Jump to content


Aktivne zvucne kutije


pera451

Recommended Posts

@gfx,

pre svega hvala na lepim zeljama.

TDL je zaista stigao iz Krusevca, mada ne od Toce (Tome), vec iz kruga ljudi koje je on "navukao" na TDL. Doduse, ovaj moj sam prvi put cuo kod njega. Pored Tocinog monitora, ovaj moj cak i nije delovao tako veliko :).

TL je nesto sto sam vec duze vremena zeleo da slusam i posedujem, a ponuda i nije neka. Par puta sam se lomio oko nekih T+A, a onda je naletelo ovo i to je to.

Jedino sam naknadno napravio grill-ove kod N. Napijala i sad osmisljavam stalke za njih.

Onda cemo malo eksperimentisati sa amplifikacijom.

Link to comment
Share on other sites

TDL je zaista stigao iz Krusevca, mada ne od Toce (Tome), vec iz kruga ljudi koje je on "navukao" na TDL.

Stari dobri Toca, i njegove "navlake"... ja ga znam jos iz vremena dok se njegova rodjena sestra zabavljala (kasnije i udala) sa mojim jako dobrim prijateljem, inace vlasnikom jedne, tada u zacetku, a sada veoma priznate i mnogim audiofilima omiljene radnje elektronskih komponenti, cije ime necemo ovde pominjati. ;)

btw. zbog Mladjine, u to vreme, prilicno lose i nefleksibilne poslovne politike (bar kada su "preporucene" cene u pitanju), meni je Toca bio ulaznica u Esotec (kasnije i Esotar) Dynaudio seriju... samo on (i ja) zna koliko je drajvera za Aries i Gemini (DIY Dynaudio) kitove otislo put Zemuna... naravno, licnom isporukom, na kucnu adresu.

Pozz

p.s. jedan osvrt i na samu temu, kad vec pomenuh Dynaudio... vecina Dynaudio studijskih aktivnih monitora BM serije (ukljucujuci i BM12 koji sam vec pominjao u ovoj temi) koristi poslednju "inkarnaciju" Esotar visokotonaca - Esotar² 110 i (u zavisnosti od modela, i velicine) Esotec midbas/bas. Toliko o zvuku. :)

Link to comment
Share on other sites

Na srecu se, zahvaljujuci Toci, u Krusevcu skupio fond kvalitetne opreme - sto kod njega, sto kod drustva. Ima tu ozbiljnih sistema.

Jedna od prednosti takvog okruzenja je i sto covek u takvom okruzenju moze da stekne realnu predstavu o tome kakav je domet pojedinih uredjaja ili tehnologija.

Sto rece jedan forumas, da ga ne pominjem imenom: "Najveci broj ljudi koji se odusevljavaju HR-om nikada nije cuo kako zaista moze da zvuci CD"...

Link to comment
Share on other sites

Nije me bilo neko vreme na forumu,a neće me biti neki naredni period,pa reko da prozborim i ja koju...

Sistem koji je pera spomenuo je moj,i nažalost,kao i kod većine forumaša nedovršen...

Izvor je WD HD media plejer,kablovi su iz BG elektronika,a ima mesta(bez obzira što sam Micromeginim dakićem trenutno

zadovoljan)i za promenu dac-a.Promena preampa je nerealna,jer jedino Å¡to je primetno bolje sviralo je audioresearch,a to je za mene teÅ¡ka ezoterija.Jedino Å¡to je konstanta su zvuÄnici,jer verujem(nikad ne reci nikad)da se neću skoro odvojiti od njih.

Ono što me podstaklo da uopšte krenem u tom pravcu su Philips vintage kutije,koje sam slušao kod drugara i razbio predrasude koje sam imao u vezi aktivnih sistema...

Moram da se ispravim u vezi pretposlednje reÄenice:

Odvojio bih se ja od zvuÄnika kad bih mogao da uzmem ovo ali niti imam para,niti znam gde bi ih stavio...

Toliko od mene,vidimo se u avgustu... :grin:

pozz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...

