Jump to content


Philips CD 304 Mk2 koja mu je realna vrednost


zeljkoprotic

Recommended Posts

^

Stvar ukusa.

Pritom, sam Äip nije od presudne važnosti. Uzmite dobru kombinaciju drajvera i spakujte ih u neodgovarajuću kutiju i slabije izvedenu skretnicu i to neće da zvuÄi dobro kao inferiorniji drajveri složeni kako treba.

Naravno da je stvar ukusa,kao i ostatak sistema od kog zavisi kakav karakter zvuka treba traziti od izvora zvuka...

Postoji cak sajt posvecen tda 1541,,mislim nije dzaba sigurno

Cip nije od presudne vaznosti,ali je najbitnija stavka,mozemo upgrade-ovati okolne elemernte,filter,op ampove,cinceve,napajanje.....ali zvucno nijanse su u pitanju.

Kada sam mislio na 1541,mislio sam na komplet sklop,spakovan u uredjaj,tada najcesce cd plejer,mada ima i dacova sa tda 1541 npr.Nakamichi 1000p kojeg bi rado posedovao..

Obicno  u cd plejerima  tog vremena je  bila kombinacija tda 1541 saa7220 ,i meni se taj zvuk veoma dopada,,opet stvar ukusa.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa jeste, dobar je to Äip. Ja sam imao/imam nekoliko Philips plejera sa 1541, mogao bih to uvek da sluÅ¡am. DoduÅ¡e, sve je to konfekcija, nikad nisam Äuo vrhunski plejer/dac sa njim.

BB Äip u dac-u koji koristim mi je bolji, te sam preÅ¡ao na to, zato kažem stvar ukusa Å¡ta je kome "bolje". Uglavnom, za tpa1541 sprave koje sam sluÅ¡ao nikad neću reći da su loÅ¡e, dobro to zvuÄi ali ni ovi moderniji nisu za potcenjivanje.

Link to comment
Share on other sites

A znas kako se samo nerviram kad slusam radio a neznam koji je cip u pitanju :)

 

Ðормално, да и Ñада ради боље би било. Ðије џабе радио, прошло време од радити    :bounce

Link to comment
Share on other sites

Meni te interne fore na Forumu nisu nikad bile smesne.,

 

ИÑкрен да будем ни мени, али читајући наÑлов теме у питању је колико Ñам Ја уÑпео да Ñхватим Ñамо питање новчане вредноÑти поменутог ЦД плејера.

Link to comment
Share on other sites

-Mislio sam da ce neko podeliti jos neko iskustvo u vezi postavljene teme,

-Meni te interne fore na Forumu nisu nikad bile smesne.,

Izvinjavam se ako je nekom zasmetalo.

Moje iskustvo je da sam najviÅ¡e nauÄio na ovom forumu iz offtopic priÄa u temama. Svaki forum bez offtopica je bzvz i dosadan. Lol.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se naslusao forumskih bajki o 1541 da sam skoro stavio pelene za odrasle kad sam trebao usporediti svoj Dac sa 1702 :smile: ,u oÄekivanju nekog "supreranalognog" milozvucja.Ispalo je da taj faljeni dac radi loÅ¡ije od oÄekivanog...NajobiÄnija predrasuda oÄigledno,ima tu oÄigledno mnogo toga (možda i vaznijeg) u el. dizajnu Daca,kao sto je analogni deo ,kvalitet i vrsta napajanja etc.

Link to comment
Share on other sites

^

Saglasan.  :thumbsup2  Ako je ceo sklop uraÄ‘en kako treba, fino to zvuči, neopterećujuće, koliko god je to moguće za digitaliju. No, ne treba preterivati - star je to čip, mnogo je vode proteklo Savom u meÄ‘uvremenu, može to i bolje i rezolutnije danas.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da me ne bi shvatili neozbiljno Å¡to na ovakav naÄin proÅ¡irujem veoma plodnu diskusiju, ali svi mi koji ne živimo u velikim gradovima i nemamo prilike da ÄŒUJEMO razliÄite izvore zvuka, moramo se osloniti na miÅ¡ljenja Vas koji to jeste ÄŒuli i voljni ste da nas savetujete.

Sve je ovo kao i život jedna potraga za boljim uz ogroman uticaj subjektivnog gledišta. Unapred se svima zahvaljujem da izloženim mišljenjima.

 

Pitanje je jednostavno, sada

304 Mk2 za 100 evra ili Cambridge Audio Azur 640C za 150 evra.

Sada ne pitam zbog cene nego koji je zaista "bolji" po Vama od ova dva koja mi možda stoje na raspolaganju?

Link to comment
Share on other sites

 No, ne treba preterivati - star je to Äip, mnogo je vode proteklo Savom u meÄ‘uvremenu, može to i bolje i rezolutnije danas.

 

Naprotiv, treba preterivati. U smislu da sam Äip zavreÄ‘uje da se postavi u odgovarajuće okruženje. ÄŒip sam po sebi je odliÄan i u najmanju ruku kompetitivan i dan danas. ÄŒak je rezolucija izvanredna i jedna od njegovih jaÄih strana. Å to se tiÄe originalnih fabriÄkih  implementacija (u CD plejerima) - tu sve ovo nije doÅ¡lo do izražaja i samim tim deluje popriliÄno  - outdated.

Link to comment
Share on other sites

Podrazumeva se da na žalost ne mogu oba da Äujemkod sebe, jedan je 100 i kusur km udaljen a drugi preko 300km...

Marantz PM 64 Mk2 i AR91

Ako budeš prodavao te kutije, javi. ;)

Evo ovako, radi se o dva potpuno razliÄita zvuka. Philips ima Äuveni 1541 dac, mnogi ga vole, neki ne. Cambridge ima noviji Wolfson dac, Äip koji je veoma popularan u poslednje vreme.

Sve zavisi koji zvuk preferiraš.

U vreme kad su bili novi, Philips je bio znaÄajno skuplji plejer. Ali je i znaÄajno stariji.

Ako iz nekog razloga moraš da biraš između ta dva, ja bih Philips, mislim da je solidniji plejer, ali to je samo moje mišljenje i moj ukus, ne znam šta ti više voliš. Cambridge-u je i cena malo jaka, rekao bih.

Opet ponavljam, mislim da za te novce može da se uzme bolji plejer od oba navedena.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...