Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Ja sam prijatno iznenadjen sa Duffy !

Jest da je sad postala fancy pjevacica ali npr "Stepping stone" je sasvim prijatna pjesmica uz popularnu "Mercy",a i fino izgleda , a ne nosi mini suknju!

Taj glasic i te usnice ,pa to je "mirikl "!

duffyph4.th.jpg

Imam primjedbu na negativne kritike novijih albuma Cave-a.

Nocturama nije ni bolja ni losija vec samo drugacija i to je problem kad se promjeni stil.

Bilo bi dosadno kad bi svirao jedno te isto 20 godina.

Meni se svidjaju pjesme "Wonderfull life" i "Bring it on" sa tog albuma,

"Don't set me free" i "Vortex" (sa Grindermana).

Link to comment
Share on other sites

Još jedan dobar singl za Jay Reatarda:

Jay Reatard - Painted Shut + An Ugly Death 7" Matador, 2008.

293hhew.jpg

Još jedan opasan singl za Dirtbombs:

The Dirtbombs - Rocket U.S.A. 7'' Infirmary phonographic, 2008.

rocketusasw5.jpg

Infirmary are delighted to announce a single with these Primo-Detroit stompers fronted by comic-efficiando Mick Collins. Along with lead bassists Ko and Troy and his boys Blackwell and Patano bringin the beats, the guys (& Gal) deliver a perfect slice of overdriven nostalgic garage-fuzz. Featuring 2 tracks recorded exclusively for Infirmary in January of this year. Rocket U.S.A is a Suicide cover harking back to the days of the Gories covering Ghostrider. I Can't Stop not to be confused with I Can't Stop Thinkin About It is an original Dirtbombs track. Which we know you're gonna fucking dig!

Da podsetim, Dirtbombs bumo videli u Bgd-u, mislim da će biti 3. jul.

Nakon ovog adrenalinskog udara, odoh da se smirim uz novi album Arborea:

Arborea - Arborea, 2008.

f_ar2panelfrom_d02232c.jpg

MistiÄni, egzotiÄni folk sa ApalaÄkih planina. Njihov prvenac iz 2006.-te, Wayfaring Summer mi je bio apsolutno najbolji i najerotiÄniji album te godine.

Link to comment
Share on other sites

Nakon ovog adrenalinskog udara, odoh da se smirim uz novi album Arborea:

Arborea - Arborea, 2008.

MistiÄni, egzotiÄni folk sa ApalaÄkih planina. Njihov prvenac iz 2006.-te, Wayfaring Summer mi je bio apsolutno najbolji i najerotiÄniji album te godine.

RazoÄaravajuće! Album apsolutno ravan, prazan - za izbegavanje!

Ko želi prava folk uzbuđenja neka potraži prvenac - Wayfaring Summer.

Dalje, moram reći i da se inaÄe sjajni T-Bone Burnett nije baÅ¡ proslavio na novom Tooth Of Crime albumu. Jedino Å¡to mogu da izdvojim je tajnovita Sweet Lullaby, koja zatvara album. Pored nje joÅ¡ dve-tri proseÄne pesme, a ostatak ispod svake kritike.

Link to comment
Share on other sites

Danas, dva stara bisera:

American Music Club - Everclear (1991)

Neil Young & Crazy Horse - Ragged Glory (1990)

Ah, muzika moje mladosti!

Možda ne toliko AMC, nisam neki fan, al' sluÅ¡alo se, ali taj NY je zakon! Deda je snimio pre-grunge album i praktiÄno obesmislio žanr, koji se tek raÄ‘ao.

Btw, taj grunge hype je bio jedna od gorih stvari koje pamtim. Mada, voleo sam TAD i Mudhoney. Mislim pre svega na besomuÄnu MTV eksploataciju.

Link to comment
Share on other sites

American Music Club - Everclear (1991)

Nikad nisam razumeo hype...boooring :oops:

Btw, taj grunge hype je bio jedna od gorih stvari koje pamtim. Mada, voleo sam TAD i Mudhoney. Mislim pre svega na besomuÄnu MTV eksploataciju.

Slažem se za eksploataciju, ali 'ajde da ne mešamo bljak estradna događanja i sjajnu muziku.

Link to comment
Share on other sites

Da li ovo znaci da Nirvana nije grunge?

Mislim, ne mozemo jadnog Kurta okriviti za MTV i ostale kurte i murte.

Ras je NARAVNO preskoÄio Nirvanu. Kurt meÄ‘utim svakako nije kriv za medijski garbage, a i da jeste to opet ne može da umanji ili ospori Äinjenicu da je za sobom ostavio nekoliko fantastiÄnih izdanja, da ne govorimo o tome da je okrenuo muziÄku svest naopaÄke i da bi vreme u kom živimo u pogledu muzike bilo sasvim drugaÄije da nije bilo Kurta, Nirvane i te proklete medijske pompe.

Link to comment
Share on other sites

NIJE istina da sam preskoÄio Nirvanu. Nije to bio loÅ¡ bend, ali, po mom miÅ¡ljenju daleko od znaÄaja koji im se pridaje (ne govorim o MTV-ju!).

Ne osporavam talenat Kurta Kobejna. Jasno je da je bio nasluÅ¡an odliÄne muzike i da je imao gomilu sjajnih uzora. Ne osporavam niti njegov interpretatorski dar (vidi dole), niti dar da napiÅ¡e po neku dobru pesmu (About a Girl, recimo).