Pozdrav svima. Nov sam na forumu i imam par pitanja i dilema.
Naime, juÄe sam kupio Grunding professional aktiv box 20 kutije, i tek posle sam video da ti aktivni zvuÄnici nemaju standardne RCA nego nekakve petopinske DIN konektore ( valjda sam dobro skapirao s neta ). E, sad, uz njega sam dobio jednu kablu koja na jednom kraju ima 2 RCA, a na drugom ima jedan taj petopinski DIN, i drugu kablu koja i na oba kraja ima taj DIN prikljuÄak ?=&/()%/#$%"??.
E sad, ja imam jednu kablu koja sa jedne strane ima 3.5mm ( ona će da ide u laptop Dell 1525 preko koga puÅ¡tam muziku, najÄešće u FLACu ) a drugi kraj koji sad ima 2 RCA ÄinÄa.
Pitanje 1. : Jel taj drugi kraj da prepravim u 2 ili samo u 1 DIN . I tu posle imam ogromnu dilemu poÅ¡to svaka kutija ima po 2 ta DIN prikljuÄka, i neki prekidaÄ izmeÄ‘u ta 2 prikljuÄka. Da li tak prekidaÄ na levoj kutija preba da bide pirisnut ili ne i kako treba da bude na drugoj kutiju.

Molim sve koji imaju ili su se sreli sa ovakvim Grunding aktivnim zvuÄnicima da mi pomognu i kažu u Äemu je stvar.
Unapred zahvalan na odgovoru
 

Link to comment
Share on other sites

Вероватно кабл из извора иде у једну кутију, а из те у другу помоћу ДИÐ/ДИРкабла.

 

Дај Ñлику задње плоче звучника Ñа конекторима.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru, izgleda sam ukapirao. 

Ovo je slika sa neta, ista kao na zvuÄnicima.

http://www.audiokarma.org/forums/showthread.php?t=82724

E, sad, tu jedan kraj DIN ulazi u zvuÄnik ( na prvom kraju ulaze 2 RCA ), ( i to bi trebalo da uÄ‘e u prvu kutiju, na levo mesto za levi zvuÄnik ) , a posle iz desnog kraja ide DIN-DIN u desni kraj drugog ( desnog zvuÄnika ).
Tako bi trebalo da bude. 

 

Hvala na brzom odgovoru

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima. Nov sam na forumu i imam par pitanja i dilema.

Naime, juÄe sam kupio Grunding professional aktiv box 20 kutije, i tek posle sam video da ti aktivni zvuÄnici nemaju standardne RCA nego nekakve petopinske DIN konektore ( valjda sam dobro skapirao s neta ). E, sad, uz njega sam dobio jednu kablu koja na jednom kraju ima 2 RCA, a na drugom ima jedan taj petopinski DIN, i drugu kablu koja i na oba kraja ima taj DIN prikljuÄak ?=&/()%/#$%"??.

E sad, ja imam jednu kablu koja sa jedne strane ima 3.5mm ( ona će da ide u laptop Dell 1525 preko koga puÅ¡tam muziku, najÄešće u FLACu ) a drugi kraj koji sad ima 2 RCA ÄinÄa.

Pitanje 1. : Jel taj drugi kraj da prepravim u 2 ili samo u 1 DIN . I tu posle imam ogromnu dilemu poÅ¡to svaka kutija ima po 2 ta DIN prikljuÄka, i neki prekidaÄ izmeÄ‘u ta 2 prikljuÄka. Da li tak prekidaÄ na levoj kutija preba da bide pirisnut ili ne i kako treba da bude na drugoj kutiju.

Molim sve koji imaju ili su se sreli sa ovakvim Grunding aktivnim zvuÄnicima da mi pomognu i kažu u Äemu je stvar.

Unapred zahvalan na odgovoru

 

Pozdrav takodje . Cestitke za kupovinu . Gde nadje kutije i po kojoj ceni , ako nisam previse radoznao . Pozeljne bi bile i slike a kasnije i utisci . 

Mislim da ako ti izvor bude samo laptop bez nekog DACa izmedju neces ni blizu iskoristiti potencijal kutija ???

Link to comment
Share on other sites

Поздрав, Ñлике Ñтижу у понедељак ( ако укапирам како да их поÑтавим ;-) ). Кутије Ñу купљене на БорÑком бувљаку, од Цигана који доноÑе робу из Ðемачке. Пар за 50 евра  :order .

Е, Ñад ја никад ниÑам чуо за Grunding до Ñада, али ми је Цига одмах рекао да Ñу добри активни троÑиÑтемÑки звучници. Ја Ñам Ñамо питао да ли раде и како Ñе чују, а цига је рекао да Ñу одлични, никад отварани, никад поправљани и Ñавршено Ñе чују.

