Jump to content


Rangirajte Lampaska pojacala


Jazzavac

Recommended Posts

Hvala Dejane,

Za ovog lika znam, samo sto ni on nema te lampe. Ako citas sitna slova: "British made with Philips logo"... A takvih vec ima povoljnije na eBayu. Gledam ja eBay, ali ni tamo vec neko vreme ne vidjam bas Millard, sa Mullard-ovim logom, recimo sa pocetka 60ih....

Imam jednu ponudu za 300X Lebena iz inozemstva - demo model od dealer-a, bas sa Mullard-icama, sa sve garancijom, pa cu najverovatnije probati do toga nekako da dodjem...

Link to comment
Share on other sites

Hvala Dejane,

Za ovog lika znam, samo sto ni on nema te lampe. Ako citas sitna slova: "British made with Philips logo"... A takvih vec ima povoljnije na eBayu. Gledam ja eBay, ali ni tamo vec neko vreme ne vidjam bas Millard, sa Mullard-ovim logom, recimo sa pocetka 60ih....

Imam jednu ponudu za 300X Lebena iz inozemstva - demo model od dealer-a, bas sa Mullard-icama, sa sve garancijom, pa cu najverovatnije probati do toga nekako da dodjem...

Uradi to ... Taj mali Leben sa Mullard lampama je fino malo pojacalce ... Meni se isto mnogo dopao ...

Link to comment
Share on other sites

Price sa servisom i ostalim support-om su obicna patka IMHO... I kod ozvanicenih i kod sivih je vrlo slicna prica - najvise zavisi od predusretljivosti prodavca. I jedni i drugi imaju kanal za nabavku rezervnih delova od brendova koje zastupaju. To sto jedne obavezuje zakon je glupost - zakon kaze godina dana, a bilo kakav sloser moze da se registruje kao serviser (sigurno ne traze Krell sertifikat)...

Garanciju mogu da ti daju i jedni i drugi - proizvodjacku.

Cela prica je da li se daje danak drzavi ili ne, a to je oko 35% MP cene uredjaja. I da ne mistifikujemo vise :-). I ja kada porucim Kimber kablove, na primer, preko audiogon-a na carinskoj deklaraciji napisu "zica, 10$". I ne grize me savest sto je zbog toga zakinut crtac skupstinskih portreta, ili sto Nata nije dobila jos koju hiljadu eura kao sefica najboljeg pravosudnog sistema u svetu. Uzece oni meni vec na firmarini, ili na 'odnosenju smeca koga nemam', ili vec na sta mi sleduje dogodine....

No, da se vratimo mi lampasima.... Za sada gde god pogledam svi jako hvale EL84 lampicke u pp-u. Da li neko zna gde mogu da se nabave NOS Mullard match-ovan quad. Pretrazih internet i ne mogu da ih nadjem... Izgleda da im je reputacija takva da su prakticno nestale sa trzista?

:cheers

Da ne davim,jer tema je o pojacalima,no postujuci tvoje skromno misljenje,jer svatko ima pravo na njega,no npr.americki uvoznik sonus fabera ti nece priznati 'tvornicku' garanciju ako zvucnik nije kupljen preko nekog od njegovih distributera.Takva je stvar i sa nekim distributerima u evropi,ako nije kupljen 'na bijelo'a to se vidi po serijskom broju,ciao garancija.Kod nekih uvoznika cak ni garancija ne mora biti prenosiva,znaci bez obzira na porijeklo,ako je iz second handa,mozda su moguci eventualni problemi.Ovo nije MHO,ovo su cinjenice.Sad,sve se moze naruciti,sve se moze nabaviti,sve se moze popraviti,no pitanje je za koju lovu,i za koje vrijeme.Mislim da je kod kupovine skupljih uredjaja pitanje garncije jako bitno,IMHO,naravno.

Sto se tice savjeta za pojacalo,vjeruj samo onome sto cujes.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Pod 1. nisam znao ko su.(samo Äuo za Sretenovića) TržiÅ¡te novih ureÄ‘aja i ne pratim neÅ¡to.

Pod 2. nije vas moderatore mrzelo da se postrojite u kolonu i zalepite negativne na post.

Pod 3. Nije mi jasno ako te firme posluju nelegalno, kako to da ih niko nije prijavio tržišnoj i poreskoj inspekciji??

Link to comment
Share on other sites

1. ZaÅ¡to bih se informisao? Zato Å¡to si ti tvrdio da ja znam koji su to "nelegalni prodavci"? A nije taÄno. Å to bih se bavio time uopÅ¡te? Ne zanima me.

