Jump to content


Aktivne zvucne kutije


pera451

Recommended Posts

otvorio si jednu izuzetno zanimljivu, ali za ovaj forum nezgodnu temu, jer će neminovno biti razgovora i o studijskim monitorima, koji su mahom svi aktivni.

ne vidim zasto bi ukljucivanje studijskih monitora u ovu pricu oteralo temu u nezgodnom pravcu, pogotovo ako se uzme u obzir da se neke od ozbiljnijih kutija iz ove oblasti prave sa vrhunskim drajverima (ETON, Scan Speak, Dynaudio...) i sasvim sigurno adekvatnim i pogonima i aktivnim filterima.

ja sam relativno skoro imao "bliski susret" sa malim Adamima (A5x) i malo vecim Dynaudiom (BM12) i bio jako, jako prijatno iznenadjen zvukom u svakom pogledu, i to bas sa hi fi stanovista.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre izvesnog vremena imao prilike cuti ove T+A Solitaire ( solitere :klanjanje ) Aktivne sa 5 pojacala plus jedno lampasko za pogon elektrostatika u vrhu. To je bio moj prvi susret sa ovoliko velikim zvucnikom ( 3x 10" bas ) , predpojacalo je bilo T+A Pulsar 2000 a izvor X555ES. To sve je sa originalnim kablovima bilo u sobi 20 i kusur kvadrata ali vise ( stare gradnje). Ne bih puno pricao o zvuku ali ono sto je bilo zacudjujuce i za pohvalu da su i u tako malom prostoru radile bez naznake bilo kakvog problema.

Par tih kutija je prodat za nesto oko 4000eur...post-11811-0-06553900-1308002380_thumb.j

Inace sa slike se t ne vidi visina istih je oko 170cm... :cheers

Link to comment
Share on other sites

ne vidim zasto bi ukljucivanje studijskih monitora u ovu pricu oteralo temu u nezgodnom pravcu, pogotovo ako se uzme u obzir da se neke od ozbiljnijih kutija iz ove oblasti prave sa vrhunskim drajverima (ETON, Scan Speak, Dynaudio...) i sasvim sigurno adekvatnim i pogonima i aktivnim filterima.

ja sam relativno skoro imao "bliski susret" sa malim Adamima (A5x) i malo vecim Dynaudiom (BM12) i bio jako, jako prijatno iznenadjen zvukom u svakom pogledu, i to bas sa hi fi stanovista.

Pozz

Adam pravi dobre aktivne zvucnike: i podnostojece i bookshelf. Kada se govori o aktivnim zvucnicima obavezno treba poslusati Adam ...

Link to comment
Share on other sites

Uzvrab , ako si to slusao kod naseg prijatelja Save to je tada zvucalo KATASTROFALNO . Poneo sam desetak diskova najbolje produkcije , bas je bio uzas , plivao , mumlao .Menjali smo predpojacala i nista .Tada sam rekao da ta kutija mora da svira dobro i bio sam u pravu posto sam pre par meseci saznao sasvim slucajno da su vesanja ( mozda i jos nesto ) menjana na njoj katastrofalno i neadekvatno .Naravno da je to odlican zvucnik , ali kod Save on nije svirao kako treba .

Link to comment
Share on other sites

ne vidim zasto bi ukljucivanje studijskih monitora u ovu pricu oteralo temu u nezgodnom pravcu, pogotovo ako se uzme u obzir da se neke od ozbiljnijih kutija iz ove oblasti prave sa vrhunskim drajverima (ETON, Scan Speak, Dynaudio...) i sasvim sigurno adekvatnim i pogonima i aktivnim filterima.

ja sam relativno skoro imao "bliski susret" sa malim Adamima (A5x) i malo vecim Dynaudiom (BM12) i bio jako, jako prijatno iznenadjen zvukom u svakom pogledu, i to bas sa hi fi stanovista.

Pozz

slazem se!

od onoga sto se meni jos svidelo dodao bih pmc i k&h.

