Jump to content


Sta ste nabavili 2014. (od HiFi-ja)?


Gox co.

Recommended Posts

  • Replies 657
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

 

Taj gram kod mene svira nenormalno dobro, moram da kažem - možda bolje i od 1210. To nije gadget, to je visoka klasa.

 

1.jpg

 

Samo da je lampa koja osvetljava ploÄu malo jaÄa... Ston je obećao da će da mi ugradi jaku belu led diodu. Koju glavu imaÅ¡?

Link to comment
Share on other sites

Taj gram kod mene svira nenormalno dobro, moram da kažem - možda bolje i od 1210. To nije gadget, to je visoka klasa.

 

 

 

Da, u pitanju je visoka klasa. Kao što rekoh lepo iskustvo sa Hitachi HT-L70 mi je dalo slobodu da odem malo dalje u ovom pravcu. Zaboravih da napišem, u pitanju je MC glava

 

Ortofon MCP-100 Super NOS:

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/19759-mean-machines/page-19#entry531650

Link to comment
Share on other sites

A 1210 je referenca? WOW!!!

 

Off: da, 1210 jeste referenca zato Å¡to ga je skoro sigurno sluÅ¡ao svako ko se bar malo interesuje za ploÄe, pa znamo o Äemu priÄamo. Å ta je po tvom miÅ¡ljenju opÅ¡tepoznata referenca, standard, reper, koji je to gramofon sa kojim ima smisla porediti druge gramofone? Thorens reference? SP-10 Mk3? Skeleton? Tvoj Roksan? Tvoj Robocap? 

 

Jbt, ovo je jedini forum u poznatom univerzumu gde moderator truje i troluje  :evil:

Link to comment
Share on other sites

Off: da, 1210 jeste referenca zato Å¡to ga je skoro sigurno sluÅ¡ao svako ko se bar malo interesuje za ploče, pa znamo o čemu pričamo. Å ta je po tvom miÅ¡ljenju opÅ¡tepoznata referenca, standard, reper, koji je to gramofon sa kojim ima smisla porediti druge gramofone? Thorens reference? SP-10 Mk3? Skeleton? Tvoj Roksan? Tvoj Robocap? 

 

 

Referenca svakako ne može biti gramofon srednje klase (ne volim "podele", ali realno to je to), pošto će veliki broj gramofona biti bolji od "reference" i onda "referenca" gubi smisao.

 

Link to comment
Share on other sites

Jbt, ovo je jedini forum u poznatom univerzumu gde moderator truje i troluje  :evil:

 

Ne mogu da napišem ništa a da neko odmah ne pomene moderatorsku funkciju? Komentar sam napisao kao član foruma.

 

Što se trovanja tiče, otrovali ste VI Technics temu i više drugih tema na forumu. Ne morate i ovu.

Link to comment
Share on other sites

Ne daj se iznervirati!

 

Ispravio Å TO SU GA JE, hvala. Napisao sam i Toksan umesto Roksan  :)

 

Živciram se, nego Å¡ta  :evil:  Taj Infidelov Roksan je jedan izuzetan gramofon, ima neka veoma interesantna tehniÄka reÅ¡enja i zvuÄi bajno. Umesto da Infidel napiÅ¡e neki mali prikaz, eno Kajzer je otvorio Roksan fan-klub, umesto da se zahvali Kajzeru na lepom uvodnom postu i napiÅ¡e koju o svom gramofonu, on lurkuje i oglasi se na forumu samo kada ja pomenem 1210 pa neÅ¡to dobacuje.

 

OtiÅ¡ao sam na bajkerski forum da naÄ‘em servisera za moj novi skuter. Pa taj forum je kao Äajanka u klubu lordova! SvaÄ‘aju se bajkeri na svaku moguću temu, ali niko ne prelazi crtu, ne vreÄ‘a i ne dobacuje ad hominem. Å to je ovde redovna pojava. Recimo ovaj Å¡to je montirao 100 auto-radija, Å¡to smatra da su stakla odliÄan damping za zvuk, jutros uzme pa napiÅ¡e...

