Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Nego nikad niko ne spomenu i onu obaveznu komponentu slusanja dekova - miris mehanike kada se dobro zagreje? Ili sam ja malo :screwy ( doduse trava nam je legala ovde :nerd ).

Samo dodatan: miris Nak mehanike :)

U stvari, ti Nak dekovi, sem novih generacija, ispustaju takav miris da su moji ukucani uvek komentarisali kako je odvratan - a meni ne smeta :)

Jedino se pitam, obzirom da taj miris potice od stampanih ploca, da li u vazduh ispustaju nesto sto je stetno za zdravlje? Mozda se tako razvija zavisnost prema Nak dekovima :)

Link to comment
Share on other sites

@Kuja

cene top dekova i uopste vintage aparature ce sve vise rasti jer dobrih neraskupusanih primeraka ima sve manje. Dobre primerke ko je uspeo na vreme da uhvati ulaze pare u njihovo osvezavanje jer hoce da sacuva taj aparat jos dugi niz godina . Ono sto preostaje je uglavnom sumnjivo po pitanju kozmetike ili tehnicke ispravnosti. Pre neku nedelju sam bas na tu temu prokomentarisao sa Zoranom - od proletos nisam video vise ni jedan vrhunski Nakamichi u oglasima sto je prvi put za dugi niz godina koliko pratim oglase ( samo je jednom proletela 1000ka prvi model) .

Dolazi zima ja izvukoh iz zapecka Sony 555 i Onkyo 2070 i posle po 20 minuta slusanja vratio na ZX 7 - jednostavno jedino sa njim mogu da natucem sluske na usi i slusam par sati muziku. :listen

Nego nikad niko ne spomenu i onu obaveznu komponentu slusanja dekova - miris mehanike kada se dobro zagreje? Ili sam ja malo :screwy ( doduse trava nam je legala ovde :nerd ).

Veoma je diskutabilno da li ce cena vintage uredjaja,top modela,a i onih nizih ici gore,drzati srednju cenu, ili po meni ono najpre padati dole.Prema sadasnjem kretanju cena,one idu strmoglavo dole,ne zbog pojava novih modela,vec zbog sasvim drugog pristupa prema hi fi,tehnologiji,i ostalih bitnih faktora.Ne kazem da je to bolje i kvalitetnije.Na maldima svet ostaje,tako kazu,za njih je vinil,compact kaseta,nepoznata imenica,starudija,cak se mnogi nikada nisu susreli sa tim.Sakupljanje muzike,snimanje?,slusanje iste postaje sve redja pojava,muzika je svugde na dohvat ruke,za dzabe,koji zelite format,sadasnji nacin i tempo zivota ne pronalaze put muzike ka slusaocu,tj.dovoljno je i ono sto se cuje na mp3-u,netu,radiu,na putu od posla do kuce.Samim tim,potreba za reproduktorima,snimacima-sta je to,medijima i nosacima zvuka polako ,ali sigurno odlazi u proslost.Mali je broj novih entuziasta,ljubitelja hi fi,sprava,jer to jednostavno nije njihov svet i njihovo vreme.Namestaj,antikviteti,knjige, jedno,zastarela tehnika ,zaboravljeni formati i tehnologije-sasvim druga stvar.

Link to comment
Share on other sites

Takvi ni ne zalaze o ovaj kutak foruma, gospodine @seven... oni slušaju flac-ove sa kompa, što će reći, moderni su !

Hoctete da kazete da stariji,osrednji ljubitelji Hi fi a ne slusaju flac ili ape format i da ne prate i ne kombinuju novo i staro.Grdno se varate,a pogotovo da ne zalaze na ovaj forum.

Link to comment
Share on other sites

Vredi li ovaj dek za uzimanje,nisam imao prilike da se susrecem sa Yamahinim dekovima osim sa kx-1200 ali to je bilo davno...................u pitanju je model k-640.............. :banana

Sve preko 30 evra je bacanje para!

Ako želite da slušate svoje stare kasete, ja preporuÄujem jeftinije "Nakamichi" modele. A to su: BX-100/125/150/BX1/BX2...

Verujte mi na reÄ, bolji su od mnogih troglavaša!

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...