Jump to content


Nostalgija


branaR

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kolekcija je sa nule stigla na 150, posebno se ponosan Å¡to imam rodbinu, drugare i prijatelje od kojih sam dobio većinu ploÄa :klanjanje

post-17092-0-43422100-1304283882_thumb.j

I ja sam slican slucaj, osim pranja i ciscenja ploca sada sledi sortiranje sta ce da ide na tavan a sta na gramofon.

Ako me oci ne varaju ovde je i zavidna kolekcija stripova?

Link to comment
Share on other sites

Pa, nakupilo se ovih zadnjih 20 godina skupljanja tu dosta stripova (nisam ih brojao poslednjih 2 godine - otprilike 3000 kom) :oops:

Pozdrav iz NSa

:cheers

3000 komada, uh brate Brano koje bogatstvo.

Novo Naselje, tu imam dosta rodbine, cim dodjem u posetu eto mene u pljacku. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Kako radi ona moja zica.Kad se vidimo, da poneces Jimmy-ja.

Taj Džimi je sluÅ¡ljiv sam sa jedne strane zato i stoji na podu, inaÄe ta strana (A) je fenomenalna :listen , tražio sam taj album na berzi i nije ga bilo....

Kada su interkonekti u pitanju, mislim da ja još nisam sposoban da procenim razliku između Chorda i Linna, meni to svira jednako....

Link to comment
Share on other sites

Ajd pusti PM kad ti jos neko sa foruma bude dolazio u goste, da se i ja prikljucim da konacno cujem A52 kako se snalaze. Kako su one mocno svirale sa pm16, mislim da je to najbolji zvuk koji sam imao u mom sistemu u toj sobi, nadam se i da sa tandbergom rade tako izbalansirano i mocno.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nije HI FI, ali je integralni deo mog sistema:

polica za ploce i CDe (mada, ako ikada prodam moj linn i diskovi ce da odu), pa ce biti nekih rekonstrukcija, ali...... o tom - potom!

Posebno sam ponosan sto sam i saam ucestvovao u proizvodnji iste :rolleyes:

post-17092-0-27767800-1312680549_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Uh, baš se lepo uklopila.

PriliÄno je velika i ima mesta za nove ploÄe.SavrÅ¡eno!

:thumbsup2

Sada imam oko 250 ploca i 125 CDova, a kada sam racunao sta bih sve jos voleo da posedujem na vinylu, stigao sam do broja 450, tako je polica i projektovana - moze da stane oko 500 ploca i 250 CDa, sto bi zadovoljilo sve moje potrebe za slusanjem muzike. Neke preterane kolekcionarske sklonosti nemam (ona je ispoljena u oblasti stripova, mada i tu radim na redukciji), tako da nema bojazni da ce broj ploca ici preko 500 samo radi broja.

Link to comment
Share on other sites

Sada imam oko 250 ploca i 125 CDova, a kada sam racunao sta bih sve jos voleo da posedujem na vinylu, stigao sam do broja 450, tako je polica i projektovana - moze da stane oko 500 ploca i 250 CDa, sto bi zadovoljilo sve moje potrebe za slusanjem muzike. Neke preterane kolekcionarske sklonosti nemam (ona je ispoljena u oblasti stripova, mada i tu radim na redukciji), tako da nema bojazni da ce broj ploca ici preko 500 samo radi broja.

I ja sam pre dve godine projektovao policu za 500 ploÄa, a sada ih imam 650blink.gif

Link to comment
Share on other sites

Tako sam i ja razmiÅ¡ljao davne 1986. godine, uzimajući u obzir (tadaÅ¡nje) cene ploÄa i moje platežne mogućnosti.

Boy, was I wrong...

Ne znam, mozda gresim, ali sam taj ciljanji broj krojio po muzickom ukusu i onome sta volim i mogu da slusam, ne po cenama i mojim mogucnostima da iste i platim. Mada, zelen sam ja jos.

I ja sam pre dve godine projektovao policu za 500 ploÄa, a sada ih imam 650blink.gif

Vidim da smo iz istog grada, jel imate negde sliku vaseg gramofona i kolekcije ovde na forumu, voleo bih da malo izvoajerisem :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, mozda gresim, ali sam taj ciljanji broj krojio po muzickom ukusu i onome sta volim i mogu da slusam, ne po cenama i mojim mogucnostima da iste i platim. Mada, zelen sam ja jos.

Vidim da smo iz istog grada, jel imate negde sliku vaseg gramofona i kolekcije ovde na forumu, voleo bih da malo izvoajerisem :rolleyes:

Ima negde u podforumu "moj sistem" u pitanju je Technics 1210 mk2 a mislim da policu nisam slikao.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, mozda gresim, ali sam taj ciljanji broj krojio po muzickom ukusu i onome sta volim i mogu da slusam, ne po cenama i mojim mogucnostima da iste i platim. Mada, zelen sam ja jos.

MuziÄki ukus voli da evoluira (ponekad na bolje, ponekad na gore).

Recimo, tokom 80-tih nisam voleo niÅ¡ta s kraja '60-tih/poÄetka '70-tih, pa sam kupovao samo tada aktuelne stvari.

Danas je stvar kod mene drastiÄno raznovrsnija, Å¡to nije nimalo loÅ¡a stvar.

Žanrovska iskljuÄivost ume da bude kontraproduktivna.

Planiraj prostor za minimum 2.000 nosaÄa zvuka...

Link to comment
Share on other sites

Brano imas na poklon 20-tak kom da brze stignes do cifre 500.Posle ces morati da radis isto ako hoces da sumu odrzavas,ali veruj da to nije lako.Kako nisam kolekcionarski tip ja sam pre za 500 pravih nego 2000 svacega,mada bi 2000 pravih bila mera ako imas siri ukus.Neka muzika se zreloscu prevazidje,onda to samo postaje teret.Merilo je (za mene) kad 10g nestavis plocu na vrtesku ide pa-pa..

...i mali jedan savet za kolecionare polovnjaka: maznjavajte paketice silika gela koji stize sa koznim torbicama vase lepse polovine-dobro dodju da ploce ne navuku vlagu i miris.Kako sam razumeo bice tih paketica uskoro :smile:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Brano imas na poklon 20-tak kom da brze stignes do cifre 500.Posle ces morati da radis isto ako hoces da sumu odrzavas,ali veruj da to nije lako.Kako nisam kolekcionarski tip ja sam pre za 500 pravih nego 2000 svacega,mada bi 2000 pravih bila mera ako imas siri ukus.Neka muzika se zreloscu prevazidje,onda to samo postaje teret.Merilo je (za mene) kad 10g nestavis plocu na vrtesku ide pa-pa..

...i mali jedan savet za kolecionare polovnjaka: maznjavajte paketice silika gela koji stize sa koznim torbicama vase lepse polovine-dobro dodju da ploce ne navuku vlagu i miris.Kako sam razumeo bice tih paketica uskoro :smile:

Tek sam sad video ovu ponudu za 20ak free komada, spreman sam da ih prisvojim :banana

Taman bih mogao da dodjem da Äujem skoro dovrÅ¡eni sistem :)

Javite se na PM

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...