Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

1 sat ranije, perodeformero said:

Kip Hanrahan - "Crescent Moon Waning"

kako se beše onaj makedonac što je osadesetih imao jazz emisiju na studiju B, putovao svetom po festivalima, prepričavao koncerte i puštao novitete. mnogo zanimljive od bg202 škole. zaboravio sam kako se zove čovek. e kod njega sam prvi put čuo kipa hanrahana... seti me na njega.

 

EDIT - nije anubis krečana 100%: velibor pedevski. znam da me uvek nervirao koliko je bio prepotentan u etru ali je imao odličan ukus za jazz i gomilu stvari koje ovi sa 202 nikad ne bi pustili on je vrteo, lounge lizards, john lurie i slicno

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da se setim, znam na koga misliš.Hanrahana sam skroz slučajno otkrio negde u prvoj polovini 80' potpuno slučajno kad sam u Minhenu naleteo na "Vertical's Currency", i to kao zato što na njemu svira Jack Bruce.Glupo je napominjati da sam u međuvremenu složio baš sva njegova izdanja, mada u drugom formatu.Mislim da mi je najraritetniji CD baš njegov "Days and Nights of Blue Luck Inverted", jer na mom, prvom izdanju postoji skrivena poslednja stvar na disku, koja je misteriozno nestala u reizdanjima.Za slučaj da neko nema pojma, početkom 90' su se u Knezu, tadašnjoj knjižari, a današnjem Planeta Sportu, legalno prodavala baš sva izdanja American Clavé records, za koju je Hanrahan, ali i mnogi drugi genijalci snimao.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, anubisgrau said:

 nije anubis krečana 100%: velibor pedevski. znam da me uvek nervirao koliko je bio prepotentan u etru ali je imao odličan ukus za jazz i gomilu stvari koje ovi sa 202 nikad ne bi pustili on je vrteo, lounge lizards, john lurie i slicno

ludilend142.gif  Odakle ga iskopa, celo veče razmišljam, i nisam mogao da se setim.

Znao sam da mu se prezime završavalo na ski!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Jedanaesti disk ACTa Magic Moments, In the Spirit of Jazz

1. African Marketplace (Abdullah Ibrahim)
2. Planet Zumo (Kalle Kalima)
3. House Of The King (Jan Akkerman)
4. Concertino vom Lande - Beim Fernsehen (Christof Dienz)
5. Queen Of Hearts (Laila Biali)
6. Amigos (Lars Danielsson)
7. Enzo (Vincent Peirani)
8. Ahlam (Nesrine Belmokh & Matthieu Saglio / Leïla Guinoun)
9. Dig It To The End (Dan Berglund)
10. Le clown tueur de la fête foraine III (Parisien, Touéry, Gélugne & Darrifourcq)
11. Barcelona - Wien (Joachim Kühn)
12. Thank You Iceland (Kalle Kalima, Frank Möbus & Christian Lillinger / Jelena Kuljic)
13. Hello Dave (Michael Wollny)
14. I Have Nothing Left For You (Ida Sand)
15. Cello Bello (Julian & Roman Wasserfuhr)
16. Tears For Esbjörn (Iiro Rantala)

41K507ddgUL._SS500.jpg

Obratite pažnju na glas u 12. numeri :-)
https://www.muenchner-kammerspiele.de/en/profile/jelena-kuljic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...