Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Kad je Hitachi DAT u pitanju,imali su oni jedan sjajan DAT Walkman(ili kako ga Nemci u Stereo-u nazivaju Mini DAT recorder,u Stereoplay-u DAT Potrabl) pod oznakom DAT-88.On je 1990/91 godine kostao 2000 dm,testiran je u Stereo-u1/1991 i Stereoplay-u(10/1990,kod njih je bio sjajno ocenjen,kao jedan od najboljih).

Link to comment
Share on other sites

Kenwood KX-9010

3 hochwertige Tonköpfe von langer Lebensdauer (Amorphous Alloy)

3 Motoren (Tonwellen-Antriebsmotor x 1, Wickelspulenmotor x 1, Spulen-Antriebsmotor x 1))

vergoldete Cinchbuchsen

vergoldete Mikrobuchsen auf der Front sowie vergoldeter, regelbarer Kopfhörerausgang

Tape Path Stabilizer (Mechanismus zur Verhinderung von Bandlose)

ACTS = automatische Bandkalibrierung

hochwertige Verarbeitung, schweres Vollmetallgehäuse

digitales Echtzeitzähllaufwerk

großes, hochauflösendes digitales Display mit vielen Anzeigemöglichkeiten

wiederholte Wiedergabe einer Kassettenseite

Rückspulen mit anschließendem Wiedergabestart

Nullstop-Funktion

beleuchtetes Kassettenfach

Dolby B / C NR

Dolby HX-Pro

MPX-Filter

fernbedienbar

Timerfunktion (schaltuhrgesteuerter Betrieb)

Regler für Rec-Level und Rec-Balance sowie Phones Level

Frequenzgang: 20-18.000 Hz (Normalband), 20-19.000 Hz (CrO2 Band), 20-22.000 Hz (Metalband)

Störspanungsabstand: 74 dB (Dolby C), 67 dB (Dolby B), 59 dB (ohne Dolby)

Gleichlaufschwankungen: 0,025 %

Abmessungen: 440 x 127 x 321 mm (Breite x Höhe x Tiefe)

Leistungsaufnahme: 30 Watt

Gewicht: 6,7 kg

post-21344-0-91900500-1315286060_thumb.j

post-21344-0-24056300-1315286075_thumb.j

post-21344-0-66372700-1315286089_thumb.j

post-21344-0-06437600-1315286104_thumb.j

post-21344-0-06452300-1315286121_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Kad je Hitachi DAT u pitanju,imali su oni jedan sjajan DAT Walkman(ili kako ga Nemci u Stereo-u nazivaju Mini DAT recorder,u Stereoplay-u DAT Potrabl) pod oznakom DAT-88.On je 1990/91 godine kostao 2000 dm,testiran je u Stereo-u1/1991 i Stereoplay-u(10/1990,kod njih je bio sjajno ocenjen,kao jedan od najboljih).

Ето! :loveface

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Eto, kada ste lepo izredjali slike svih tih sprava, ja bih dodao licni komentar za one koji su mi ostali u kolekciji:

Kenwood KX-9010: Sjajna, nekada skupa (1.200 DEM) i potcenjena masina. Odlicno uradjen dek sa vrlo kvalitetnim komponentama koje ne spadaju u ovu klasu cene, jednostavan za koriscenje i veoma dobrog zvuka - ne medju samim vrhom, ali odmah pored.

Nakamichi 700 Tri Tracer: Kratak slusni test otkrio je izuzetno mekan i detaljan zvuk ovog deka, u maniru najboljih predstavnika. Spoljna izrada odlicna, dek je lepsi u prirodi nego na slikama ali opet nije to Akai GXC570D. Ne znam kakva mu je mehanika, nisam ga otvarao. Zbog specificnog izgleda, ovakvu spravu danas malo ko voli. U svakom slucaju, zvucno je daleko bolji nego sto bi se reklo prema izgledu.