 

 

 

Milos je mlad i bez iskustva u auto ozvucenju. A zeljan podbadanja drugih pa je razumljiv njegov post. A sem toga mene ne podnosi jer sam rekao da je Stonov advokat.

 

Ili onaj Å¡to me savetuje da se viÅ¡e bavim seksom a manje Tehniksom (vidi mi potpis). Zaista se ne sećam da sam Äuvao ovce sa bilo kim ovde?

 

End of hate.

Link to comment
Share on other sites

 

 on lurkuje i oglasi se na forumu samo kada ja pomenem 1210 pa neÅ¡to dobacuje.

 

 

 

Pridaješ sebi preveliki značaj...

Da je Ljuba napisao o 1210 "referenci" isto bih napisao - nema veze sa tobom. Ima veze sa veličanjem 1210 na ovo forumu.

 

Link to comment
Share on other sites

Hajde da malo branim Miloša. :)

 

Onako kako je on opisao referencu, to je OK. Referenca ne mora biti ono Å¡to je apsolutno najbolje, pa Äak ni neÅ¡to Å¡to je jako dobro. Osim ako se drugaÄije ne naredi. :rolleyes:

 

Kakva je meni referenca neÅ¡to Å¡to sam video samo na slici? Taj 1210 može da bude referenca za 90% Älanova foruma, a ostali mogu da potreže neku iz viÅ¡e klase. A i njima je lepÅ¡e da kažu  "1210 je kesa za ovo Å¡to ja imam",  nego da  priznaju kako im je ljubimac slabiji od nekog referentnog modela. :D

Link to comment
Share on other sites

Pretekao me malo Beat,ali i ja bih iz istih razloga ovog puta na tehniks stranu.SliÄan problem sam i sam imao kad sam nekad upotrebio izraz referenca za lp12.Uhvate te odmah pogreÅ¡no ljudi za reÄ da si time Å¡to si napisao da je na.pr to gramofon sa kojim se svi ostali porede ujedno i najbolji,već je referenca za poredjenje na globalnom nivou.Može to u nasim uslovima biti tehniks jer ga mnogi imaju ili su prosli tu fazu,otisli na skuplji i bolji,a svako koga zanima hifi ga je bar nekad u zivotu Äuo i video.Prevelik je hajp i Äesto se kod nas precenjuje,aLi meni kao sredstvo za poredjenje ne smeta ni najmanje.Tim pre Å¡to je kvalitetne izrade,visoko pouzdan i opste poznat.Barem ljudi znaju o Äem piÅ¡u.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na podrÅ¡ci, ali namera mi nije bila da uspostavim referentni sistem za gramofone. Prosto, u kući imam side-by-side SL-10 i 1210 i napisao sam da moj SL-10 zvuÄi za nijansu bolje Äak i od mog 1210. To sam napisao zato Å¡to postoji uverenje da su tangencijalni gramofoni igraÄke, zafrkancije. Tehniks je uložio ogroman trud u SL-10, to je ozbiljan gramofon i sprava zabavna za korišćenje.

 

1210 je već prebacio cifru od 600 evra za primerke kućnog standarda oÄuvanosti (srednja klasa ili ne, ljudi ga sve viÅ¡e žele i traže) dok se SL-10 može naći za manje para, Å¡to može biti dobra ideja za ulaz u Äarobni svet vinila.

Link to comment
Share on other sites

Nije referenca nesto najbolje nego to sto je tehnicki prag gde se vise nadalje pare bacaju na OCD, status, kolekcionarstvo, antikvarij i t.d. Osim tehnicki prag referenca je i socijalni fenomen, cak bi reko i groupthink, sta se siri medju ljude kao proto zvuk. Vecina ljudi sanja da ga ima i mali broj je otisao dalje od toga.

