Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

ne postoje dva identicna uredjaja,samo su slicni,a posebno kad se i malo razlikuju. :thumbsup2

 

Трудио Ñам Ñе да буду што Ñличнији, чак Ñам Ñтавио идентичне штекере за Ñтрују, јуче Ñазнах овде на форуму да и то прави чујну разлику..

 

 A Razlicite snage?

 

@ Ringe,izvini za brljanje po temi,

da li ono "Disco" u nazivu modula,ima veze sa boljom kontrolom :banana  :order  basa?

:cheers

 

Два тренутна јеÑу различите Ñнаге, али је амп раније прошао неколико метаморфоза, Ñвакакве идеје Ñмо теÑтирали Ñа њим..

Колико Ñам гледао, нови модул који је мајÑтор уградио има верзије 150-250-500, Ñвака Ñледећа је Ñа дупло већим бројем излазних транзиÑтора.. оÑтатак плочице изгледа идентично, што значи да конÑтруктор миÑли да иÑта побуда може да тера два-четири-оÑам транзиÑтора без разлике.. реално је очекивати, из више разлога, да оÑновна верзија ради најбоље.. оÑим ако дорада није била управо у том Ñмеру..

 

''This particular sensory store is capable of storing large amounts of auditory information that is only retained for a short period of time (3–4 seconds).''

 

Pretpostavljam da imaÅ¡ i dva identiÄna para zvuÄnika i dva identiÄna transporta, sve u dve identiÄne sobe poÅ¡to mogu da se kladim da povezivanje i puÅ¡tanje identiÄne numere nemožeÅ¡ da izvedeÅ¡ za 3-4 sekunde....

 

Хаха, вежбало Ñе, вежбало..

Слажем Ñе, некада је чак и у иÑтој Ñоби на иÑтом оÑтатку ÑиÑтема тешко донети коначну одлуку шта од два теÑтирана уређаја Ñвира боље.. поготово ако Ñу иÑти и Ñамо Ñте једном примерку унели неку малу промену, која би теоретÑки требала да Ñе чује.. наравно, од тога што је ја као чујем нема ништа, обично морам то да потурим некоме да Ñлуша ко нема појма шта је и да ли је урађено.. код звучника Ñе углавном оÑлањам на мерења, Ñлухом одређивати да ли и колико је нешто упеглано потпуно је немогућа миÑија..али рецимо поредити конвертере ми је лако, Дафиле пушта Ñигнал на два иÑтовремено, још једна од предноÑти Linux-а над Win-ом..

Link to comment
Share on other sites

Postovi prebaÄeni u "drugu temu".

Molim da ne "trujete" temu postovima koje nemaju veze sa "naslovom".

 

Добро, да наÑтавимо Ñа питањима везаним за наÑлов..

 

UraÄ‘en upgrade pojaÄala, tako da sada viÅ¡e nije u pitanju Naim NAP140 Clone.

Å ta je, ne znam, ali ovo je za tri koplja bolji zvuk nego Å¡to je bio.

 

PoÅ¡to sam sa novim kutijama imao problema, jer su, jelte priliÄno zahtevne i traže kvalitet, mozgao sam Å¡ta da radim, pa je odraÄ‘en upgrade pojaÄala - naravno, radio je Äovek koji je napravio i prethodno.

PoÅ¡to smo doÅ¡li do zakljuÄka da je ono Å¡to prevashodno pravi problem broj tranzistora po kanalu (2 komada), pala je odluka da se ide na 2x viÅ¡e.

Ja sam napravio izbor Å¡ta ugraditi, a maestro je odradio glavni deo - uz nekoliko modifikacija "uglavio" druge module, a da praktiÄno niÅ¡ta nije promenio (uz modifikovane transformatore i promenjeno ožiÄenje).

 

Rezultat: praktiÄno nov i za klasu bolji amp.

