Jump to content


Dobrodošli u Sony fan club!


cceda

Recommended Posts

Da malo oSo(l)nimo temu.

Sprava koja je nekad bila moja, sad se vratila meni opet. DA konverteri u njemu su identični onima koji se nalaze u XA50ES, XA555ES. Samo ih je logično 6 komada. Sprava radi fenomenalno i od sasvim običnih jeftinih sprava koje imaju digitalni izlaz pravi odličan zvuk.

tae9000es.jpg

TA-E9000ES digital board.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jos jedan Amerikanac...Dva trafoa R-core, DAC vrhunski, kvalitet izrade neocekivano visok za carousel plejer..ali Amerikanci su voleli ovakav tip uredjeja, stoga verovatno i potreba za jakim modelima kakvi u Evropi nisu bili zastupljeni.

Kutija je podeljena na 2 , po visini, u donjoj se nalazi napajanje i mehanizam, a u gornjoj audio deo. Cela naprava je teska nepunih 11kg.

Zvucno svakako daleko iznad ocekivanog.

WP_20151101_19_28_00_Pro.jpg

WP_20151031_19_29_27_Pro.jpg

WP_20151031_19_29_36_Pro.jpg

WP_20151031_19_58_36_Pro.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izmedju 1000 i 2000 je razlika minimalna. Jer je ovaj drugi blago izmenjeni 1000es. Njihov interni rad ja na 48khz. Dakle sve analogne ulaze pretvara u digitalne i nakon toga vraca u analogne...i to se desava na 48khz..Zato ga je daleko pametnije koristiti za digitalne sprave jer se izbegava DA konverzija viska.

9000es je nesto potpuno drugacije. Daleko visa klasa uredjaja, njegov interni rad je na 96khz, da konverteri su daleko vise klase. Takodje analogne signalebobradjuje digitalno, ali na 96khz, sto je daleko bolje od prethodniks.Kompletan uredjaj od strujnog kabla do izlaznih cinceva je na visem kvalitativnom nivou.

Pri tom ni ne komentarisem surround mogucnosti, nego cist stereo. Jer za tu upotrwbu je 9000es jos vise ispred. Prva dva imaju samo pro logic dekodovanje, dok 9000es ima i dolby digital, i dts. Sto je naravno minimum za iole kvalitetan surround.

Imao sam ih paralelno oba, ta-e1000esd i ta-e9000es. Tad su testirani na N80ES pojacalu snage.

E9000ES ima mogucnost rada kao klasican preamp, i sa smanjenim nivoom izlaza na linijski, tad radi kao dekoder, dac, procesor..kako god..i moze da se spoji na integralca. Tako ga trenutno koristim.

Link to comment
Share on other sites

On 2.11.2015. 22.39.58, uzvarb said:

Jos jedan Amerikanac...Dva trafoa R-core, DAC vrhunski, kvalitet izrade neocekivano visok za carousel plejer..ali Amerikanci su voleli ovakav tip uredjeja, stoga verovatno i potreba za jakim modelima kakvi u Evropi nisu bili zastupljeni.

Kutija je podeljena na 2 , po visini, u donjoj se nalazi napajanje i mehanizam, a u gornjoj audio deo. Cela naprava je teska nepunih 11kg.

Zvucno svakako daleko iznad ocekivanog.

 

 

 

 

Šta ova kanta predstavlja?

Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2015, 2:31:38, uzvarb said:

........Dakle sve analogne ulaze pretvara u digitalne i nakon toga vraca u analogne...i to se desava na 48khz..Zato ga je daleko pametnije koristiti za digitalne sprave jer se izbegava DA konverzija viska............

e pa sa time nebi se bas slozio.njegov DAC (1000) nije bas za pohvalu,mislim radi ono svoj posao ali zvuk nije kvalitetan.sva sreca pa sem cd plejera nemam drugi digitalni izvor,pa sa time koliko puta on preokrene digitalni u analog ili obrnuto,lepse mi svira cd plejer analogno,nego sony-jev dac.

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, alti said:

e pa sa time nebi se bas slozio.njegov DAC (1000) nije bas za pohvalu,mislim radi ono svoj posao ali zvuk nije kvalitetan.sva sreca pa sem cd plejera nemam drugi digitalni izvor,pa sa time koliko puta on preokrene digitalni u analog ili obrnuto,lepse mi svira cd plejer analogno,nego sony-jev dac.