 

LP12 je gramofon i antikvitet. Technics SL-1210 je gram i muzicki instrument.

Link to comment
Share on other sites

 

1210 je već prebacio cifru od 600 evra za primerke kućnog standarda oÄuvanosti (srednja klasa ili ne, ljudi ga sve viÅ¡e žele i traže) dok se SL-10 može naći za manje para, Å¡to može biti dobra ideja za ulaz u Äarobni svet vinila.

 

Koja je svrha ovog ubedjivanja da Technics vredi toliko? 

Hoces li biti srecniji? 

Hoces li misliti da imas bolji gramofon?

Ne razumem..

 

Od kada si se pojavio na Forum-u vestacki dizes cene Technics gramofonima, narocito 1200/1210. Eno ti krseva po oglasima, za po 400E, delom tvoja zasluga.

Pretpostavljam da i oni vrede toliko, s' obizrom da nisu iz "kucnog standarda ocuvanosti", je l'?

 

Ok je, 1210 je dobar gramofon, referenca u svojoj klasi, nije li to dovoljno? Bilo je hajpova i prosli su, samo sto izgleda nikad nece prestati.. 

 

Nekad se govorilo i o zvuku, izboru glava za doticni gramofon i slicnim korisnim glavama. Sada se samo govori o ceni. Da li je to za tebe jedini kriterijum i najbitnija stvar?

 

Citajuci postove sticem utisak da zivis u ubedjenju da ako neko plati Technics 1210 350-450E, to automacki znaci da je kupio krs?

Blago tebi..

Link to comment
Share on other sites

OÄekivanja su nam razliÄita. Moji 1210 su spotless, neke kolege imaju farbane leÅ¡eve - neka cveta 1210 cvetova  :thumbsup2

 

Gledao sam neke po oglasima, tj. na oglasu - svi oni 1210 na KP su kod jednog preprodavca. Da bi ih doveo u neko pristojno i kompletno stanje treba neÅ¡to i da uložiÅ¡, pa evo raÄunaj sam:

 

- poliranje poklopca kod plastiÄara - 20-30 eur

- servis, podmazivanje i zamena ÄinÄeva - 40-50 eur

- mali tegić - 10 eur

- ploÄica za Å¡el - 8 eur

- Å¡ablon za Å¡el - 15 eur

- mat - 10-30 eur

- Å¡el - 10-20 eur

 

To je dodatnih 100 do 150 evra na cenu na oglasu. Blago i ja tebi  :wave2

 

Edit: zaboravio sam alu adapter za singlove.

Link to comment
Share on other sites

OÄekivanja su nam razliÄita. Moji 1210 su spotless, neke kolege imaju farbane leÅ¡eve - neka cveta 1210 cvetova  :thumbsup2

 

Gledao sam neke po oglasima, tj. na oglasu - svi oni 1210 na KP su kod jednog preprodavca. Da bi ih doveo u neko pristojno i kompletno stanje treba neÅ¡to i da uložiÅ¡, pa evo raÄunaj sam:

 

- poliranje poklopca kod plastiÄara - 20-30 eur

- servis, podmazivanje i zamena ÄinÄeva - 40-50 eur

- mali tegić - 10 eur

- ploÄica za Å¡el - 8 eur

- Å¡ablon za Å¡el - 15 eur

- mat - 10-30 eur

- Å¡el - 10-20 eur

 

To je dodatnih 100 do 150 evra na cenu na oglasu. Blago i ja tebi  :wave2

 

Edit: zaboravio sam alu adapter za singlove.

 

Znaci ti stvarno mislis da oni lesevi vrede 400-450E?

Blago i ja tebi?

Idemooo! :banana

 

Sta mene briga kakvi su tvoji 1210?

Kakva ocekivanja?

Samo ti nastavi da zivis u svom ubedjenju..

 

Oni 1210 sa oglasa vrede 150-250E. 

Plafon.

 

Pa sad ti slobodno primeni tvoju racunicu. :order

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...