Jump to content


Rangirajte Lampaska pojacala


Jazzavac

Recommended Posts

Znam da su 63 prevelik zalogaj za Lebena, ali sam ono napisao samo da kažem da je LEBEN i sa takvim uslovno reÄeno neefikasnim gromadama radio fantastiÄno. Moje Sedre rade sa Rupićevim kutijama koje su 94db, i tu i zvuka i buke koliko hoćeÅ¡, tako da si (Prophet) apsolutno u pravu. A za 12 sti idalje kažem, imam psiholoÅ¡ku blokadu za viÅ¡e od toga. Mada bih voleo da vidim hrabriÅ¡e da puste 1814-u sa Moskovskom i Lenjingradskom filharmonijom zajedno i sa pravim ( semplovanim) topovima, i da stave pot recimo na 2 sata. PlaÅ¡im se da bi zvonili kod komÅ¡ija za membrane.Pozdrav. :wave2

Koji model Lebena je u pitanju?

Ja bi jako voleo da cujem neki Almarro SET recimo 318b. Jel se zna, ima li neki Almarro u Srbiji?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam moj cs-300x upario sa Tannoy Stirling (91 dB) i to meni radi kao zmaj... Potraga je za mene ovde zavrsena. Do 12 sam ga par puta okrenuo i slusao iz druge sobe jer je preglasno... Drzi zvucnike za 00 - savrsena kontrola. U poredjenju sa matorim Marantz-om to je prvo sto se primeti - ne suva snaga nego kontrola zvucnika...

 

Sto se gramofona tice, jos uvek trazim (vrlo neaktivno doduse) phono preamp. Na zalost, Leben-ov RS ima samo 23 dB gain-a sto me jako brine da nece imati dovoljan nivo da ih ovih 15W pojacaju dovoljno. Zbog toga sam Leben-a izbacio iz igre... 

 

Neko pomenuo, pa da ispravim - u pobudi Leben-a je slabija lampa 5651, ne ecc83. ecc83 je vise ekvivalent 12ax7.

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko uporedjivao lampe 6L6GC - 5881 i EL34?

 

Koja je bliza zvuku 6550, tj, koja je dinamicnija i bolja u basu a koja tipicna 'srednjetonska' lampa?  EL34 sam slusao i znam sta je ali 6L6GC mi je nepoznata osim saznanja da se moze dobiti par wati vise sto je manje-vise zanemarljivo. Inace obe lampe su predvidjene za Leben CS600.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...