Jump to content


Vienna Acoustics Beethoven Grand ili Dynaudio countour s3.4


Alek5

Recommended Posts

  • Replies 400
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 9/8/2015, 5:59:42, Alek5 said:

Moram se pohvaliti kupovinom Transparent zvucnickih kablova, koji su pokrenuli Vienne neverovatno..  veoma detaljni.. prvi dan usviravanja..rezultat veoma dobar.. polako gazimo sva meranja nekih amatera..  :wave2  :banana  :listen

Da li možeš da daš tehničko pojašnjenje za sledeće:  kako kablovi pokreću zvučnike, šta je to usviravanje i na koji način to gazi merenja nekih amatera?

 

Ako ne postoji tehničko može i woodoo, bilo bi zanimljivo da nešto naučimo.

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, prophet said:

Da li možeš da daš tehničko pojašnjenje za sledeće:  kako kablovi pokreću zvučnike, šta je to usviravanje i na koji način to gazi merenja nekih amatera?

 

Ako ne postoji tehničko može i woodoo, bilo bi zanimljivo da nešto naučimo.

 

Hvala.

Uzmeš kabal i ošineš zvučnik po zadnjici i vikneš ''điha!''...i zvučnici se odmah pokrenu :P...ja sam to bar tako razumeo...

Doduše ja sam indisponiran pošto sam amater a plus ne znam ni da merim...

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Aleksandar75 said:

Uzmeš kabal i ošineš zvučnik po zadnjici i vikneš ''điha!''...i zvučnici se odmah pokrenu :P...ja sam to bar tako razumeo...

Doduše ja sam indisponiran pošto sam amater a plus ne znam ni da merim...

:D Svaka cast majstore, slatko si me nasmejao:D 

 

...osines zvucnik po zadnjici..

Link to comment
Share on other sites

Na stranu ove pred-pubertetske posalice o polnim organima...

6 sati ranije, prophet said:

Da li možeš da daš tehničko pojašnjenje za sledeće:  kako kablovi pokreću zvučnike, šta je to usviravanje i na koji način to gazi merenja nekih amatera?

 

Ako ne postoji tehničko može i woodoo, bilo bi zanimljivo da nešto naučimo.

 

Hvala.

Ne moze nikako, jalova rabota.

Ratovi vodjeni, glave padale.

"Cuje" li se kabl ili jok.

I posle onol'ke bitke svak' ostade na svojoj poziciji.

Ni makac.

Ovako postavljeno pitanje je cista provokacija, ali boze moj, svi smo mi masni...

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Kuršum said:

Ne znam ko više od tebe smara na ovom forumu.

 

Znam ja. Ti.

Uz to si neduhovit, nadobudan, besposlen i nadasve dosadan. 

Znanje i iskustvo u hifi su ti nula ali si se zato povezao sa slicnima tebi, pa iz dana u dan ruinirate ovaj forum svojim doskocicama, lupetanjima i besmislom.

Sto ne odes da vidis da li neko trazi savet  na podforumu "sta da kupim" pa da ga pitas "kolika je soba, koje pojacao imas i koju muziku slusas?" ili da mu siknes jedno dvadeset linkova sa KP kao preporuku za uredjaje koje nikad nisi video i cuo al" ti zato neko rek'o  i kako sviraju i koliko vrede.

Eh, da mi je tvoja pamet na par dana pa da se odmorim malo.

Koliko da te platim da me stavis na ignore listu?

Link to comment
Share on other sites

Ovo o duhovitosti pusti druge da procene, ostale kvalifikacije ne bih da kometarišem. 

Što se znanja tiče skidam ti kapu, a moje je dovoljno da vidim jasno kako zloupotrebljavaš forum. 

Savet o nečemu što nisam čuo ili o čemu nisam čuo iz prve ruke i to samo od ljudi čije mišljenje cenim, nisam nikad dao.

Za pamet ne mogu da ti pomognem. 

