Jump to content


Kvalitet zvuka novijih i starijih izdanja na vinilu


HMrules

Recommended Posts

Rekoh prosecan.Dakle nema tu nikakve generalizacije.Naravno da ima razlika u + i - na obe srane,ali je za mene prosek bolji na strani starih i nisam u takvom zakljucku ni malo usamnjen.Nabijanje cena je nesto sto najmanje zelim,ne volim bas da secem granu na kojoj sedim..Sto se On the corner poredjenja tice pitajte zbrujica,nije nam obojici bas puno trebalo da prepoznamo bolji,mozda mu malo vise verujete.Btw. da ih nisam uporedo cuo rekao bih fala bogu jedna dobra nova ploca.razlika nije prevelika ali u za mene nezeljenom pravcu blagog prizvuka digitalije.Ecm koje sam nove kupio zvucale su brutalno.

 

 

ma &sondek sve je to OK za taj konkretni primerak,imao si srece sa holandske strane,&zbrujic nije imao sa MOV primerkom,..imas masu ljudi koja ni ne kupuje,ne vija vintage izdanja,vec uzimaju sve novo..nove serije Genesis,King Crimson,Jethro Tull itd.i prezadovoljni su sa time..po stranim vinilomanskim forumimam nema tolike segregacije oko ovoga..ja imam vise tih MOV-ova,sasvim su u redu,barem ono sto sam ja uzimao,CD primerke istih nosih na berzu za trampu-prodaju,... :)

Link to comment
Share on other sites

Uz dužno poštovanje analognog zvuka, za koji se može reći da je moja prva ljubav, a znate kako kažu za prvu ljubav...

Upravo zbog ovoga sam i odustao od ponovne kupovine gramofona i ulaganja u proÅ¡irivanje kolekcije ploÄa.

Skupo, a u dosta sluÄaja sa krajnje neizvesnim ishodom.

Iako, magija vinila je zaista Äarobna.

Link to comment
Share on other sites

Uz dužno poštovanje analognog zvuka, za koji se može reći da je moja prva ljubav, a znate kako kažu za prvu ljubav...

Upravo zbog ovoga sam i odustao od ponovne kupovine gramofona i ulaganja u proÅ¡irivanje kolekcije ploÄa.

Skupo, a u dosta sluÄaja sa krajnje neizvesnim ishodom.

Iako, magija vinila je zaista Äarobna.

 

Razlog Å¡to neki od nas ulažu veliki trud i novac u nabavku ploÄa je taj Å¡to i najgora ploÄa zvuÄi bolje od svakog CD-a. 

 

Kod CD-a je posebno neugodno to Å¡to zvuÄi sve gore Å¡to je ostatak sistema bolji, jer viÅ¡e dolaze do izražaja nedostaci i neprirodnost digitalije.

 

Pozdrav iz CD-free domaćinstva  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

@Panta & Willi

Nije obrnuta faza(mada se i taj izraz koristi) već obrnuti polaritet(inverted polarity) to jest pitanje apsolutnog polariteta. Verovatno zahteva posebnu temu jer se radi o dosta komplikovanom pitanju.

 

O fenomenu i važnosti -

http://www.positive-feedback.com/Issue1/cjwoodeffect.htm

 

http://audiogeorge.com/polarity-think-piece-a-speculation-regarding-perception-of-detail/

Kada proÄitate pogledajte obavezno listu diskova, koja se nalazi pri dnu stranice.

 

ŽuÄna rasprava, jedan od uÄesnika je i Clark Johnsen-

http://www.gearslutz.com/board/mastering-forum/401972-absolute-polarity-mastering.html

 

Knock yourself out...

Link to comment
Share on other sites

Razlog Å¡to neki od nas ulažu veliki trud i novac u nabavku ploÄa je taj Å¡to i najgora ploÄa zvuÄi bolje od svakog CD-a. 

 

Kod CD-a je posebno neugodno to Å¡to zvuÄi sve gore Å¡to je ostatak sistema bolji, jer viÅ¡e dolaze do izražaja nedostaci i neprirodnost digitalije.

 

Pozdrav iz CD-free domaćinstva  :thumbsup2

Hrabra izjava, ali nisam siguran i da je 100% ispravna.

Otpozdrav iz gramofon-free familije...

Link to comment
Share on other sites

Razlog Å¡to neki od nas ulažu veliki trud i novac u nabavku ploÄa je taj Å¡to (NAMA / ZA NAÅ  UKUS / PO NAÅ EM MIÅ LJENJU) i najgora ploÄa zvuÄi bolje od svakog CD-a.

 

Ovako je već prihvatljivo ;-) .

 

Off: ÄŒekaj bre, ali reÄenica već poÄinje sa "neki od nas kupuju ploÄe zato Å¡to, bla bla..." Pa valjda je jasno da osim nas nekih postoje i neki drugi neki, koji ne kupuju ploÄe, dakle ne misle tako?

 

Drugo, pa valjda se podrazumeva da je svaki post upravo miÅ¡ljenje onoga koji postuje? Ne verujem da ovde neko ima svog portparola, koji postuje umesto njega. Ja nemam, pa mi se Äini da ne moram baÅ¡ uvek da poÄinjem svaki post sa "ja mislim", "ja snatram" i sl. A i kada napiÅ¡em "ja mislim" me linÄuju, pa je svejedno  :)

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Prvi problem je sto govori u tudje ime "neki od nas", a to prati provokativnom izjavom da najgora ploca zvuci bolje od svakog cd-a (sa cim se niko razuman nece sloziti, najgora>svaki). Sveukupno zvuci da su neki od nas dosli do velikog saznanja da najgora ploca zvuci bolje od svakog cd-a, a ostali nemaju pojma

Link to comment
Share on other sites

Samo da pojasnim! Napisao sam "najgora ploÄa zvuÄi bolje od svakog CD-a" ali u žurbi sam propustio da naglasim par stvari koje se, Äinilo mi se, podrazumevaju...

 

Pod "najgora ploÄa" podrazumevao sam izdanja koja ne zvuÄe onako kako se oÄekuje od jednog skupo plaćenog vinila. Ali to su i dalje zvaniÄna izdanja velikih i ozbiljnih etiketa, to su vinili koji su neoÅ¡tećeni i u top stanju. U pitanju su razni remasteri, 180 grama reizdanja i sliÄno. Kojekakav otpad sa buvljaka, domaćice, ruska izdanja i sliÄno nisu predmet mog interesovanja. Ali Äak i ti novi remasteri i 180 grama reizdanja zvuÄe bolje od odgovarajućih CD-ova.

 

Pod "zvuÄe" podrazumevam muzikalnost - "da li me muzika radi ili me ne radi". Detaljnost, rezolucija, pozornica, ultrazvuci i sliÄno nisu predmet mog interesovanja.

 

No offense, izvinjavam se na duÅ¡evnom bolu kolegama  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ras, jednom sam došao u situaciju da sam otišao da vratim CD u radnju koji je bio prepumpan, bez dinamike i pun klipinga.
Gledali su me belo, ko tele u Å¡arena vrata.

Mislim da se roba može vratiti samo ako ima vidnih oÅ¡tećenja u odnosu na ostale primerke. U ODNOSU NA OSTALE je kljuÄna reÄ.
 

Lazy One, za ovo sa polaritetom nisam Äuo, mada mi ima smisla. Jednom sam  testirao zvuÄnike pomoću baterije od 9v jer nisam znao koji je ulaz + a koji -.
Primetio sam da kliktanje zvuÄi razliÄito kad se zvuÄnik "uvlaÄi" neko kad se "izbacuje".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...