Да, будем иÑкрен, ја Ñам их купио Ñамо зато што Ñам Ñе изненадио кад Ñам приметио да Ñу тешки ко туч, ниÑам много размишљао ...

Ðа пијаци цига ми није дао да Ñкинем грил и видим мембране, ишо Ñам на Ñлепо, али ми је дао гаранцију да раде Ñупер, и ако нешто није у реду, Ñамо да их вратим, и враћа ми лову.

 

Ронда кад Ñам Ñтиго кући, уÑледио је шок !"$"#$$%??!

 

Кад Ñам Ñкинуо грилове да видим у каквом Ñу Ñтању мембране, ниÑам мого да верујем колико Ñу мембране, вешала и Ñве оÑтало Ñавршено Ñачувани. Звучници из 79. , а апÑолутно као нови. Звучнике Ñам добио Ñа оригиналним кабловима, требало ми је времана да укапирам како Ñе повезује, а поÑле још већи шок. Прикључио ја звучнике на лаптоп ( DELL 1525,  Ð½Ð°Ñ˜Ð½Ð¾Ð²Ð¸Ñ˜Ð¸ realtek HD audio driver, 3.5 mm излаз из лаптопа)

 

пуÑтио албум Toto IV Ð¾Ð´ групе TOTO, 16 bit FLAC, и изгубио Ñе колико је добар звук. БаÑови иду невероватно ниÑко, али хируршки ÐŸÐ Ð•Ð¦Ð˜Ð—ÐО И ПРИЈÐТÐО , а Ñредњи и виÑоки без грешке. цела звучна Ñлика је Ñавшено избаланÑирана и пријатна за Ñлушање било да Ñлушам Stonse, Toto, BOC ili руÑки хеви метал бендове ÐРИЈУ и ÐœÐСТЕР. Звучнике Ñам купио у прошли петак, ја још увек не могу да верујем шта Ñам купио за 50 евра. Пар активних профеÑионални  ÑтудијÑких звучних које Ñвирају невероватно добро  :grin: . 

У понедељак убацујем Ñлике, а поÑле ћу да видим да направим пар пројекта да унапредим звук. Прво им правим добре Ñталке Ñа шиљцима. поÑле тога унапређујем кабле ( добио Ñам његове оригиналне, али ћу да их заменим и Ñтавим боље), и на крају иде главно питање : Дали да дам паре за неки DAC ? ( Ñад како је Ñтигао paypall , размишљам о лампуцери или тако нечему) или да купим неко предпојачало. Смодобно ми дајте неки Ñавет za Grounding aktiv profesional box 20 за DAC или PreAmp.

Link to comment
Share on other sites

Поздрав, Ñлике Ñтижу у понедељак ( ако укапирам како да их поÑтавим ;-) ). Кутије Ñу купљене на БорÑком бувљаку, од Цигана који доноÑе робу из Ðемачке. Пар за 50 евра  :order .

Е, Ñад ја никад ниÑам чуо за Grunding до Ñада, али ми је Цига одмах рекао да Ñу добри активни троÑиÑтемÑки звучници. Ја Ñам Ñамо питао да ли раде и како Ñе чују, а цига је рекао да Ñу одлични, никад отварани, никад поправљани и Ñавршено Ñе чују.

Да, будем иÑкрен, ја Ñам их купио Ñамо зато што Ñам Ñе изненадио кад Ñам приметио да Ñу тешки ко туч, ниÑам много размишљао ...

Ðа пијаци цига ми није дао да Ñкинем грил и видим мембране, ишо Ñам на Ñлепо, али ми је дао гаранцију да раде Ñупер, и ако нешто није у реду, Ñамо да их вратим, и враћа ми лову.

 

Ронда кад Ñам Ñтиго кући, уÑледио је шок !"$"#$$%??!

