Jump to content


Nove VINTAGE komponente u Vasem domu


ZoranBG

Recommended Posts

Sule to je amp iz doba long-life razdomlja, napravljen kao tenk, nazubljeni poteciometri, selektor ima kuglicu od 4mm, kad ga se jednom podmaže radi dugo bez krckanja, zvuÄno je meni odliÄan, probao sam ga na Megovima, Aerima, JBL, Grundinzima i još gomili zvuÄnika, a sad znate kako se kaže o ukusima se ne raspravlja zato je najbolje ako se može poslušati prije kupovine , vidio sam jedan na KP mislim da je bio 60 Eura što stvarno nije puno za takav amp. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Koliko vrijedi, pojma nemam, meni sve pare, nije za prodaju jer je davno bio moj, onda je moj kum dugo patio za njim i dobio ga je za roÄ‘endan na poklon od mene, zamislite facu žene u cvjeÄarnici kad sam je zamolio da mi ga upakuje u veliku mašnu, za to dvoje sam mu dao neku digitaliju 6.1 od Yamahe, on sretan a ja još više.

Link to comment
Share on other sites

Proslo je prilicno vremena od kada sam nabavio nesto ( niti imam nesto volje da jurim, jer sve manje vidim neku svrhu da kada se izigram aparatura zavrsi u sporednom sobicku i cuci tamo ), ovo je jedna mini linija sa velikim zvukom - ostala mi je u secanju jos iz mladjih dana. Na zalost nisam uspeo da je nabavim kompletnu , naime dolazi bez zvucnika, samo glavna jedinica . Posto je inace retka kao i zdrav zub u babe ( ja je do pre neki dan ne videh bilo gde da se prodaje ) resio sam ipak da je uzmem jer znam da i normalne zvucnike moze da potera bez velikih problema a ko zna kada ce sledeca da naleti. Ako se ipak desi kupujem i drugu pa ce bar jedna biti kompletna. Inace je retkost da su na ovakvim linijama zvucnici bili izradjeni od drveta iako na slici / stvarnosti/ slikama izgleda plastika).

Link to comment
Share on other sites

KonaÄno, krcka levi zvuÄnik ali sa obzirom na godište nije loše. Naćićemo adekvatnu zamenu - nadam se.

Bravo Grnca , ovde kod mene ih ima na svakom ćošku, naravno domaći proizvod, i mogu ti reći da su jako traženi. Cene se kreću od 100 eura pa bogami i do 600. Živo me interesuju tvojji zvuÄni utisci i koji su im dometi pošto još nisam Äuo ni jedan par.

Javi koji je taÄno model pa ću pogledati po forumima ovde koje su adekvatne zamene. Pozdrav i prijatno slušanje

http://www.carlssonplanet.com/oa116.php

Link to comment
Share on other sites

Mozda nije mesto, ali da ipak priupitam:

Ovde ima bas vrsnih poznavalaca materije, ali da li ste nekada culi da je Samsung napravio neku high end audio kombinaciju?

Secam se da sam u nekom od britanskih casopisa krajem devedesetih (mislim da je tako bilo), nasao test u kojem je stajao opis Samsungovog preampa i snagasa, a cena je bila, koliko se secam... oko 10.000 funti (davno je bilo, nisam siguran ali znam da je bila grozomorna).

Englezi su ga ocenili sa pet zvezdica i rekli da je izuzetno pojacalo. Nisu mogli da veruju svojim usima. Posle toga nista - muk... kao da se pravilo u vrlo, vrlo maloj seriji.

Da mi je to neko rekao par godina kasnije i da nisam video clanak u casopisu - ne bih verovao.

Isto tako sam sreo i neke LG vokmene da se smrznete. Tanki, skroz logicke komande, sve super moderno, metalno kuciste, bili jedno kratko vreme da se nadju u Beogradu i bili su vrlo skupi. Nemam pojma kako su zvucali niti sam ista slicno ikada kasnije video.

Koreanci pokazali da mogu i... dovidjenja.

Da li ste ikada naisli na nesto od ovoga?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...