Link to comment
Share on other sites

ne vidim zasto bi ukljucivanje studijskih monitora u ovu pricu oteralo temu u nezgodnom pravcu, pogotovo ako se uzme u obzir da se neke od ozbiljnijih kutija iz ove oblasti prave sa vrhunskim drajverima (ETON, Scan Speak, Dynaudio...) i sasvim sigurno adekvatnim i pogonima i aktivnim filterima.

ja sam relativno skoro imao "bliski susret" sa malim Adamima (A5x) i malo vecim Dynaudiom (BM12) i bio jako, jako prijatno iznenadjen zvukom u svakom pogledu, i to bas sa hi fi stanovista.

Pozz

Nisi najbolje shvatio, Å¡ta sam hteo da kažem. Nemam niÅ¡ta protiv studijskih monitora, naprotiv. Samo se stiÄe blagi utisak, na osnovu prethodnih iskustava, da mnogima na forumu ne odgovara odlazak teme u tom pravcu.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Nisi najbolje shvatio, Å¡ta sam hteo da kažem. Nemam niÅ¡ta protiv studijskih monitora, naprotiv. Samo se stiÄe blagi utisak, na osnovu prethodnih iskustava, da mnogima na forumu ne odgovara odlazak teme u tom pravcu.

shvatio sam ja vrlo dobro sta si ti rekao, ali, bas zbog samog naslova teme po meni bi bilo veoma neumesno ne pomenuti i ovaj segment kada su aktivne kutije u pitanju, bez obzira na to da li to nekome odgovara ili ne...

a, koliko je tanka linija izmedju hi-fi i pro stanovista najbolje pokazuje i ovde pomenuti PMC koji ima u ponudi i hifi i pro aktivne sisteme i prica se da je razlika izmedju pandan modela svedena uglavnom na zavrsni finis, tj za audiofile se koriste iskljucivo egzoticni furniri, dok je za pro segment sasvim dovoljan i crni spricani mat finis... slicno vazi i za ATC, Dynaudio, itd, itd...

Klein+Hummel, Meyer Sound, MEG i sl bolje da ne pominjemo ovde...

Pozz

Link to comment
Share on other sites

@gfx,

cijenica je da je jedan od faktora koji udaljuju pro uredjaje od home trzista i izgled.

To se posebno odnosi na heavy-duty uredjaje.

Koliko ljudi zaista zeli u kuci uredjaje sa ojacanim uglovima, ruckama sa strane, metalnim grilovima i slicnim efektima? Da li bi neki ljubitelj Sonus Faber-a zaista zamenio svoje mezimce za ovako nesto, ma kako dobro sviralo?

Koliki broj ljudi prevrne ocima kad vidi "studijski" Arden (crna, ali ne u fancy piano finisu, nego plain vanilla mat crna), dok im je ista ta sanducina u nekom egzoticnom furniru vec znatno prihvatljivija?

Link to comment
Share on other sites

cijenica je da je jedan od faktora koji udaljuju pro uredjaje od home trzista i izgled.

To se posebno odnosi na heavy-duty uredjaje.

Koliko ljudi zaista zeli u kuci uredjaje sa ojacanim uglovima, ruckama sa strane, metalnim grilovima i slicnim efektima? Da li bi neki ljubitelj Sonus Faber-a zaista zamenio svoje mezimce za ovako nesto, ma kako dobro sviralo?

slazem se, ALI ja nigde nisam pominjao niti razglasne pro kutije, niti heavy duty uredjaje, vec studijske monitore vrhunskog zvuka, izuzetno pristupacne cene i veoma pristojnog dizajna.

nadam se da si do sada imao prilike da poslusas (i vidis) Adam A5x, A7x ili malo skuplji S2x i da se ovaj tvoj post u celini ipak ne odnosi na njih, jer oni niti imaju rucke sa strane, niti imaju metalne coskove, a zvuk im je jednostavno sjajan... a, kad vec pomenu ljubitelje Sonus Fabera, stvarno ne znam sta da ti kazem... poredjenje ti je bilo i vise nego neumesno.

Pozz

btw. kome je sve u furniru, uvek postoji i Savo Velikinac... vrlo lako se crni sanduk pretvara u furnir i finis po izboru, zar ne? razliku u ceni da i ne pominjem...

Link to comment
Share on other sites

Ako cemo o neumesnosti, postoji ovaj forum i mimo tebe. Marvin je lepo pokusao da ti objasni da je o ovome bilo rasprave i pre ovoga, ali ti izgleda mislis da je forum nastao od tvojih postova.

