Jump to content


Apple - lifestyle ili potreba


Chowek

Recommended Posts

iPhone je sasvim druga priča i ja prvi mislim da je iPhone 4/4S odličan mobile device ali loš telefonski aparat. Nekoliko ljudi u mom okruženju sa ovim modelom je večito u problemu sa dometom, isprekidanim govorom i sl. Da ne mislite da je to zato što su krekovani, nije zbog toga, evo došao Grk iz Atine sa iPhone 4S i isto ga čujem kao i ostale.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Kakav crni image, aman... Lion se instalira sa app store-a, ne sa image-a i tako treba i da bude. Ako ne znas gde je problem - tu je. Ti image-i, ghostovanja i slicne gluposti ne valjaju ni za XP, a kamoli za neki ozbiljan OS.

Sve ostalo se svodi na dovoljno memorije (RAM). Particionisanje nije problem, defrag ne postoji - willi je u pravu. Repair moze, ne boli - ali vise od jednom mesecno ne vidim smisao - a ja ga ne radim skoro nikad :). To sa desktopom jedino ne znam, nemam tu naviku da drzim fajlove na desktopu.... ako se kesira, onda OK, ali opet se to svodo na ono "dovoljno RAM-a", sto vazi za svaki *nix. Sa 4GB Mac OS X radi kao zmaj .

Link to comment
Share on other sites

Kakav crni image, aman... Lion se instalira sa app store-a, ne sa image-a i tako treba i da bude. Ako ne znas gde je problem - tu je. Ti image-i, ghostovanja i slicne gluposti ne valjaju ni za XP, a kamoli za neki ozbiljan OS.

FAKAT

Sve ostalo se svodi na dovoljno memorije (RAM). Particionisanje nije problem, defrag ne postoji

EEEEEEEE.....WRONG POSTOJI

http://mac.appstorm.net/reviews/hardware-reviews/mac-defrag/

- willi je u pravu. Repair moze, ne boli - ali vise od jednom mesecno ne vidim smisao - a ja ga ne radim skoro nikad :).

EEEEEEEEE......WRONG probaj malo cesce i videces da je brzi pri dizanju sistema.

To sa desktopom jedino ne znam, nemam tu naviku da drzim fajlove na desktopu.... ako se kesira, onda OK, ali opet se to svodo na ono "dovoljno RAM-a", sto vazi za svaki *nix. Sa 4GB Mac OS X radi kao zmaj .

Link to comment
Share on other sites

OK, Peco, problem kod mene: Dizanje sistema? Koje dizanje sistema? :D Ja sistem dizem kad radim restart posle update-a. Nikad vise. Mac ne gasim NIKAD, samo ide u sleep. Brzina dizanaj sistema mi je poslednja stavka.....

A to da defrag ne postoji, ok, u pravu si ti... defrag postoji. Ono sto sam ja mislio je da je file sistem takav da defrag nije nesto bitan. Mada, jos uvek mi je mnogo zao sto nisu nastavili da furaju ZFS za Mac OS - onda bi tek bio nebitan.... A cuj, svaki FS mozes da defragujes, ako nista tako sto uradis backup na traku, pa restore.

Link to comment
Share on other sites

Nazalost mnogi prave gresku i nose Bookove sa mesta A ba mesto B u sleep modu pa posle moram da im spasavam HD-ove a za Backup neznaju da im treba...Moj Boook je u glavnom terenski i bitno mi je da cim se smestim sa audio ili video karticom to sve shljaka bez problema :type

Link to comment
Share on other sites

Virtuelni sleep - s vremena na vreme se sam chekira i onda nastaje karambol ako u tom trenutku dozivi bilo kakav nagli pokret-udarac - imam vec 4 takva primera be z back up a ali na svu srecu ima i dobrih programa za recovering...

http://hints.macworld.com/article.php?story=20050302225659382

http://www.cleverfiles.com/hard-drive-recovery.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Anja Says:

February 2nd, 2012 at 10:48 pm

Nipošto nisam “besna na proizvod”. Ja Apple volim i postoji mogućnost da ću se nekada ponovo opredeliti za njihove proizvode. Ono što je definitivno – to više nikada neće biti u iStyle. Ni pod tačkom razno!

BTW - naravno da se SVE kvari. Ovde je problem bio distributer, sto i blogerka sama kaze - ne Apple.

Link to comment
Share on other sites

Problem je što to nije izolovan slučaj, mislim na Srbiju. Pomenuh negde na prethodnih par strana da i ovde imamo problema sa distributerom koji potpuno ignoriše zaheteve za garanciju, pa škola delove naručuje iz USA ili tako nekako, moram pitati IT za detalje. Enivej, neverovatno mi je da gigant poput Apple-a toleriše takvu bahatost, pri čemu pričamo o univerzitetskom gradu u kome, po mojoj slobodnoj proceni, ima oko 2000 Apple računara (što MBP, što PowerMac) kupljenih od strane univerziteta u poslednje tri godine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kaže se malji deca. Gospode, s' kim' ja radim... :roll:

Enivej, nisam tekst shvatio u negativnom kontekstu, više je informativne prirode iz mog ugla. Ovakve tekstove smatram korisnim jer pokazuju i drugo, stručno lice kineske privrede. Nije više samo jeftina radna snaga razlog proizvodnje nekog uređaja u Kini, već ceo proizvodni proces koji su Kinezi podigli na sasvim novi nivo.

Link to comment
Share on other sites

Nije Jobs, on je krio detalje proizvodnje kao zmija noge. Novo rukovodstvo je obelodanilo šta se tu dešava, u kakvim se uslovima radi, kao i da će poraditi na poboljšanju radnih uslova u slučaju kineskih kooperanata. Naravno, to važi za bilo koju firmu koja sarađuje sa Kinom - tamo je u toku prvobitna akumulacija kapitala, radnici nemaju skoro nikakva prava, uslovi u kojima se radi su očajni, itd. (čast izuzecima). No, neće to moći još dugo tako. Čim počne da raste standard, a već jeste - samo u prošloj godini plate su Kinezima u proseku porasle 20%, počinju da rastu i zahtevi za boljim uslovima za život i rad.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...