Jump to content


Sta ste nabavili 2014. (od HiFi-ja)?


Gox co.

Recommended Posts

Kada si već platio......Ne sumLjam u ishod recenzije. 

 

Nisam josh,ali cu.Dugo vremena komp nisam video kao napravu za slusanje muzike(tu je bio CD).Komp sam koristio za filmice i spotice,dok jedan dan ne uginu integraljka.Dobavik Xonar DX i jednom prilikom uporedik sa CD-om i ode i CD,pa dadoh sansu kartama i odlicni DX zameni najbolja zvucna karta koja moze ovde da se dobavi STX.Sa 3 opa LME 49720 je opaka naprava bez respekta prema bilo kojoj digitaliji i zauzima posebno mesto u mom srcu i recenzije biti nece.

DAC je komfornije resenje,jer novije grafike i procesore prave ogromne tako da je guzva u kucistu,inace od skora je DAC pocheo da privlachi i I podove,smartifon ifono fanove tako da su svi,neki veoma jako precenjeni sa cenom.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 657
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znachi Arcamovci znaju da naprave DAC,ali ne znaju napajanje za snagu od 7W.

Ima ovde sivih eminencija koje prave bolje od svega Å¡to je brendirano, samo ponekad neko mora pronaći naÄin da ih izreklamira.

Link to comment
Share on other sites

Znachi Arcamovci znaju da naprave DAC,ali ne znaju napajanje za snagu od 7W.

To nisam napisao. Poznato je da je najslabija stvar kod ovih jeftinijih dacova napajanje koje se isporuÄuje uz ureÄ‘aj, o tome je toliko pisano i objaÅ¡njavano da je već postalo opÅ¡te mesto. Ovo napajanje uz irdac sigurno ne pravi Arcam već ga kupuju od kineza koji to rade na veliko i jeftinije nego drugi.U pitanju je napajanje kao za telefonski punjaÄ ili sliÄno.

Zato sam napisao da zamenom takvog napajanja boljim dolaziÅ¡ do toga da dac zvuÄi najbolje Å¡to može i da nije ograniÄen zvuÄno i gde ne dobijaÅ¡ maksimum koji može da se oslobodi bez ÄaÄkanja unutar samog ureÄ‘aja.

Link to comment
Share on other sites

Ne.B&W603S3 zadnjih godinu i po.Dobavljeni od moga jako dobrog prijatelja vishe,vishe godishnjeg audiofila,veoma ocuvani.On je prvi vlasnik.Kod njega sam ih slusao sa NAD-om 375,CD-om 545 i VDH kablovima.To mi je se jako dopalo.pogotovo lakoca kojom puni prostor velikog dnevnog boravka,jako siroka scena i osecaj da je ispred tebe mnogo veci zvucnik.Do tada nisam znao za B&W(veliki brendoman).Inace sam kao mladjan lovac bio veliki fan JBL-a,a kasnije AR-a.

 

Pa spremaj pankreas za novo pojacalo. Ne puni taj NAD 603ke. 

Link to comment
Share on other sites

Ovo napajanje uz irdac sigurno ne pravi Arcam već ga kupuju od kineza koji to rade na veliko i jeftinije nego drugi

 

Pre 20 godina(al sam mator..) moj komsija kupio Yugo45,kaze najbolja kupovina,oteras kod ovog za gurtne,kod onog za alnaser,kod ovog za ono,kod ovog za ovo.... i fenomenalan auto mosh terash godinu dana bez da ga iko "pipne".Pita se od g.... ne pravi.

Jako poshtujem Drugare samograditelje i to shto oni rade.ali ne mora da znachi ako u uredjaj stavish najkvalitetnije komponente da ce da bude zvuk fenomenalan i jos za male pare.Mnogi su uspeli,a mnogi su bacili mnogo para i nisu dobili nishta.Moji seljaci najbolji kajmak za sebe ostavljaju,a za prodaju ide "refuz".Zbog toga su "brendirane" komponente skuplje,jer mozes da ih cujes,a da ne platis nista.Znam da komponente za ove uredjaje kad se "stave na kilo" ne vrede toliko,ali i na otpadu Volga vredi vishe od Mercedesa.

Sve su nas Striko napravili Kinezi,neke bolje neke loshije i tek ce da nas prave,ali tako kako narucimo da nas naprave.U Kini je veca(realno) prosecna plata nego u Srbiji(nekad smo se i Rumunima smejali za "chrvene",a gde su sad) tako da ni mi nismo sjajni po pitanju "kvaliteta",jer su mnogi koji znaju da rade otisli na "sunce tudjeg neba",ne mozesh lako da nadjesh korektnog vodoinstalatera da ti zameni dihtung na slavini,a kamo li nekoga za napajanje,a da te ne koshta ko DAC.

Mogu samo da zamislim scenu kad Arcam shalje DAC Atkinsonu na "merenje" uz rechenicu "zakachi ovo na neki akumulator,dace bolje rezultate".