Ako mislis da ti to sto si odlucio da u ovoj temi nabijes postove, da bi mogao da konacno das oglas za zvucnu karticu, daje pravo da drzis lekcije o umesnom i neumesnom, onda samo napred.

Link to comment
Share on other sites

Prijatelju, ja se samo drzim teme i pisem o onome sto dobro znam a vezano je za samu temu, i uz to odgovaram na ono sto mislim da je neumesna prozivka.

Ljudi koje zanimaju aktivne kutije treba da poslusaju nesto od onoga sto sam naveo. To su kutije koje imaju vrhunski zvuk, lepo izgledaju, nemaju metalne coskove, nemaju rucke a neke od njih cak imaju i piano finish. Kao takve i vizuelno i tonski, ali i budzetski se mogu uklopiti i u svaki prostor i u svaki sistem. Ja sam ih slusao, imam svoje misljenje o njima i to je to.

Sa tim nema nikakve veze niti ovako neumesno proizvka po pitanju oglasa i nabijanja postova u tu svrhu, niti bilo sta drugo. Takva vrsta licnog obracanja ne prilici niti ovoj temi, niti ovom mestu.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Meni je iskreno žao, Å¡to na ovom forumu mi jednostavno ne možemo da priÄamo o zvuÄnicima (i ostalim ureÄ‘ajima), sposobnim na reprodukciju visoke vernosti (High Fidelity), bez obzira kako izgledali, kakav prefiks imali i kako se zvali: studijski, hi-fi, hi-end, razglasni, automobilski, whatever <_< ...

Link to comment
Share on other sites

Prijatelju, da li je tvoje ocenjivanje tudjih postova kao neumesnih deo ove teme?

Hvala lepo na doprinosu, a ako pazljivo procitas temu od pocetka, kao i njen podnaslov, videces da uopste nije bila usmerena na to o cemu ti govoris, vec primarno na home segment i nedostatak aktivnih kutija namenjenih za njega.

BTW, da li je to sto si pokazao posle ovih 11-12 postova zaista tako ubedljivo da bi bilo ko zeleo da uvazi tvoje misljenje? Ili je to samo deo tvog lepog misljenja o sebi - ti si naime clan foruma koji ne mora da ceka kao ostali, nego moze direktno da pise Ljubi, pa je jos uvredjen sto mu ovaj ne odgovara?

Ima drugih lepih tema za tebe u offtopic segmentu, a nas pusti na miru - u ovoj temi do tvoje pojave nije bilo nikakvih problema, a ja zaista ne bih zeleo da bude zakljucana kao i prethodne.

Link to comment
Share on other sites

@Zeone,

pitanje je da li je i u prethodnim temama uvek bilo razloga za kljuc.

Nazalost, i ovde je na delu vrlo uspesan recept za propast teme. Prvo se od srzi teme napravi odvojak.

Moje pitanje je bilo, da ponovim: "Zasto nema vise aktivnih kutija namenjenih za Hi-Fi" (koliko razumem u pro segmentu ih ne manjka).

Onda smo napravili odvojak teme "Zasto audiofili cesce ne kupuju pro opremu za kucu", sto je tema za sebe i nema veze sa originalnom.

E sad su se jos u odvojku teme pojavili majstori da komentarisu sta je umesno, a sta nije, da sami sebe hvale (oni se u sve to vrlo dobro razumeju) itd. i ode tema do djavola.

U najgorem slucaju ce tema biti zakljucana, u najboljem zavrsice sa necim sto nikakve veze nema sa onim od cega je pocela. U stvari i ne znam da li je ono prvo bolje od ovog drugog.

Najbolje da odmah krenemo u raspravu o kablovima, data system-u kod CD-ova, nulama i jedinicama ili necem slicnom, pa da skratimo muke.

Link to comment
Share on other sites

Da se vratimo na temu, bilo bi lepo navesti koje firme i koji modeli su pravili aktivne kutije za hi-fi, pri tom mislim na prave aktivne kutije sa ugraÄ‘enim pojaÄalom, bez varijanti gde je recimo samo bas ili woofer aktivan. Za sada imamo 3 primera:

-Grundig

-Philips

-T+A

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...