Jump to content


DAT - RECORDERI


erich

Recommended Posts

Ne taj daljinac...ne te oznake...

Mada pogledaj gumeni deo koji naleze ima li grafitni deo naspram neupotrebljenih dugmica, ako ne, onda stisni nekim drugim tasterom da dobije kontakt.

Ali kolko ja znam mora biti daljinac od DTC-57ES sa oznakom koja se lepo vidi na onom gore linku.

RM-D55A

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Izgleda ko moj nekadasnji Tascam da 30 koji me izludio, jer je citao samo iskljucivo dat trake...za razliku od da 20 koji je gutao sve....ali DA 20 je u biti Pioneer dok ostali nisu...za ostalo neznam.

Postoji jednostavan zahvat koji natera da DA30 guta sve zivo od traka. Ali ako je bivsi, onda i nije vazno.

Link to comment
Share on other sites

Na koji zahvat mislis? prekidaci?

Tacno, detekciju dds trake vrsi prostim prekidacem koji treba postaviti trajno u polozaj dat. Ima i na netu detaljno sa slikama, medjutim to nije potrebno jer se jednostavnim poredjenjem kucista dds i dat trake locira u sta udara taj prekidac. Inace isti kao i za detekciju polozaja zastite za snimanje i prisustva kasete.

Pozz.

Link to comment
Share on other sites

Tacno, detekciju dds trake vrsi prostim prekidacem koji treba postaviti trajno u polozaj dat. Ima i na netu detaljno sa slikama, medjutim to nije potrebno jer se jednostavnim poredjenjem kucista dds i dat trake locira u sta udara taj prekidac. Inace isti kao i za detekciju polozaja zastite za snimanje i prisustva kasete.

Pozz.

Ma bio je on prevaren na taj nacin, ali dds trake koje je snimio su dropale na drugim datovima, a dds snimljene na nekom drugom uredjaju isto tako....npr Studer D 780 je snimao na dds, ali uz puno greski/korekcije tj. jedva bez dropanja, a dat trake savrseno, premda su glava i transport u savrsenom stanju....taj isti transport u Panasonic ili Technicsu odradjuje dds savrseno.....?!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja sam uzeo prijateljev Fine Arts 9000 stanje nov!

Dat je u zivo jedan od najljepsih koje sam imao, a imao sam ih dosta....najljepsi ipak ostaje moj nekadasnji stari jvc 1010tn :smile:

 

 

Kolega kad Äe svanuti onaj test izmeÄ‘u JVC-a i FINE ARTS-a ???

Link to comment
Share on other sites

JVC XD-Z505 vs Fine Arts DAT 9000........ukratko

DAT 9000... izuzetno kvalitetno napravljena masina....ovaj dat je najljepsi dat koji sam do sad imao, a imao sam ih jedno dvadesetak....ne izgleda bahato kao npr neki Sony modeli koji sa dizajnom, shampanj bojom i drvenim stranicama pokusavaju uvjeriti da su kvalitetni, a u principu u utrobi imaju jedan od najnekvalitetnijih mehanizama uopce, neovisno o generaciji!

Ovaj dat unutra ima tajnoviti transport za mene nepoznatog proizvodjaca, taj transport je koristio Philips I Akay i mozda jos poneko....kvalitetan je, ako se nevaram ima 5 motora i htpu stampanih ploca, koje su djelo JVCa... ali uredan je....vise izgleda kao video rekorder nego kao dat kasnijih generacija, 3500 DM se moze vidjeti unutra. Balans rijesen sa dva neovisna potenciometra za svaki kanal...milina...dok JVC ima na jednom kotacu i level i balans.

Po defaultu nema daljinac, ali meni ne smeta.

JVC....lijep dat, prekrasan displej...margin auto reset,SCMS, ladicar, robusna I nepoderiva mehanika, malo je brzi od 9000, ali tihi su oboje, za razliku od Sonya....kutija je unutra poluprazna I dobro ukrucena.....JVC zvuci up-to-date...vise dinamike, modernije, ocigledno je do konvertera...koji je tocno unutra, neznam, pisem iz auta ovo :-)... ima prelijepu skalu, citljiviji ekran sa vise informacija....