2. To Å¡to moderatori ne lepe negativne poene je u rangu sa: "ne Äitamo privatne poruke".

3. Prije će biti da nije taÄno da rade nelegalno, jedino Å¡to nemaju salon, kao oni koji se busaju da rade legalno. Da ne plaćaju porez, već bi ih neko od konkurencije skembao. Ne reklamiraju se kod tebe? Big mistake.

4. Ako nastavim Å TA? IznoÅ¡enje istina? Znam da je to u ovoj zemlji teÅ¡ka mana, zbog koje Äovek može mnogima biti na smetnji.

"Kome zakon leži u topuzu, tragovi mu smrde neÄovjeÅ¡tvom".

P.S. Neki negativni poeni su "nestali". ÄŒudna pojava.

Link to comment
Share on other sites

1. treba da se informises da ne bi iznosio neistine

2. nisu nestali negativni, nego ti je clan dodelio +1

3. tacno je da rade nelegalno jer nemaju registrovane firme. Neki su i imali posete inspekcija, pa nikom nista

4. ne iznosis istinu jer nisi informisan... pogledati br. 1

Link to comment
Share on other sites

@Boki

Ljubin komentar je bio upucen meni. Ja znam o kom sam pricao i zbog cega mi je post obrisan. Nema ovde zavere velikih sila...

@Ljubo

OK je da se ne propagiraju, mada je tu stanje polulegalno. Sta da radimo kada Cary audio, McIntosh, LAM, ili na primer Tannoy doticnog smatraju svojim distributerom? Upucuju na njega, preko njega ide servisiranje i slicno. Da zanemarimo doticne brendove ili da pricamo po 'sus, sus' sistemu gde svi znamo o kome se govori, ali imena ne smeju da se pominju? Mislim, pomenuti su legalni prema brendovima, ali nemaju PIB. U HiFiles ih naravno nema u cenovniku, mada drze znacajne brendove. Bilo bi dobro da to razjasnimo malo.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se igrao menjanjem Sovtek EL84 na jednom PP pojacalu (nije Leben) i imao prilike da slusam razliku. Stavljane su i Mullard EL84 NOS. Menjali smo medjutim i driver cevke - isto sa Sovtek na Siemens, Telefunken, ...

Leben CS-300X koristi ECC83 u pobudnom delu i koliko znam isporucuju se Sovtek. Preporuka je da se i ove lampe, a ne samo izlazne, zamene sa nekim dobrim NOS ... po moguctsvu NOS Siemens ili Telefunken ili ... Ja sam inficiran NOS Telefunkenom, samo sto su one relativno skupe .... (ja sam ih pre jedno pola godine platio 130 eura za par).

Ali ima jedna stvar koja mi nije jasna. Ako se dobro secam postojala su dva modela Leben CS-300. Jedan model je bio obican sa Sovtek lampama a jedan, koji je nosio oznaku X valjda, je bio sa Mullard lampama. S tim u vezi pitanje:

- Vidim da sada Leben CS-300X ima takodje samo Sovtek lampe - secam se da je bila neka prica da nije bilo vise moguce nabaviti Mullard lampe, pa da su zbog toga odustali od te "Mullard" verzije. Jazzer je medjutim, ako sam dobro shvatio, nasao upravo tu "Mullard" verziju malog Lebena. Da li ona ima i Mullard ECC83 lampe ili su Mullard samo na izlazu ? Ako ECC83 nisu Mullard, onda ih treba zameniti i to ce se zbilja cuti ...

Inace, ja sam slusao Leben Cs-300 "Mullard" varijantu sa Tannoy Autograph Mini i bio zatecen zvukom ... To je sviralo zbilja jako dobro. Izgleda da postoji sinergija izmedju Tannoy i Lebena.

Uzgred, Leben izlazno pojacalo (CS-660P) sa Blumenhofer zvucnicima me je medjutim ostavio bez daha - izuzetna kombinacija ...

Link to comment
Share on other sites

Hvala Dejane!

Leben ima 3 verzije 300. Obican 300 sa sovtekom (12w), 300x sa mullardima (15w) koji se od aprila ne proizvodi i 300xs - isto ovo samo sa sovtekom (15w).

Citao sam negde i da ljudi menjaju ecc83 sa telefunkenom i to mi stoji u podsvesti. Kvartet mullard-a kada se nadje izadje oko 500$, tako da je telefunken onda relativno povoljan :-). Uporedi to sa Vt4C ili 300b lampama, onda tek izadje 'jefitno' :-). Bice tu tube-rollinga izgleda...