Najbolji Nirvana album za mene je Unplugged, ali najbolje pesme na njemu su pesme Meat Puppetsa :oops:

Apsolutno ne podnosim Pearl Jam.

Alice in Chains su grozni.

Faith No More dosadni.

Soundgarden dosadni.

Možda Melvins, ali i njih teško varim.

Now pl.:

Laibach - Laibachkunstderfuge, 2008.

coverfu8.th.jpg

bachcoversmoi4.th.jpg

LAIBACH is announcing the release of a brand new album, titled LAIBACHKUNSTDERFUGE.

Album is the laibachian interpretation of Johann Sebastian Bach's work The Art of Fugue (Die Kunst der Fuge). The majority of the material has been created already in 2006 and premierly performed the same year on June the 1st at Bachfest in Leipzig.

Bach himself lived and worked in Leipzig from 1723 till the end of his life in 1750. In this period he also wrote the Art of Fugue, one of his most mysterious and baffling works. The Art of Fugue is a collection of fugues and canons that display the full gamut of fugal transformational techniques, such as augmentation and diminution. The theory that the work was intended as an intellectual exercise rather than for performance is borne out by the fact that no instruments are specified in the score. But although the Art of Fugue (the title was not Bach's own) reveals Bach in his most academic and puzzle-solving guise, it is no mere pedantry and there is much here of great energy and inspiration. Since Bach did not specify any instrumentation, the big question is: what instrument or instruments should the Art of Fugue be played on? There are many keyboard recordings, but versions are available for everything from saxophone quartet to orchestra. Since the work is very much based on mathematic algorithms, Laibach decided to use computer and computer program as the key »instrument«, providing a very special electronic interpretation and showing that J.S. Bach with his work could as well be understood as the pioneer of electronic, techno, computer music.

01. Contrapunctus 1

02. Contrapunctus 2

03. Contrapunctus 3

04. Contrapunctus 4

05. Contrapunctus 5

06. Contrapunctus 6, a 4 im Stile francese

07. Contrapunctus 7, a 4 per Augment et Diminut

08. Contrapunctus 8, a 3

09. Contrapunctus 9, a 4 alla Duodecima

10. Contrapunctus 10 a 4 alla Decima

11. Contrapunctus 11, a 4

12. Contrapunctus 12, Canon alla Ottava

13. Contrapunctus 13, Canon alla Duodecima in Contrapuncto alla Quinta

14. Contrapunctus 15, canon per Augmentationem in Contrario Motu

Link to comment
Share on other sites

Najbolji Nirvana album za mene je Unplugged, ali najbolje pesme na njemu su pesme Meat Puppetsa :oops:

Au bre Ras, Unplugged? :oops:

Apsolutno ne podnosim Pearl Jam.

Alice in Chains su grozni.

Faith No More dosadni.

Soundgarden dosadni.

Možda Melvins, ali i njih teško varim.

Proći će te inat kad-tad pa ćeš shvatiti šta propuštaš. :lol:

Sve pomenute bendove volim, neke manje neke više.

InaÄe FNM su uljez na ovoj "grunge" listi i jedan potpuno unikatan i vanserijski bend.

Ali dobro, ukus je ukus, idi s' mirom :oops: .

Link to comment
Share on other sites

Proći će te inat kad-tad pa ćeš shvatiti šta propuštaš. :oops:

InaÄe FNM su uljez na ovoj "grunge" listi i jedan potpuno unikatan i vanserijski bend.

Vidi, prošlo je zaista dosta godina od tada da bi se inat (ako ga je bilo) danas mogao uzeti za ozbiljno.

Poznajem dosta ljudi (mislim na one koji sluÅ¡aju i vole muziku i Äiji ukus poÅ¡tujem) kojima su to sve dragi bendovi (slažem se da FNM treba izdvojiti iz cele priÄe) - mom senzibilitetu apsolutno ne odgovaraju.

PriÄa o Nirvani uvek preti da se pretvori u beskrajnu polemiku, al' volim da je moja zadnja :oops:

Kurta ću verovatno zauvek pamtiti kao tužnog i tragiÄnog mladića.

Link to comment
Share on other sites

Za mene, od grunge-a postoji samo Nirvana i prvi Pearl Jam (ukupno 4 albuma. ovde nema unpluggeda).

Ovo je ostalo od svih (dobro, nije ih bilo bas jako mnogo) bandova koje sam nekad slusao, nakon sto sam shvatio da nemam nikakvu zelju da pustim bilo koji od ostalih (samo za velike pare bih danas pristao da ponovo slusam Soundgarden, na primer /kod mene, sada, sinonim za sve sto ne volim/)

FNM ne dozivljavam kao band ove orijentacije. Bar nisu bili takvi dok sam ih mogao slusati. No, ako jesu, onda je ukupno 5 albuma.

/znam da sam imao dva anplagda koji su mi se svideli. jedan su arrested devolopment, a drugog se sad ne mogu setiti/

Link to comment
Share on other sites

Zoki Pearl Jam je odsvirao odliÄan unplugged ali nikad nije zvaniÄno objavljen. Kod mene se bogami i dalje zavrte Pearl Jam, AiC, TAD, Mudhoney, Mother Love Bone, Green River, neÅ¡to reÄ‘e Melvins i Soundgarden ali ubedljivo najÄešće i najradije Bleach, In Utero, Incesticide i Nevermind, tim redom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...