Jump to content


DAT - RECORDERI


erich

Recommended Posts

niko mi nije iznio mišljenje o mojoj aiwi i jvc-u,da ostavim to za sebe ili na bubanj??

Pravo da ti kažem nisam imao prilike da se družim sa Aiwa-m i JVC-m, a niti od mojih drugara nije imao od Aiwa-e i JVC-a, ObiÄno su imali Sony dat-e kao i ja, mada mislim da su isto tako dobri kao i svi ostali, manje / viÅ¡e.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Evo da poÄnemo priÄu ovdje.

SONY DTC-57ES CHAMPAGNE

Dugo vremena kroz onih 9 mjeseci provedenih u njemaÄkoj sam lovio na e-bayu jedan ovakav po nekoj pristupaÄnoj cijeni. (iskreno govoreÄi bila je to cijena od neki 77€ plus poÅ¡tarina)

Dat je bio potpuno ispravan i funkcionalan, ali kako sam ja skeptiÄan prema sony dat recorderima Å¡to sam vam i prije pisao. Pa sam stoga odluÄio joÅ¡ para uložiti u njega i dao ga na reparaturu kod majstora od anata gore na sjeveru njemaÄke u bochumu. To me je koÅ¡talo sa poÅ¡tarinom oko 120€, možda kada se zbroje cifre i malo previÅ¡e za ovaj ureÄ‘aj, ali sada sam siguran da Äe raditi neko duže vrijeme kod mene. (bar se nadam). Dakle deÄki su sredili mehanizam, gumice, rolere i Å¡ta ja znam Å¡ta su sve radili na njemu, ali jedno je sigurno mali radi bezprijekorno i jako sam zadovoljan sa njim.

Prije sam posjedovao sony esprit komponente ali su sve bile crne. Znate i sami da sony zaista radi tj. radio je jako ljepe i kvalitetne ES limene kutije, ali ova njihova champagne boja u kombinaciji sa drvenim stranicama u imitaciji ne znam kojeg drveta je famozna, ja sam se zaljubio u tu kombinaciju. Sada kad gledam neki oglas od sony-a samo gledam champagne kombinaciju.

Evo dolje je link gdje je beba bila na remontu.

P.S.: Nadam se da mi neÄete zamijeriti Å¡to Äu slike staviti u dva posta jer ne stanu u jedan anisam ih htio viÅ¡e smanjivati

http://www.ebay.de/itm/SONY-DTC-Modelle-und-PCM-DAT-Recorder-Reparatur-by-ASL-HIFI-das-Original-/320960690831?pt=Dienstleistungen&hash=item4ababf7a8f

post-21344-0-82970600-1346802050_thumb.j

post-21344-0-10996800-1346802061_thumb.j

post-21344-0-33280200-1346802081_thumb.j

post-21344-0-62531300-1346802094_thumb.j

post-21344-0-42162000-1346802113_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Bravo Erik, hvala na postavljanju video, opaka masina bas dobro radi :thumbsup2

Dakle, ti si snimao sa CD-a na DAT, na 44.1KHz. Optikom ili koaksijalcem?

Ovaj prvi pokusaj si mogao da izbrises ;-)

Å to se tiÄe tog prvog pokuÅ¡aja........................nisam joÅ¡ skroz skužio kameru. Nabavio sam neku malu samsung-ovu kameru koja snima direkt na onaj mali dvd, joÅ¡ je prouÄavan, tako da Äe biti joÅ¡ kojekavih videa......

Link to comment
Share on other sites

Å to se tiÄe tog prvog pokuÅ¡aja........................nisam joÅ¡ skroz skužio kameru. Nabavio sam neku malu samsung-ovu kameru koja snima direkt na onaj mali dvd, joÅ¡ je prouÄavan, tako da Äe biti joÅ¡ kojekavih videa......

Sjajno, daj jos snimaka kad ih budes napravio :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...