Link to comment
Share on other sites

Hvala Dejane!

Leben ima 3 verzije 300. Obican 300 sa sovtekom (12w), 300x sa mullardima (15w) koji se od aprila ne proizvodi i 300xs - isto ovo samo sa sovtekom (15w).

Citao sam negde i da ljudi menjaju ecc83 sa telefunkenom i to mi stoji u podsvesti. Kvartet mullard-a kada se nadje izadje oko 500$, tako da je telefunken onda relativno povoljan :-). Uporedi to sa Vt4C ili 300b lampama, onda tek izadje 'jefitno' :-). Bice tu tube-rollinga izgleda...

Na ovom drugom linku koji sam postovao imas NOS Mullard EL84 iz 1950's za 95 USD po komadu a za upareni par se trazi 190 USD. To je ipak dosta jeftinije od te cifre od 500 USD koju pominjes ...

Promenom lampi moze dosta da se utice na karakter reprodukcije pojacala. Mullard lampe generalno daju malo slatkasto-zanosan zvuk - to je mozda prototip onog starog zvuka iz sezdesetih ... Tesko mu je odoleti iako striktno posmatrano nije bas najneutralniji ...

Jos nesto (a ovo nisam siguran za ovaj Leben ali to je bio zakljucak rollovanja lampi kod jednog drugog PP sa EL84) je da je uticaj na karakter zvuka driver lampi bio veci nego izlaznih ! Taj moj drugar je na kraju ostavio Sovtek na izlazu ali je stavio Mullard na driver poziciji.

Link to comment
Share on other sites

Leben ima 3 verzije 300. Obican 300 sa sovtekom (12w), 300x sa mullardima (15w) koji se od aprila ne proizvodi i 300xs - isto ovo samo sa sovtekom (15w).

<br><br>Koliko sam ja upoznat a mislim da sam u poziciji da raspolazem proverenim informacijama Leben 300x se ne proizvodi duze od 2,5 godine.Da pojasnim, odkada uvozimo Leben na sajtu stoji info da je 300x povucen zbog nedostatka na trzistu lampi koje su se u njega ugradjivale i da ga na toj poziciji u proizvodnom programu menja model 300xs. Znaci model koji "gadjas" kao ex demo ne moze biti mladji od cca 2,5 god a verovatno je i nesto stariji. U kakvom su stanju lampe u njemu treba dobro proveriti.

Pozzz!<br><br><br>

Link to comment
Share on other sites

Meni je uvek bila interesantna priÄa o prirodnoj i neutralnoj reprodukciji lampaÅ¡kih pojaÄala, a samo promenom "standardnih" lampi novije produkcije za neke NOS se dobije velika razlika u zvuku.

Mislim da Jazzavac ne bi trebao tek tako da odbacuje mogućnost probe nekih tranzistorskih pojaÄala u A klasi. NeÅ¡to veća snaga bi verovatno prijala za taj Tannoy, npr. Pass Aleph 5 (2x50 W).

Link to comment
Share on other sites

Meni je uvek bila interesantna priÄa o prirodnoj i neutralnoj reprodukciji lampaÅ¡kih pojaÄala, a samo promenom "standardnih" lampi novije produkcije za neke NOS se dobije velika razlika u zvuku.

Nadam se da ovo moje pisanje neće biti shvaćeno kao pokušaj skretanja teme, ili pokušaj izazivanja diskusije tipa lampe vs tranzistori.

Od momenta kada sam odluÄio da pravim novi sistem, u planu su bila dva lampaÅ¡ka pojaÄala, na pozicijama srednji i visoki. PoÅ¡to su se planovi poremetili, nabavka istih je odložena na neodreÄ‘eno vreme. Å to znaÄi, da me priÄa o lampama donekle interesuje.

Hteo sam da iznesem jedno od svojih iskustava, koje možda ima veze sa temom. Kada sam prvi put spojio sistem, a po obiÄaju nisam detaljno proÄitao uputstvo za upotrebu aktivne skretnice, dugmići su bili neadekvatno postavljeni, pa je to rezultiralo znatno povećanom distorzijom. Nasuprot mom dotadaÅ¡njem uverenju da je distorzija sluÅ¡no neprijatno iskustvo, rezultat je bio obrnut - zvuk, a naroÄito basovi, je dobio jednu finu, toplu glazuru.

To me je podsetilo da su se na forumu javljala mišljenja da ljubitelji lampi, zapravo, uživaju u distorziji. Bez zle namere, pis brader. :thumbsup2 Pogotovo što, uprkos ovih sumnji, nisam odustao od eventualne kupovine lampi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...