 

Na prvu loptu, ovako neusviran, Äuje se obilje snage i konaÄno ono Å¡to prethodni nije imao - mnooooogoo kontrolisaniji bas i puniji zvuk.

 

Ulaganje se višestruko isplatilo, a majstor je još jednom pokazao da je majstor.

 

 

I za kraj, u pitanju su ovi moduli (koji su delimiÄno modifikovani i neki delovi zamenjeni kvalitetnijim): http://www.ebay.com/itm/EBB-250-Mosfet-Module-Amplificateur-250W-RMS-Acoustique-Disco-PA-Puissance-/361364041368?hash=item5422f9ae98 

 

Да ли знате какав је тачно захват рађен на напајању..

Ðко није ништа дирано џаба вам промена модула, напон напајања одређује макÑималну могућу Ñнагу појачала, без обзира да ли имају два или Ñтодва пара транзиÑтора у излазу.. такође, квалитет електролита у напајању некада може бити преÑудан за звук појачала, и то је колико капирам иÑто..

Поменули Ñте додуше модификацију транÑформатора, да ли би можда мајÑтор нешто прокоментариÑао на ту тему..

Ево оригиналне конÑтрукције Ðаим појачала, нема ту никаквих тајних делова колико год Ñе Сондек триповао, поÑле ње и конÑтрукција која је оÑнова новог модула.. и једна и друга Ñу давно прошло време у електроници..

Мој вам је Ñавет да замолите мајÑтора да оÑпоÑоби и Ñтаре плочице за Ñлушање, он Ñигурно има гомилу трафоа и напајања кој Ñу одлични за ту Ñврху, па да их директно упоредите..

Овако на први поглед ми Ñе чини да Ñте Ñпали Ñа коња на магарца, одноÑно ништа битно ниÑте променили а потрошили Ñте време и новац.. звучници Ñа решењима из овог века заÑлужују модернију амплификацију..

post-33117-0-34151500-1443784885_thumb.g

post-33117-0-98460400-1443784945_thumb.g

Link to comment
Share on other sites

Ringe daj sto pre slike,spolja i iznutra.spasavaj temu od off-a.Neka prica da li je klon ili autorski rad dobro bi dosla.Da li imas all the music all the time?

Slike spolja identiÄne kao i kod prethodnog, slike iznutra nemam, a mrzi me da ga otvaram i slikam, poÅ¡to me manje-viÅ¡e neÅ¡to baÅ¡ i ne interesuje.

Ako je majstor slikao može da ih postavi, pa da vidimo svi zajedno kako izgleda unutra.

 

Klon nije, a da li je autorski ne znam, iako, po meni je svaki diy uradak autorski rad.

 

 

@Zoki

 

Šta god da je, nije nešto mnogo važno, pošto sam dobio ono što sam hteo - dosta bolji zvuk za ne mnogo više para.

Link to comment
Share on other sites

Klon nije, a da li je autorski ne znam, iako, po meni je svaki diy uradak autorski rad.

 

Šta god da je, nije nešto mnogo važno, pošto sam dobio ono što sam hteo - dosta bolji zvuk za ne mnogo više para.

 

Клон јеÑте, оригинално појачало зове Ñе Маплин 100, окачио Ñам Ñхему..

Толико пута Ñте поновили колико Ñте презадовољни променом, да човек проÑто мора да Ñумња у то, поготово што је иÑта прича пратила и претходног клона.. оÑим ако Ðаим није имао неки проблем, овај нови не може да Ñвира ни за длаку боље, можда мало другачије..

Ðемојте да Ð²Ð°Ñ Ð¼Ñ€Ð·Ð¸, пробајте ваше кутије на неком заиÑта добром појачалу, могу оне много боље..

Link to comment
Share on other sites

Prezadovoljan sam bio sa prethodnim pojaÄalom dok nisam skapirao da je isto nedovoljno za veće domete kad se pot malo viÅ¡e odvrne.