Nakamichi 680ZX: Jedan od tri deka za koja me najcesce pitaju da li bi ih prodao. Fluo pikovi su mozda najbolji ikada napravljeni, mehanika dugotrajna i pouzdana, a zvuk pravi Nakamichi - mekan, detaljan, sa dozom koloracije u smislu topline, posebno srednjeg opsega. Nazalost, budalastina sa upola manjom brzinom je kostala nekih drugih (korisnijih) opcija.

Nakamichi 682ZX: Prilicno slican 680ZX, ali sa pojednostavljenim displejom (steta) koji jednostavno nije mogao da stane u dek zbog ploca sa Dolby C sistemom i autokalibracijom. Sam vrh 6xxZX serije, prelep na oko, potpuno konfigurabilan od strane korisnika. Nisam ga jos zavrsio, ne znam kakav mu je zvuk.

Nakamichi CR4E: Na oko jednostavan, iznutra skroman, ali vrhunski dek, detaljan i delimicno topao, ne kao 6xxZX serija, ali opet odlican. Sistem za kalibraciju trake bi mogao da bude uradjen bolje (kao na TEAC-u V7000) i to kvari utisak inace odlicne masine.

Nakamichi CR7: Zaista specifican uredjaj, sa mnogo dobrih opcija i odlicnim sistemom za autokalibraciju. Prilicno jednostavan za odrzavanje. Moj primerak jos ceka na redovni servis posle mnogo godina, a zatim sledi veliki okrsaj protiv Revox-a i TEAC-a.

Technics RS-B100: Jedan od tri najcuvenija Technics deka. Sjajne karakteristike, masivna ali tesko pristupacna mehanika i dobre opcije. Vrlo detaljan zvuk, ali ne u klasi bas najboljih, nego malo ispod. Ugradjene komponente nisu vrhunske (potenciometar za nivo snimka, na primer), vec klasicnog kvaliteta.

Bang&Olufsen Beocord 9000: Mozda nije najbolji dek na svetu ali je svakako dovoljno specifican da ga svako prepozna. Troprocesorska masina skoro potpuno atipicne konstrukcije, pocevsi od mehanike do elektronike. Opcije koje se vrlo retko srecu. Trenutno na mom radnom stolu, ceka zavrsetak radova.

SHARP Optonica RT-9100: Optonicu su zvali "Bang&Olufsen" Dalekog Istoka. Na deku pise "Tape Procressor" i pretrazivanje pesama je jedna od opcija koju je on forsirao. Jos uvek mi je rasturen i ne znam kako zvuci. Medjutim, kvalitet mehanike, opcije podesavanja od strane korisnika i raspored plocica u deku ukazuju na veliku brigu inzenjera pri konstrukciji i totalni skok u odnosu na sledeci u ponudi - RT-7100. Za mene, ovo je mozda najlepsi silver dek koji sam imao prilike da sretnem.

AKAI GX-C570D II: Fenomenalan dek, napravljen posteno od pocetka do kraja. Detaljnost i dinamika zvuka bas iznenadjuju a za maksimalnu ocenu fali mu samo potpuna kompatibilnost sa drugim dekovima - mislim na snimak napravljen na 570D, ali tako se nekada pravilo. Izgled, opcije, fenomenalna mehanika - nije ni cudo sto je ostao trazen medju kolekcionarima.

Pioneer CT-S620: Za novac koji je kostao (oko 700 DEM, ukoliko se ne varam), ovaj dek je tesko pobediti: odlicna Reference Master mehanika, dobre komponente, vrlo dobra autokalibracija i mnoge korisne opcije stavljaju ga daleko ispred Technics-a RS-AZ7, na primer. Zvucno, spada u visoku B kategoriju, nesto kao Kenwood KX-9010, sa mozda malo tvrdjim zvukom, ali dovoljno dobrim da dobije visoku ocenu.

