Jump to content


Predlog za bluray plejer


boca1

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

PS3 je izuzetno fleksibilan uredjaj. Mala napomena je da ne pusta mkv, da igrice za PS3 moraju da se kupuju. Ovo napominjem jer znam neke ljude koji su se razocarali pa posle prodavali svoje PS3.

Pusta mkv. Tj. pusta ih tako sto instaliras program na racunar koji radi kao UPnP server, a onda gledas preko PS3 na TV-u. Samo treba da su PS3 i racunar umrezeni.

Tako gledas ne samo MKV, vec i slusas FLAC, i generalno koristis sve formate koje zelis.

Link to comment
Share on other sites

Skoro sam prisustvovao prezentaciji Epson 2D projektora visoke klase. Ima neku novu tehnologiju pa je ona demonstrirana - ali to nije bitno ... Za vreme demonstracije se povela rec o Blue Ray playerima i lik iz Epsona nam rece, da sto se kvaliteta reprodukcije tice, ono sto on smatra za najbolje jeste Sony PS3. To ima rezona jer je PS3 u stvari konzola za igranje, pa su procesori ugradjeni u nju, veoma jaki - jaci nego sto se stavljaju u prosecne BR playere.

Sony BDP-S570 (ili mladji brat 470) bi trebalo da su jako dobre masine. Jedina mala nezgoda sa 570 jeste da SACD signal ide samo preko HDMI izlaza - odnosno nema analogne SACD izlaze. To prakticno dalje znaci, da vam treba savremen AVR ako zelite da slusate SACD - stariji AVRs imaju samo analogne ulaze za SACD. Takodje, te masine imaju samo jedan HDMI izlaz - sto znaci da ako zelite dobar sound (SACD i ovi novi HD formati), morate da HDMI kablom idete u AVR a onda iz AVRa HDMI kablom na ekran ... To je danas standardan nacin povezivanja, ali se meni ipak mnogo vise dopadaju masine (Panasonic ima takav model) koje imaju 2 HDMI izlaza: jedan za AVR (zvuk) i jedan za ekran (slika).

Da li mozda neko zna razliku izmedju Sony BDP-S770 i 570 modela ? Iz specifikacija sam uspeo da shvatim da je kuciste drugacije, ali da li postoji jos neka razlika ?

Link to comment
Share on other sites

<br /><br /><br />

Ja licno imam i PS3 slim i Panasonic DMP-BD30 plejer koji je sada vec dve godine star. Ako je kvalitet slke ono sto ti je najbitnije, a nemas potrebu za igranjem igara, onda bih ti preporucio nesto od Panasonic-ovih plejera, posto u poredjenju ova PS3 i DMP-BD30, slika na Panasonic-u je primetno bolja. Sliku sam poredio na dijagonali od 2 m pustanu preko Panasonic 720p projektora.

Link to comment
Share on other sites

Tu nesto nije bilo u redu ... ili nisi imao odgovarajuci update za Sony ili je nesto drugo bilo pogresno ... Sony PS3 Slim ima zbilja odlicnu sliku sa Blue Ray. Doduse ja nisam imao prilike da gledam stari PS3 ali ne verujem da je razlika tako dramaticno velika ... Koliko je ona bolja ili losija od nekih drugih BR playera je stvar o kojoj se moze diskutovati ...

Link to comment
Share on other sites

Tu nesto nije bilo u redu ... ili nisi imao odgovarajuci update za Sony ili je nesto drugo bilo pogresno ... Sony PS3 Slim ima zbilja odlicnu sliku sa Blue Ray. Doduse ja nisam imao prilike da gledam stari PS3 ali ne verujem da je razlika tako dramaticno velika ... Koliko je ona bolja ili losija od nekih drugih BR playera je stvar o kojoj se moze diskutovati ...

Na mojoj listi za kupovinu BR playera se nalaze ovi modeli:

- Sony BDP-S770 (ili 570 - kad ukapiram razliku izmedju ova dva modela). Sony ima jako dobre upscalere, sto je bitno jer omogucava gledanje DVDs u jako dobrom kvalitetu. Osim toga Sony ima najbolju podrsku i izbor za gledanje Internet sadrzaja (pomocu DLNA).

- Panasonic DMP-BDT300 - ovog Panasonica sam imao prilike da gledam i ima zbilja jako dobru i prirodnu sliku. Ima 2 HDMI izlaza ...

- Samsung BD-8500S - ovaj Samsung za nesznatno vise novca od Panasonica nudi ugradjen Hard Disk na kom mogu da se snimaju filmovi. Samsung takodje podrzava vise razlicitih formata (i preko DLNA) i od Panasonica i od Sony-a.

Od ova 3 Sony je najpovoljniji sa cenom, Panasonic najkvalitetnije uradjen dok Samsung ima mozda nesto slabiju sliku (ne bih se smeo zakleti u ovo) od njih ali zato set features koji je zbilja kompletan. Osim toga Samsung moze da se koristi i kao Video server - sto nije lose.

U zadatu granicu od 250 eura se uklapa Sony 570 dok je Panasonic nekih sto i pedesetak eura iznad nje. Pomenuti Samsung je jos nesto skuplji ...

Ako je granica od 250 eura "cvrsta", onda je Sony BDP-S570 sigurno najbolji izbor (PS3 slim je takodje negde iznad 350 eura). Ali ... stvari se stalno menjaju ... sad se pojavila npr. nova Toshiba BDX3100KE za nekih 180 eura, koja je u par testova jako nahvaljena ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...