Sa trenutnim toga nema + zvuk je neuporedivo bolji, za klasu bolji, a upgrade je koštao 100 eura.

 

Da li može bolje? Naravno da može, ove kutije ištu kvalitetan amp, ali je za tako nešto potreban budžet sa 4 cifre u EU jedinicama, a to je meni trenutno van budžeta.

Link to comment
Share on other sites

Da li može bolje? Naravno da može, ove kutije ištu kvalitetan amp, ali je za tako nešto potreban budžet sa 4 cifre u EU jedinicama, a to je meni trenutno van budžeta.

 

Може и за мање, пошто ниÑте гадљиви на Самоградњу..

Што Ñе тиче комерецијалних појачала у праву Ñте, заиÑта добро би Ð²Ð°Ñ Ð¸Ð·Ð°ÑˆÐ»Ð¾ још више него што миÑлите..

Link to comment
Share on other sites

Клон јеÑте, оригинално појачало зове Ñе Маплин 100, окачио Ñам Ñхему..

 

Maplin 100 je klon originalne Hitachi-jeve sheme

Link to comment
Share on other sites

Maplin 100 je klon originalne Hitachi-jeve sheme

 

Управо тако.

------------------------------------

Колико Ñам Ја уÑпео да Ñазнам из поузданих извора у Рингеовом није Маплин а ни клон нечега.

Link to comment
Share on other sites

Колико Ñам Ја уÑпео да Ñазнам из поузданих извора у Рингеовом није Маплин а ни клон нечега..

 

ЕВВ 150-250-500 јеÑте клон Маплина 100, није битно да ли је он клон или оригинална конÑтрукција.. уоÑталом, када би поÑтовао плочицу коју Ñи уградио не би било више енигме.. такође би могао поделити Ñа нама информацију да ли  је ишта пипнуто у иÑправљачу, било би више него кориÑно..

Битно је да ни клон Ðаима, Маплина, Хитачија или било чега од пре Ñкоро пола века не може да Ñе ноÑи Ñа звучницима из овог миленијума..

Поштено би било то рећи РингеРаји пре додатног трошења времена и новца, могао је умеÑто тих играчки барем добити оне Ðлеф плочице које Ñи гемиÑао.. можда би му чак боље радио и онај GC за који Ñи иÑто Ñвојевремено некога ојадио..

Link to comment
Share on other sites

Изгледа да има поÑебан пик на Ð²Ð°Ñ Ð¸Ð· Сомбора, ниÑи једини ојађен из тог краја..

Мада, воли он да зајебе и комшије..

Link to comment
Share on other sites

Изгледа да има поÑебан пик на Ð²Ð°Ñ Ð¸Ð· Сомбора, ниÑи једини ојађен из тог краја..

Мада, воли он да зајебе и комшије..

 

:D:P:D  Hvala Destabilizacija.

 

Mozda je sluzio narodu u vojski u Somboru na Ajerodrumu ko ja, pa ga seksali desetari,pa ono da se osveti.

 

Pozdrav  :wave2

 

Izvinjavam se na offu Ringe,al ne izdrzhak.

Link to comment
Share on other sites

Joj sine bljulja nam je bila da moze se prochera onaj toroidni golemi trafo sa sve zhicke.Osamdeset i 2 dana 80 i dve im majke .... .

 

Sheset shes dana smo bili blatnjavi i mokri do gole koze.Spremali nas za juzhnu bracu - da bolje seckamo.

 

Ti si tad pikio u pesak i drzho mamu i tatu za rukice da se ne izgubish u parku,a ja braniJo svetu SrBsku zemlju godinu dana.

Link to comment
Share on other sites

Ako biste mogli da se seksate van moje teme, bio bih vam svima zahvalan.

 

Може бити јако поучно, не ÑекÑање већ оно што га је изазвало..

Ми Ñамо хоћемо да помогнемо..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...