Nisi me razumeo, ta-e1000esd svaki analogni signal odmah konvertuje u digitalni, nakon cega ga vraca u analogni. Nema opcije direktnog propustanja analognog signala.

Znaci analogni signal iz tvog cd plejera se ponovo konertuje u digitalni i nazad. Dok kad mu dovedes digitalni imas samo jednu konverziju...naravno sa identicnim konverterom koji je u preampu.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, uzvarb said:

Nisi me razumeo, ta-e1000esd svaki analogni signal odmah konvertuje u digitalni, nakon cega ga vraca u analogni. Nema opcije direktnog propustanja analognog signala.

Znaci analogni signal iz tvog cd plejera se ponovo konertuje u digitalni i nazad. Dok kad mu dovedes digitalni imas samo jednu konverziju...naravno sa identicnim konverterom koji je u preampu.

znaci i analogni preokrene po koji put...?! ima smisla jedino da se dobije kvalitetniji zvuk ali opet to nije to...no neka,idemo mi polako na klasu vise,dao si mi dobar razlog... :)

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, alti said:

znaci i analogni preokrene po koji put...?! ima smisla jedino da se dobije kvalitetniji zvuk ali opet to nije to...no neka,idemo mi polako na klasu vise,dao si mi dobar razlog... :)

Apsolutno tako radi, tako radi i E9000ES, i veliki deo njihovih risivera iz tog vremena. Mada postoje naravno i oni sa pure analog pass-through..

Medjutim E9000ES ima daleko napredinije AD-DA konvertere, I bolje implementirane. Na kraju cuo si kako jako jeftin cd radi putem optike preko njega. Mada to AD-DA i mene malo žulja, cisto sporta radi, pa ja njega i koristim uglavnom gde on radi samo DA konverziju, a to radi izuzetno dobro.

Link to comment
Share on other sites

On 2015. 11. 12., uzvarb said:

Predstavlja SCD-C333ES...

e sad sta si mislio pod kanta....nemam pojma.

I Marantz je imao jedan model,naćiću ga jednom,gde su prilikom testiranja bili izuizetno iznenađeni radom multi playera.U njega je ugrađen Philipsov DAC,koji je kompenzovao nesavršenosti transporta 12.1.Čudili su se kako to nisu stavljali u singl playere.A zvučno je bio bolji od svih redovnih Marantzovih playera(bez SE i ostalih finesa).Na kraju testa opaska:Šteta što se Ken Ishiwata nije pozabavio ovim modelom!

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, aco said:

I Marantz je imao jedan model,naćiću ga jednom,gde su prilikom testiranja bili izuizetno iznenađeni radom multi playera.U njega je ugrađen Philipsov DAC,koji je kompenzovao nesavršenosti transporta 12.1.Čudili su se kako to nisu stavljali u singl playere.A zvučno je bio bolji od svih redovnih Marantzovih playera(bez SE i ostalih finesa).Na kraju testa opaska:Šteta što se Ken Ishiwata nije pozabavio ovim modelom!

CC38. Ne veruj baš u sve što napišu.

Link to comment
Share on other sites

Na taj bullshit da su multi disc plejeri krs po default-u sam i ja gutao dok nisam naiso na C333ES. Da li broj diskova utice na kvalitet reprodukcije....mozda ako ke entry level plastikaner, kog kad otvoris nemoz da m nadjes audio plocu.... C333ES je napravljen kao tenk....sve odlike jednog vrhunskog sony ES komada su prisutne i u njemu.

Ali...neko ko nije tu spravu , smem da se kladim, ni na crtezu video dok ja nisam postavio sliku, moze vrlo lako da je kategorizuje kao kantu. Da li je tj cuo C333ES...apsolutno sam siguran da nije.

To samo pokazuje koliko je isti merodavan u davanju saveta. Doduse toga je forum pun, i na prste jedne ruke mogu se nabrojati clanovi koji pricaju iz iskustva, i kome se verovti moze.

Nije mi jasno da moderacija to jasno vidi...i ne reaguje...sta je to kad kategorizujes uredjaj koji nisi ni video a kamoli cuo....kako se to kategorizuje na ovom forumu.

Dalje, ovo je Sony tema. Sony uredjaj, predstavljen u kratkim crtama i on dodje i posere se na to...Hvala dragi forumski kolega....ja veselo trpam u njega diskove i CUJEM kako radi...

Ne bih vam vise oduzimao vereme.

Prijatan Vam dan zelim.

Screenshot_2015-09-06-00-29-42.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...