Jump to content


Rangirajte Lampaska pojacala


Jazzavac

Recommended Posts

Sta si sada prijatelju ti napisao  :blink:  Kad bi na svetu postojala samo jedna klasa zvucnika onda bi tvoj post imao smisla, medjutim posto se zvucnici rangiraju u razredu od 100 evra pa do preko 100 000 onda je totalno besmisleno sta si sada ovde rekao. Kao da polazimo u skolicu ..

 

Da tatko, vidim da volis da si u pravu i najpametniji tako da nema razloga uopste te primjecivat a kamoli diskutovati!

 

Za ostale, razlika izmedju VSi60 i VSi75 je puno vise cijenovna nego zvucna i po meni nije vrijedna tih para.

Link to comment
Share on other sites

Da tatko, vidim da volis da si u pravu i najpametniji tako da nema razloga uopste te primjecivat a kamoli diskutovati!

 

Za ostale, razlika izmedju VSi60 i VSi75 je puno vise cijenovna nego zvucna i po meni nije vrijedna tih para.

 

 

Ocigledno si pocetnik u ovom hobiju jer iskusan audiofil ovako nesto ne moze da prica. Brkas loncice sve vreme, po tebi pojacala od 1000 i 2000 evra su isto jer si ih slusao na zvucniku od 800 evra !!!!!!!!!!  Alo prijatelju pa ja ne treba da diskutujem sa takvima kao sto si ti a ti trebas da mi budes zahvalan sto pocinjes da sazimas osnove hi-fia. Ovo znaju ljudi koji nisu mrdnuli dalje od mini linije.

Link to comment
Share on other sites

Ocigledno si pocetnik u ovom hobiju jer iskusan audiofil ovako nesto ne moze da prica. Brkas loncice sve vreme, po tebi pojacala od 1000 i 2000 evra su isto jer si ih slusao na zvucniku od 800 evra !!!!!!!!!!  Alo prijatelju pa ja ne treba da diskutujem sa takvima kao sto si ti a ti trebas da mi budes zahvalan sto pocinjes da sazimas osnove hi-fia. Ovo znaju ljudi koji nisu mrdnuli dalje od mini linije.

Ovo sto si napisao sve govori o tebi. Znaci trebam da imam para da bi dobro cuo?

Sta bi rekao da sam te ARCove slusao na zvucniku ne od 800€ nego od 18000€?

I da pojasnim, nije bio VSi75 nego Ref75 sa Ref5....

Link to comment
Share on other sites

I zaboravih u prepisci, jedna preporuka, integralac LaMayro, baziran na nekom starijem Philipsu. Na papiru 2x40W ali bi trebao da se izbori i sa zahtjevnijim zvucnicima ... slusao ih sa mojim koji su 86 dB/m.

 

http://www.lennartlabs.com/projects/amplifiers/la_mayro/index.htm

Gosn Ninja, custe li vi ovog lepotana? Kako to sviri? Sad ono najbolnije. Kolko to iziskuje domace valute, tj Evara? Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Gosn Ninja, custe li vi ovog lepotana? Kako to sviri? Sad ono najbolnije. Kolko to iziskuje domace valute, tj Evara? Pozdrav

Da, slusao sam ga. Sviri tako da suze idu na oci :-) ... kada bi uzimao lampasa i integralca on bi mi bio jedan od prvih na listi. A da je bolno, bolno je, cak bolnije od VSi75 :-)

Lennart je mudra glava i ima i normalan posao pored ovog hobija tako da mu treba platiti za trud.

O LaMayro 'putovanju i nastanku' mozes procitati ovdje:

http://www.hififorum.nu/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57783&whichpage=1

Link to comment
Share on other sites

Nisam na tvoj zadnji post ni mislio!

Drugo, sve ima napisano samo treba polako citati, po redu i smireno a ne kao ping-pong loptica skakutati okolo.

Trece, osnovno pravilo je da se prvo predstavi i pozdravi pa mozda i napise nesto o sebi i svom sistemu. Zatim, jos vaznije, kultura u komunikaciji! Taj agresivan stav i sveznalost uz konstantnu dozu patkometrije mozda kod nekog i prolaze ali kod mene ne!

Link to comment
Share on other sites

posto se ovde raspravlja o A klasi itd,reko da neotvaram novu temu

 

zanima me konkretno nesto u vezi mojih diy mono blokova... kad na elektrolitima pise 50vdc

 

a na 2 veca elektrolitima  oznaka je 61.000mf  a na 2 manja 24.000mf

 

  ..jel moguce ovo da moze da ima 130w u A klasi ..receno mi je  da im je sad snaga 80w u A klasi tjst spustena je snaga jel su se previse grejali

 

post-29040-0-78727300-1371582224_thumb.jpost-29040-0-16893300-1371582251_thumb.jpost-29040-0-65338700-1371582204_thumb.j

 

tezina 1 mono bloka je oko 50kg ,neznam jos tacno tezinu jel ih nisam nosio na merenje :)

Link to comment
Share on other sites

ja se izvinjavam pogresio sam temu :oops:  jel moze moj posta da se prebaci u temu ..cista A klasa...  hvala

Mislim da ti je već odgovoreno da to nije Äista A klasa već visoko biasovana. Ta Äuda imaju oko 250W ali posle 80W prelaze u drugi režim. Svejedno i 80W u A klasi je mnogo i verovatno neiskorišćeno. Opet, nije sve ni u snazi. Ne zna se Å¡ema po kojoj je pravljeno, nije serijski ureÄ‘aj i samim tim manji broj ljudi je bio u prilici da ih Äuje i iznese ovde svoje miÅ¡ljenje.

Link to comment
Share on other sites

@  ninja

 

Sto se tice mog sistema trenutno ga nema, (vec bi se ja pohvalio), par godina unazad, skurcilo mi se bilo u jednom trenutku sve pa sam prodao i ESLove i conrada i krella i sugdena. Sad me opet uhvatio virus da nesto sklopim pa ne mogu da se odlucim dali da idem (se vracam) na lampu ili tranzistor. Kad se odlucim i kad sve bude gotovo postavicu fotke pa cemo da prodiskutujemo.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti je već odgovoreno da to nije Äista A klasa već visoko biasovana. Ta Äuda imaju oko 250W ali posle 80W prelaze u drugi režim. Svejedno i 80W u A klasi je mnogo i verovatno neiskorišćeno. Opet, nije sve ni u snazi. Ne zna se Å¡ema po kojoj je pravljeno, nije serijski ureÄ‘aj i samim tim manji broj ljudi je bio u prilici da ih Äuje i iznese ovde svoje miÅ¡ljenje.

kolega xvala na odgovoru :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...