Tascam 122 Mk3: Mozda najcuveniji profi dek ikada, u trecoj inkarnaciji. U odnosu na Mk2 verziju ima redizajniranu ultrabrzu mehaniku i kompaktniju elektroniku sa manje glomaznih stampanih ploca. Neke nove korisne opcije su dodate, ali nesto je i izgubljeno - kvalitet potenciometara na prednjoj ploci je jasno bio bolji kod starih TEAC/Tascam dekova. Zvuk je bolji od KX-9010 ali za zericu ispod najboljih dekova koje sam posedovao. U svakom slucaju ovo je veeeoma dobar dek.

Marantz SD930: Cudoviste u jagnjecoj kozi, jedan od dva deka sa playback autoazimuth sistemom. Genijalno inzenjerski odradjena masina, specificna u potpunosti. Vrlo dobra autokalibracija, dok je sistem autoazimuta daleko bolje osmisljen nego kod Dragona, na primer. Frekvencijski opseg je iznenadjujuce dobar - koliko se secam izmerio sam ga na hrom i metal trakama i isao je preko 20 kHz na obe trake. Mana mu je malo bucnija mehanika i to sto ima jasno svetao zvuk pri reprodukciji, koji ne prija svakom uhu.

Marantz PMD430: Neverovatna portabl masina, takodje ide do 20 kHz na metal traci. Nije ni cudo sto je bio toliko skup. Snimak mu je daleko bolji od Sony WM-D6C Pro Walkmana i spada u kategoriju kvalitetnih troglavih masina (sto PMD430 i jeste). Kakav je u odnosu na Sony TCM-D5? Ne znam, nisam se jos dokopao Sony-ja.

SONY WM-D6C Professional Walkman: Mozda najcuveniji ikada, sa sjajnom Disc Drive mehanikom i odlicnim, skoro lampaskim, zvukom pri reprodukciji. Kvalitet snimka je osrednji - upotrebljiv ali ne i vrhunski.

REVOX B215S: Moj ljubimac medju dekovima. Uredjaj u kojem kuca delic posvecenog srca Dr. Willi Studera. fenomenalna masina, sa bullet proof mehanikom i elektronikom tako lepo rasporedjenom da je servis ovog uredjaja decija pesma u odnosu na bilo koji Nak dek. Autokalibracija je izuzetna i koristi cak i ton od 17 kHz. "S" verzija je lepa na slikama, ali u prirodi je crn kao djavo i tezak za koriscenje - svi tasteri su "black on black". Zvuk - neutralan, ocaravajuci, izuzetan.

TEAC Z6000: Jedan od tri TEAC deka na kojima pise "Master deck". Nije se nigde stedelo, mehanika je veoma solidna, napajanje deka je uradjeno vise nego izdasno, a displej je jedan od najlepsih koje sam imao prilike da vidim. Fantasticna masincina. Zvuk je malo kolorisan ka toplom, sa blagim naglaskom na basu, izuzetnim detaljima i transparentnoscu. Vrhunska sprava, svakako i zvucno jedan od par najboljih koje sam imao prilike da cujem.

AIWA AD-3800: Nekada top model, prethodnik AD-F990. Autokalibracija, autodemagnetizacija, ali ni priblizno komplikovan i natrpan (niti se greje) kao AD-F990. Mehanika... Aiwa: trajna ali ne bas robustna, u Aiwi su uvek stedeli na tome. Moj primerak jos uvek ceka na servis.

Eto... toliko za sada, ne zamerite sto nemam slika, ne stizem da ih napravim...

Link to comment
Share on other sites

Kad je Hitachi DAT u pitanju,imali su oni jedan sjajan DAT Walkman(ili kako ga Nemci u Stereo-u nazivaju Mini DAT recorder,u Stereoplay-u DAT Potrabl) pod oznakom DAT-88.On je 1990/91 godine kostao 2000 dm,testiran je u Stereo-u1/1991 i Stereoplay-u(10/1990,kod njih je bio sjajno ocenjen,kao jedan od najboljih).

Hitachi(Lo-D) dat-88...

post-11614-0-23632900-1315314502_thumb.j

[post-11614-0-76283400-1315314540_thumb.j

post-11614-0-58681400-1315314586_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...