Link to comment
Share on other sites

@Dimnjacar

Ja se slazem sa ovim sto si napisao. Samo hocu da kazem da su ta wallmart napajanja na jeftinim dacovima poznatih brandova tu zbog cenovnog kompromisa. Ako zele da izadju na trziste sa jeftinim dacom firme su svesne da je najveca usteda u napajanju, vezano za tehnicki deo, karoserija je nesto drugo.

Treba obezbediti strujno napajanje i oni to, naravno, i rade sa ovim najjeftinijim. Kad naprave posteno napajanje, to odmah vidis po ceni daca. Ja sam siguran da su same firme svesne da ukupan potencijal uredjaja limitiraju takvom politikom ali to je prosto pitanje krajnje cene i pozicioniranja u odredjenom cenovnom razredu. Koliko vidim, nijedna firma nema nista protiv sto za njihove dacove u slobodnoj prodaji postoje namenska napajanja koja prave i proizvode drugi, kao sto su teddy pardo, palmer, tomanek i gomile drugih. Da imaju protiv, potegli bi tuzbe odavno. Ovako svesno omogucavaju kupcu da kupovinom njihovog jeftinijeg modela moze, ako hoce, da ga sam unapredi, a ako nece uvek moze da kupi skuplji model iz njihove ponude.

Nisam stvarno mislio nista lose o arcam dacu kad sam predlozio bolje napajanje, deluje mi logicno da se to uradi ako ne odmah onda kasnije ako se ima za cilj da se iz daca izvuce maksimum, sto je valjda svima cilj. Ovo sa dacovima se razlikuje od pojacala ili zvucnika i ne treba izjednjacavati nekakva budzenja istih i zamenu napajanja na dacovima jer to nije isto.

Link to comment
Share on other sites

Napajanje je kao sto je fabricki dovoljno i dalje se nista cujno ne dobija ako je ured inzinjerski dobro odradjen, a za 500 eur za kutijicu i saku elektronike ocekujem da je.

 

Ali ko sto je u svakom audiofilu vecito nezadovoljstvo i neizdrz, prvo sto pada na pamet je kako da poboljsam ovo, a da ne koristim lemilicu, jer mozda ga dalje prodam (jbg, kupujemo novo sa namerom preprodaje). I sta mozes tu promeniti? Kablove i napajanje, normalno. Retki su ti koji idu u ekstrem i menjaju kondove, opampove i sl. ali ima ih. 

Link to comment
Share on other sites

Napajanje je kao sto je fabricki dovoljno i dalje se nista cujno ne dobija ako je ured inzinjerski dobro odradjen, a za 500 eur za kutijicu i saku elektronike ocekujem da je.

 

Ðетачно. Од доброг/одличног напајања Ñве полази.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Za 500 eur ocekujem da su to resili. Za 50-200eur prihvatam da ima kompromise kao kod Dragonfly, DacMagic 100, Behringer UCA202.

 

Bas jer sve od toga pocinje, ne ocekujem JA da im resavam napajanje ako sam platio 500 eur.

Link to comment
Share on other sites

M2tech Young je dosta iznad 500 evra i kolege sa foruma koji ga imaju su dosta pisali koliko je bolji sa Palmer napajanjem.

Teorija je jedno a u praksi vidis da moze i drugo. Ja nisam hteo da kupim linearno eksterno napajanje za moj dac dok nisam uporedio sa fabrickim telefonskim. Kad sam cuo, kupio sam ga i ponovo bih uradio isto.

Link to comment
Share on other sites

M2tech Young je dosta iznad 500 evra i kolege sa foruma koji ga imaju su dosta pisali koliko je bolji sa Palmer napajanjem.

Teorija je jedno a u praksi vidis da moze i drugo.

 

Потпуно и тачно, од доброг/одличног напајања Ñве полази Ñамо то неки не Ñхватају.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Jao crne, kakve ih najvise volim. :facehearts  Steta da i ti ko ja slikas telefonom. Pa iskreno na ovaj mali trougao slusanja od 1,5m po strani, NAD je i vise nego dovoljan za tebe.

Ne vidim im finish, jel sve crno ili su nadrvene?

 

B&W%20603%20s3.jpg

 

A i Dell IPS monitor. Neko se dobro hrani.  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Потпуно и тачно, од доброг/одличног напајања Ñве полази Ñамо то неки не Ñхватају.

 

:wave2

TaÄno tako. Upravo aktivirano:

 

post-11215-0-36428600-1402230003_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

IiiÅ¡h, pa to su pogolemi zvuÄnici! Lepi, mislio sam prvo da su oni malecni na stalak.

Ne sviÄ‘a mi se jedino izgled tog bas drajvera, ko onaj poklopac na zidu za Äunak :D

Dell je vr', vidi, ima i mali trotter na njemu!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...