9000 ima 16 bitni konverter...stara garda...on je nekako muzikalniji, meksi, ima dovoljno detalja za moj ukus...u A/B slusanju mozda mu malo fali basa, ali zato ima prekrasnu i sredinu i visinu...nekom ce bolje sjesti JVC, ali ja sam covjek od lampi, kojem znace detalji i mekoca, ali ne i prenaglasena dinamika.

post-29925-0-09833600-1362355166_thumb.j

post-29925-0-14046800-1362355181_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo stigla i dugo najavljivana "makina".Putovala je punih 5-6km.  a  toliko joj je i trebalo mjeseci od kako sam je najavio.Kao sto vidite radi se o Tascam DA 30 MKII.Dat je estetski ocuvan dobro,veoma dobro.Ima jednu manu,naime nesto sa mehanizmom nije kako treba pa zna da stane.Inace dok radi-radi sto se vidi na originalnim fotkama,ali kad stane,nece i pise  "ERROR 1".U uputsvu pise da je greska do mehanizma sto nije trebala neka pamet.E sad kad bih ga otvorio i malo cacnuo vjerujem da bi opet radio.To sto sam mogao isprobao sam i radi sve i taman kad sam htio snimiti nesto stao je.Koristim ovu priliku da se zahvalim clanu foruma Kotor,zapravo Sashi iz Kotora od kog sam na poklon dobio 4 kasete vide se na fotkama.Dat je inace prelijep.Odlican dizajn,prepoznatljiv,onako gabaritan.Znate vec skoro sve jer i poneko ima ovu mashinu.Zbog nekih nepredvidjenih situacija pricekace opravku,ali neka ga tu da parim oci na njemu.Fotke su sa telefona pa su zato malo mutne."Iznutrice" obecavam neki dan,kad stignem.

post-29340-0-52448400-1363433353_thumb.j

post-29340-0-95214300-1363433370_thumb.j

post-29340-0-35541300-1363433398_thumb.j

post-29340-0-47311900-1363433411_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Evo stigla i dugo najavljivana "makina".Putovala je punih 5-6km.  a  toliko joj je i trebalo mjeseci od kako sam je najavio.Kao sto vidite radi se o Tascam DA 30 MKII.Dat je estetski ocuvan dobro,veoma dobro.Ima jednu manu,naime nesto sa mehanizmom nije kako treba pa zna da stane.Inace dok radi-radi sto se vidi na originalnim fotkama,ali kad stane,nece i pise  "ERROR 1".U uputsvu pise da je greska do mehanizma sto nije trebala neka pamet.E sad kad bih ga otvorio i malo cacnuo vjerujem da bi opet radio.To sto sam mogao isprobao sam i radi sve i taman kad sam htio snimiti nesto stao je.Koristim ovu priliku da se zahvalim clanu foruma Kotor,zapravo Sashi iz Kotora od kog sam na poklon dobio 4 kasete vide se na fotkama.Dat je inace prelijep.Odlican dizajn,prepoznatljiv,onako gabaritan.Znate vec skoro sve jer i poneko ima ovu mashinu.Zbog nekih nepredvidjenih situacija pricekace opravku,ali neka ga tu da parim oci na njemu.Fotke su sa telefona pa su zato malo mutne."Iznutrice" obecavam neki dan,kad stignem.

 

 

Jel, ono za sve pare radi?

Svaka Äast na pridoÅ¡lom ureÄ‘aju.

 

:wave2 

Link to comment
Share on other sites

Prelijep je...imao sam ga.

Provjeri konektore, hladne lemove I dali se grije koji od procesora za kontrolu mehanizma...

Neki majstor ga je gledao i rekao da je neki zupcanik u pitanju.Nemam vremena sad o tome imam nekih zivotnih glavobolja pa ce pricekati bolja vremena.Naravno hvala na podrsci,rado primam savjete od znajucih i naravno dobronamjernih.Hvala momci!!!

Link to comment
Share on other sites

Evo nama jos jednog DAT-omana!

 

Bravo Bato, cestitam na novo-pristiglom Tascam-u, i da te lepo sluzi.

A to sto se tice problema sa mehanikom, neverujem da je u pitanju nesto strasno, verovatno je neka glupost, ili to sto mozda masina nije dugo radila.

 

Da li si proverio broj radnih sati glave bubnja?

 

To te pitam iz prostog razloga jer taj DAT ima tu mogucnost provere broja radnih sati!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...