A na ignore listu neću da te stavim, sa zadovoljstvom pratim tvoj lik i delo. B)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moze mi se.. Sto? Da nece neko da kupi Vienne.. ako ima para za njih.. ili mozda Vi Aleksandar75
Ja uzivam u zvuku Vienna.. Na oglesu su se nasle Vienne iz razloga kupovine drugih kutija.. Kao sto mnogi znaju volim da menjam kutije.. a i ako ih ne zamenim one fantasticno rade.. Ko ne veruje neka svrati da ih poslusa.. Oni koji ne razlikuju galamu od detalja i muzike, nemaju potrebe trositi ni moje ni svoje vreme.. Ni ovde na forumi a ni u mom domu.. Ne znam samo cemu se smejete Vi Spachek.. sigurno ste napravili sami neke dobre kutije..pa prodali Aleksandru75.. :D:ph34r:

Ne posecujem forum. Bio samo par puta i shvatio ko ovde pise.. Zelim svima sve najbolje.. i voleo bih da svi imate najbolje sisteme u svom domu.. Uskoro ce Nova Godina, pa ko veruje u Deda Mraza, neka samo pozeli, mozda se zelje nekom i ostvare.. :-D

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Alek5 said:

Moze mi se.. Sto? Da nece neko da kupi Vienne.. ako ima para za njih.. ili mozda Vi Aleksandar75
Ja uzivam u zvuku Vienna.. Na oglesu su se nasle Vienne iz razloga kupovine drugih kutija.. Kao sto mnogi znaju volim da menjam kutije.. a i ako ih ne zamenim one fantasticno rade.. Ko ne veruje neka svrati da ih poslusa.. Oni koji ne razlikuju galamu od detalja i muzike, nemaju potrebe trositi ni moje ni svoje vreme.. Ni ovde na forumi a ni u mom domu.. Ne znam samo cemu se smejete Vi Spachek.. sigurno ste napravili sami neke dobre kutije..pa prodali Aleksandru75.. :D:ph34r:

Ne posecujem forum. Bio samo par puta i shvatio ko ovde pise.. Zelim svima sve najbolje.. i voleo bih da svi imate najbolje sisteme u svom domu.. Uskoro ce Nova Godina, pa ko veruje u Deda Mraza, neka samo pozeli, mozda se zelje nekom i ostvare.. :-D

Ma opušteno Alek...

Ja inače volim galamu i buku kao muzički žanr, a naročito PUNK uz koji sam odrastao.

U to ime i ja tebi želim srećnu Novu godinu uz jednu domaću PUNK pesmu:

https://www.youtube.com/watch?v=DtCCfgxP4lk

 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Alek5 said:

Moze mi se.. Sto? Da nece neko da kupi Vienne.. ako ima para za njih.. ili mozda Vi Aleksandar75
Ja uzivam u zvuku Vienna.. Na oglesu su se nasle Vienne iz razloga kupovine drugih kutija.. Kao sto mnogi znaju volim da menjam kutije.. a i ako ih ne zamenim one fantasticno rade.. Ko ne veruje neka svrati da ih poslusa.. Oni koji ne razlikuju galamu od detalja i muzike, nemaju potrebe trositi ni moje ni svoje vreme.. Ni ovde na forumi a ni u mom domu.. Ne znam samo cemu se smejete Vi Spachek.. sigurno ste napravili sami neke dobre kutije..pa prodali Aleksandru75.. :D:ph34r:

Ne posecujem forum. Bio samo par puta i shvatio ko ovde pise.. Zelim svima sve najbolje.. i voleo bih da svi imate najbolje sisteme u svom domu.. Uskoro ce Nova Godina, pa ko veruje u Deda Mraza, neka samo pozeli, mozda se zelje nekom i ostvare.. :-D

:thumbsup2

Gosn. Alek, ne se uzbudjavate.

Dusebriznika onoliko, mada moram priznati ima i njih drugacijih, kulturnih, a za ovakve dubok naklon :moon.

:wave2

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...