Za pocetnika, pokretac teme ima ZAVIDNO poznavanje materije. Meni je trebala koja godinica za ovladavanje tim recnikom pojmova.

andrija64, jesi li se konacno opredelio za neku varijantu?

Pozz

pozdrav....joj hvala ti na komplimentima mada mislim da su preterani...sto bi se reklo svestan sam svoga neznanja iz ove oblasti ali volim da dobijem prave savete i objasnjenja....nisam jos povezao jer cekam neku policu i stalke za zvucnike a risiver mi je u stanu a zvucnici kod roditelja...uskoro cu povezati,samo cekam da napravim policu...inace malo sam citao o ovom risiveru koji imam i svi kazu da daje lep zvuk ali posto su me na pocetku clanovi savetovali da pustam flac i hd muziku preko kompijutera mnogi  na tim forumima i komentarima za ovaj model risivera su rekli da nije bas pogodan za povezivanje na kompijuter jer nema neku funkciju...zaboravio sam kakava je funkcija u pitanju....

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, andrija46 said:

There's no multi-channel analogue input,

Znači da nema mogućnosti reprodukcije višekanalnih zapisa, tipa 5.1 i sl.

Ako je za slušanje samo stereo fajlova, onda nema problema, jedino što bi trebalo još neki DAC između kompa i risivera jer je verovatno zvučna kartica na kompu neka osnovna najjednostavnija.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zek said:

Znači da nema mogućnosti reprodukcije višekanalnih zapisa, tipa 5.1 i sl.

Ako je za slušanje samo stereo fajlova, onda nema problema, jedino što bi trebalo još neki DAC između kompa i risivera jer je verovatno zvučna kartica na kompu neka osnovna najjednostavnija.

ocekivao sam da necu razumeti...ako moze malo besplatne edukacije :) sta je DAC...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Delija said:

Tom receiver-u je DTS zvuk overkill, a ne neka eksterno dekodirana HD varijanta, tako da mu i ne treba analogni visekanalni ulaz. Dosta mu je digitalni za AC3 i DTS.

delija imaj milosti za pocetnike .) sta znaci dts ima overkill.......pojednostavni mi ovo na moj nivo...da li se preko ovog moje yamahe ipak mogu uspesno slusati audio fajlovi hd preko kompijutera ili ne...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, andrija46 said:

delija imaj milosti za pocetnike .) sta znaci dts ima overkill.......pojednostavni mi ovo na moj nivo...da li se preko ovog moje yamahe ipak mogu uspesno slusati audio fajlovi hd preko kompijutera ili ne...

Htedoh reci da ti je i za DTS materijal da bi ga cuo u punom kvalitetu potreban jaci risiver i da bilo sta od HD materijala na ovom risiveru, nazalost, nema bas nikakvog smisla.

Link to comment
Share on other sites

On 7.12.2016. at 9:04 PM, Delija said:

Htedoh reci da ti je i za DTS materijal da bi ga cuo u punom kvalitetu potreban jaci risiver i da bilo sta od HD materijala na ovom risiveru, nazalost, nema bas nikakvog smisla.

sad ste mi opet kontradiktorni...jedni kazu probaj,drugi ne moze,drugi moze....ok..ajde da shvatimo da nemam hdmi i da opcija kompijuter risiver otpada....da li znaci da i koncerte na blu ray diskovima preko sony play stationa koji ima super blu ray laser,na jako kvalitetnim zvucnicima sa ovom risiverom nece imati smisla ili nece imati smisla povezivanje preko kompijutera kao sto su i ovi u ovom casopisu govorili....

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, andrija46 said:

sad ste mi opet kontradiktorni...jedni kazu probaj,drugi ne moze,drugi moze....ok..ajde da shvatimo da nemam hdmi i da opcija kompijuter risiver otpada....da li znaci da i koncerte na blu ray diskovima preko sony play stationa koji ima super blu ray laser,na jako kvalitetnim zvucnicima sa ovom risiverom nece imati smisla ili nece imati smisla povezivanje preko kompijutera kao sto su i ovi u ovom casopisu govorili....

Tako to ide kad daješ polovične informacije, nije ti trebalo ni mesec dana da kažeš da imaš i Sony PS, doduše, opet ne napisa koju generaciju...:rolleyes: Ceo koncept slušanja muzike i gledanja video materijala treba da baziraš na toj Sony konzoli, imaš gomilu uputstava na netu kako to da napraviš, evo samo jednog od njih:

http://lifehacker.com/5989126/the-complete-guide-to-turning-your-video-game-console-into-a-living-room-media-center 

Link to comment
Share on other sites

Mnogo priče bez potrebe.

Da li ti je risiver nekako povezan  na PC i kako?

Ako nije, poveži ga koaksijalnim digitalnim kablom ili optičkim jer mi se čini da ti zvučna ima digitalni izlaz " Digital-audio: 16 -bit ".  Pa kad to uradiš da vidimo dalje.

Ostavi se plejstejšna za slučaj da ti se ovako nešto ne svidi. I počni prvo sa flac om pa ......... kad postaneš "velemajstor" čačkaj dalje.
 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Da skratimo razlomke - taj risiver je igrackica. Treba ti jaci.

Pa ne bih se u potpunosti složio. Ako već poseduje navedene komponente (nejasno je), neka proba. Nešto mi se čini da se čovek nije naslušao nekih "ozbiljnih" HiFi sistema. Ako mu se svidi, super. Ako ne, nek čačka dalje.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Delija said:

Ja se jesam naslusao raznih Yamaha A/V risivera, a dve imam i u ovom trenutku, tako da ne pricam napamet.

 

Nije bila poenta da mu kazem da mu je risiver slab - nego da se ne opterecuje bezveze HD materijalom.

Da sa tim se potpuno slažem.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Taj (pre)prodavac ima zanimljvih sprava.

Unapred izvinjenje za off, ali zanima me da li je neko saradjivao sa njime? Imao je do pre par meseci jako dobru ponudu Onkyo risivera, cak nekoliko komada i svi sa kompletnom opremom osim ambalaze i to po realnim cenama, a sada samo par modela. Osim toga sve sto prodaje je skoro kao novo.

A sto se tice Z11 izgleda da ga ne pratim samo ja :D Mada mislim da je cena dosta visoka (iako je kostao 5K evra nov) jer za ovu cifru moze da se pazari nova Yamaha RX-A2060 iz Aventage serije. Iznad nje je samo RX-A3060. A da ne govorimo o tome sto ovde mora da se kesne sve, a za novo moze na koliko god rata hoces. Ili mozda neki power amp kao npr Onkyo PA-MC5500 koji se takodje prodavao za 1500e nov.

Link to comment
Share on other sites

iskren da budem devedesetih sam imao kuci neku ei nis hi fi komponentu koja je bila mini hi fi...u saradnji sa tonsil firmom a tonsil su bili i zvucnici...nista ozbilno nisam imao da bih uporedjivao ali sam dosta stvari i raznih kombinacija sto risivera,pojacala,zvucnika preslusao po you tubu....koliko sam shvatio deliju,znaci sony sa blu rey kvalitetnim,zvucnici koji su dokazano dobri i jasni i ovaj risiver ne mogu dati dobar hd zvuk....to bi bio vas zakljucak....ja kad povezem sve,javljam se pa cemo nastaviti diskusiju....pitam se samo posto je ovaj risever placen 400 eura,sony 300,zvucnici 280 eura,kakve vi ljudi imate sisteme kuci....koje su to azdaje i koliko vi para u sve to ulazete :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...