 

Кад Ñам Ñкинуо грилове да видим у каквом Ñу Ñтању мембране, ниÑам мого да верујем колико Ñу мембране, вешала и Ñве оÑтало Ñавршено Ñачувани. Звучници из 79. , а апÑолутно као нови. Звучнике Ñам добио Ñа оригиналним кабловима, требало ми је времана да укапирам како Ñе повезује, а поÑле још већи шок. Прикључио ја звучнике на лаптоп ( DELL 1525,  Ð½Ð°Ñ˜Ð½Ð¾Ð²Ð¸Ñ˜Ð¸ realtek HD audio driver, 3.5 mm излаз из лаптопа)

 

пуÑтио албум Toto IV Ð¾Ð´ групе TOTO, и изгубио Ñе колико је добар звук. БаÑови иду невероватно ниÑко, али хируршки ÐŸÐ Ð•Ð¦Ð˜Ð—ÐО И ПРИЈÐТÐО , а Ñредњи и виÑоки без грешке. цела звучна Ñлика је Ñавшено избаланÑирана и пријатна за Ñлушање било да Ñлушам Stonse, Toto, BOC ili руÑки хеви метал бендове ÐРИЈУ и ÐœÐСТЕР. Звучнике Ñам купио у прошли петак, ја још увек не могу да верујем шта Ñам купио за 50 евра. Пар активних профеÑионални  ÑтудијÑких звучних које Ñвирају невероватно добро  :grin: . 

У понедељак убацујем Ñлике, а поÑле ћу да видим да направим пар пројекта да унапредим звук. Прво им правим добре Ñталке Ñа шиљцима. поÑле тога унапређујем кабле ( добио Ñам његове оригиналне, али ћу да их заменим и Ñтавим боље), и на крају иде главно питање : Дали да дам паре за неки DAC ? ( Ñад како је Ñтигао paypall , размишљам о лампуцери или тако нечему) или да купим неко предпојачало. Смодобно ми дајте неки Ñавет za Grounding aktiv profesional box 20 за DAC или PreAmp.

Koliko sam uspeo da ispratim tematiku vezanu za Grundig nikako se ne preporuÄuje zamena originalnih kablova. PreporuÄuje se nabavka njihovog najboljeg preampa.

 

Druga stvar, to nisu ni studijske ni profesionalne kutije, Å¡ta god pisalo na njima. Ali rade sasvim solidno. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam uspeo da ispratim tematiku vezanu za Grundig nikako se ne preporuÄuje zamena originalnih kablova. PreporuÄuje se nabavka njihovog najboljeg preampa.

 

Druga stvar, to nisu ni studijske ni profesionalne kutije, Å¡ta god pisalo na njima. Ali rade sasvim solidno. :wave2

Хвала на информацији, ниÑам Ñтручан уопште, и ти Ñи Ñигурно у праву, али ја Ñам Ñамо напиÑаооно што пише на кутијама... 

Јел знаш можда који је њихово најбоље предпојачало, да ли може а ако може, за које паре може да Ñе нађе код наÑ. И у шта је боље прво да инвеÑтирам, у DAC или у предпојачало ?

Link to comment
Share on other sites

Хвала на информацији, ниÑам Ñтручан уопште, и ти Ñи Ñигурно у праву, али ја Ñам Ñамо напиÑаооно што пише на кутијама... 

Јел знаш можда који је њихово најбоље предпојачало, да ли може а ако може, за које паре може да Ñе нађе код наÑ. И у шта је боље прво да инвеÑтирам, у DAC или у предпојачало ?

http://grundig.pytalhost.com/XV7500/Bedienanleitung_XV7500_1.jpg

 

 

Bedienanleitung_XV7500_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Лепо изгледа, али на ebay.de кошта преко 200 е, много за мене. Ðко наиђе нешто код Ð½Ð°Ñ Ð½Ð° КП или на Лимунду, погледаћу, ако не, онда ми не гине комбинација Ñа неким другим предпојачалом и DACom ;-)  ...

Link to comment
Share on other sites

гледам Ñад на нету, нашао Ñам 2 предпојачала која могу да дођу у обзир, али не знам ништа о њима ...
http://www.kupujemprodajem.com/pretpojacalo-toshiba-6026898-oglas.htm?filter_id=22119098

 

и

 

http://www.kupujemprodajem.com/Toshiba-AUREX-SC15-Vrhunski-midi-Zamena-6028662-oglas.htm?filter_id=22119098

 

 

Јел зна неко нешто о њима ?  Ñ˜ÐµÐ» иду уз Grungid активне ? какви Ñу ? и да ли да чекам и јурим нешто друго у том ценовном ранду, до 60 еура.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...