Jump to content


Nove VINTAGE komponente u Vasem domu


ZoranBG

Recommended Posts

haj-faj, taj Tandberg TR2055 je napravljen tako pametno da je milina i lako rastaviti ga u delove i prici elementima. Zamislite koliko su se trudili, kada u servisnom uputstvu ima opisan postupak (sa crtezima) kako se rastavljaju preklopnici u cilju ciscenja! To kod Japanaca nikada nisam sreo. Na jednom 2055 kojeg sam malo sredjivao, cak nijedna sijalica nije crkla tokom vremena.

I taj njegov poklopac, kada se malo podmladi nekim od sredstava, izgleda vanvremenski.

Link to comment
Share on other sites

Uf,, TR 2080 ovo je bas retko za naci, svaka cast

Слике Ñу брата Жику :banana

Ма отворио Ñам и Ñликао да Ñе нађе, можда ће неком требати. У Ñваком Ñлучају не шкоди.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

ONKYO M-505

Ovaj lepotan mi stigao nedavno-odmah me podsetio na reklamu iz sretnih vremena : 505 sa crtom!(za mladje: rec je o bombonama, mislim da je Kraš proizvodio?)

Elem , izvanredno ocuvan, a o soniÄnim kvalitetima , nakon nekog perioda slušanja...

Nego, možete li mi pomoći: ja ne uspevam na netu da nadjem podatak o pripadajućem preampu?Ko mu je partner?

Ovo su podaci o snagašu : http://audio-database.com/ONKYO/amp/integram-505-e.html

Iz , meni potpuno neshvatljivih razloga, ne mogu da postavim slike - dobijam poruku "Error No file was selected for upload" , a slike su u rezoluciji 800x600 tj oko 150kB...

Link to comment
Share on other sites

Nego, možete li mi pomoći: ja ne uspevam na netu da nadjem podatak o pripadajućem preampu?Ko mu je partner?

.

Prvo cestitke , cekamo slike da i mi uzivamo malo. Sto se tice preampa P 303 se proizvodio od 1977 do 1982 god i mozda je to partner

evo linka sa slikom i specifications

http://www.audio-ext...fier-p-641.html

edit.

mislim da jeste jer je za

m504 = p304. za

m508 = p308

m506 = p 306 r

tako da ostaje jedino m505 = p303

ali naravno proveriti dalje, nisam bas siguran

ako treba nastavljamo sa trazenjem

cestitke jos jednom i u zdravlju sluzio.

Link to comment
Share on other sites

Prvo cestitke , cekamo slike da i mi uzivamo malo. Sto se tice preampa P 303 se proizvodio od 1977 do 1982 god i mozda je to partner

evo linka sa slikom i specifications

http://www.audio-ext...fier-p-641.html

ako nije reci pa da trazimo dalje, jos jednom cestitam na prinovi,

Hvala na cestitkama!

P303 jeste iz istog perioda, medjutim nije match za M-505 (naišao sam na amp koji je komplet sa P303, ali sad ne mogu da se setim koja oznaka beše; uglavnom istog je dizajna kao i p303).Daklem, tragamo i dalje...

A, slike neće , i dalje...

Link to comment
Share on other sites

Hvala na cestitkama!

P303 jeste iz istog perioda, medjutim nije match za M-505 (naišao sam na amp koji je komplet sa P303, ali sad ne mogu da se setim koja oznaka beše; uglavnom istog je dizajna kao i p303).Daklem, tragamo i dalje...

A, slike neće , i dalje...

evo original brosura Onkyo gde tvoj amp ide sa P 303 preampom

http://www.ebay.com/...4+#ht_500wt_950

ali pogledaj pa javi jeli to to.

Link to comment
Share on other sites

Ево за Хер Жику лагано пешачење по МакедонÑкој:

IMG_3418.jpg

IMG_3419.jpg

IMG_3420.jpg

IMG_3421.jpg

IMG_3422.jpg

IMG_3423.jpg

IMG_3424.jpg

:wave2

Zahvaljujem za stroll along memory lane...

Uh, moram da naÄ‘em jednog malo da ga poslušam...

Neko je napisao o prigušenom svetlu, plavim bojama i crvenim LED... Jesam mator...

Link to comment
Share on other sites

Kanda si u pravu!

Preamp u drvetu sa silver frontom, a snagas sav metalan i crn...Bas logicno... ;-)

Ales to je predivna serija Onkya, imam njihov Equalizer E-30 iz te serije i to je živo Äudo, svi potovi su nazubljeni, nema krckanja, ostrag pozlaÄeni kontakti, tri moguÄnosti podešavanja defeat ili + 5 db i +10 db, niske frekrencije 32 hz, 45 hz i 63 hz, itd..

post-15891-0-10352800-1319378458_thumb.j

post-15891-0-75037800-1319378496_thumb.j

post-15891-0-07733200-1319378540_thumb.j

post-15891-0-38947000-1319378581_thumb.j

post-15891-0-84394100-1319378609_thumb.j

post-15891-0-02278000-1319378631_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ales to je predivna serija Onkya, imam njihov Equalizer E-30 iz te serije i to je živo Äudo, svi potovi su nazubljeni, nema krckanja, ostrag pozlaÄeni kontakti, tri moguÄnosti podešavanja defeat ili + 5 db i +10 db, niske frekrencije 32 hz, 45 hz i 63 hz, itd..

E,da , video sam taj eq na netu, pa me iznenadio izgledom!Ali, i dalje ne kontam zašto je snagaš skroz drugaÄiji izgledom...a, i dalje mi ne da da postavim slike.Uf! :evil:

Link to comment
Share on other sites

Godinama trazena mini linija najzad potpuno funkcionalna . Secanje vodi u rane osamdesete i mog dobrog drugara koji ju je imao ............Naslusali smo se muzike na ovakvoj liniji i jos vise zurki je pretumbala preko glave. Dok ne nadjem zvucnike dobro ce doci na stolu kada mi se ne pali ostala skalamerija od uredjaja. Ono sto je zacudjuje je kvalitetan zvuk ove linije doduse nije ni bila jeftina u to vreme 1100 - 1300 DM .

IMG-20111024-00047.jpg

Link to comment
Share on other sites

Konacno slike...Nece da ih prikaci redovnim putem, vec sam morao otici u ona mala, plava slova na dnu strane , koja te pozivaju da koristis kompletan editor...bla,bla,bla...

Daklem, ONKYO M-505 !

Koliko lici na Haflera dh220,spolja su identicni... :thumbsup2 .......................cestitam na prinovi :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...