Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Popodnevno tandrkanje

Šta mislite kakav može da bude album sa ovakvim omotom i koji otvara pesma naslovljena: Show Me Your Tits?

Stinky Lou & The Goon Mat with Lord Bernardo - 12 Roots N Boogie Blues Hits. Voodoo Rhythm Records 2008.

VR1243.jpg

STINKY LOU, THE GOON MAT and LORD BENARDO are the fiercest Boogie 'n' Roots natural catastrophe going on the European continent.

Info

Malo minimal-elektra:

Das Kabinette - Spy Thriller, 1983. orig/ Minimal Wave US 2008. Reissue

CS310117-01A.jpg

Na kraju - pank:

Heartburns : Fixin' to die, Combat Rock Industry, 2008.

31554.jpg

I omiljeni mi Retardinjo, aka Jay Reatard

Blood Demos 7", Stained Circles, 2008.

s1431012.jpg

Link to comment
Share on other sites

I veÄernja vinilna seansa, koja je pratila Äitanje nekoliko strip komada.

Dva zapostavljena dela maestra Prata: Jezuita Džo i Gringova Makumba i prve dve sveske kod nas novog serijala Vrli mrtvi svet (Dead World) o kojem možete proÄitati ovde. Nije me impresioniralo. Ni crtež, ni priÄa.

- Rebel Star - Staklo 7"

- JAMC - Darklands

- The Pogues - Hells Ditch

- Prince - Lovesexy

- Van Morrison - Avalon Sunset

Link to comment
Share on other sites

Popodnevno tandrkanje

Šta mislite kakav može da bude album sa ovakvim omotom i koji otvara pesma naslovljena: Show Me Your Tits?

Stinky Lou & The Goon Mat with Lord Bernardo - 12 Roots N Boogie Blues Hits. Voodoo Rhythm Records 2008. ...

Bogat software utecao na hardware. ;)

Link to comment
Share on other sites

Da se izabrat ...

CD1

01. Tosca - Honey Spatone 1 Dub.

02. Jaffa - Be Nude, Baby

03. Cam - Romantic Love

04. Naomi - Anybody Here

05. Akmusique - Cafe Noir

06. Mo`Horizons - Dance Naked Under Palmtrees

07. Yonderboi - Another Geometry

08. Bobby Hughes Combination - Olympic Girls

09. A Guy Called Gerald - Fever Black Dog Fever.

10. Recloose - Abscence Of One

11. Stargazer - Slomotion

12. Kruder & Dorfmeister - Original Bedroom Rockers

13. The Strike Boys - Go Back Home

14. Moodlex - Unlikely

CD2

01. Mez , Fuck´n Jazz

02. De-Phazz feat. Pat Appleton , Happiness

03. Antonio Carlos Jobim , Brazil

04. The Maxwell Implosion , The Upper Left Hand

05. Thievery Corporation , It takes a Thief

06. Audio Lotion , Azul De Voceo

07. Mo´Horizons , Yes Baby Yes

08. Waldeck , Slowly

09. Spiller , Cry Baby

10. Funkaroma , Funkachild

11. Moodorama , Are U Comin´

12. Blue Six , Love Yourself

13. Genf , Aaachen-Bruessel

14. Minus 8 , Badman & Throbin

:thumbsup2

post-4136-128510634411_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vinilna sesija in memoriam: Dražen Vrdoljak

Na zadnjoj strani omota, jednog od retkih SFRJ bendova koje i dalje mogu da slušam, piše:

Glazba 'Äavola' nije ni demonska, ni paklena. U donekle Äudnom otklonu od uobiÄajenih primisli Å¡to ih izaziva njihovo ime, doÅ¡li su da prizovu u sjećanje najnevinije zamiÅ¡ljaje koje povezujemo s iskonskim duhom rock and rolla.

Äavoli su zagrabili u vreću rock and roll kliÅ¡eja, pobacali ih visoko u ozarenu ljetnju, mediteransku noć, a kad su zvijezde njihova nadahnuća potonule u srebrnastu povrÅ¡inu mora - roÄ‘ene su pjesme s ove ploÄe.

Te zvijezde koje padaju s neba, romantiÄni su ornamenti ikonografije Å¡to je tek prividno utemeljena u razdoblju kad se tinejdžerski etos smatrao nužnim polaziÅ¡tem svake avanture rock and rolla. Prividno, jer Äavoli pokazuju da emocionalne vrijednosti pop glazbe nisu definirane generacijskom pripadnošću.

U doba promiÅ¡ljenosti, obazrivosti, ali i ponovnog ispitivanja tradicije, glazba Äavola zacijelo će naći svoje opravdanje.

Kakav će trag ostaviti njihova zvijezda - hoće li oni postati trajna ljubav ili još jedna trenutna moda - pitanje je kojim se ne bismo trebali opterećivati. Zvuk ulice, uostalom, uvijek je izbjegavao pouzdanim prosudbama.

50/50, amigo!

Dražen Vrdoljak

Ove zavodnike ispred solitera Split 3 naselja nacrtao je Igor Kordej.

Äavoli - Ljubav i moda, Jugoton, 1986.

Davoli-1996-Ljubav-i-moda.jpg

Mislim da bi se i ovaj svideo Vrdoljaku:

Johnny Cash - The Original Johnny Cash, Charly Records 1970., kod mene Jugotonov vinil iz 1981.

01. Don't Make Me Go -composer: Cash, Johnny

02. Next in Line -Cash, Johnny

03. Home of the Blues -Cash, Johnny/Douglas, Glen/McAlpin, Vic

04. Give My Love to Rose -Cash, Johnny

05. Guess Things Happen That Way -Clement, Jack

06. Come in Stranger -Cash, Johnny

07. The Ways of a Woman in Love -Rich, Charlie/Justis, Bill

08. You're the Nearest Thing to Heaven -Cash, Johnny/Atkins, Jim/Johnson, Hoyt

09. I Just Thought You'd Like to Know -Rich, Charlie

10. It's Just About Time -Clement, Jack

11. You Tell Me -Phillips, Sam Producer

12. Goodbye Little Darlin' Goodbye -Autry, Gene/Marvin, Johnny

13. The Story of a Broken Heart -Phillips, Sam Producer

14. Down the Street to 301 -Clement, Jack

15. Blue Train -Smith, Billy

16. Born to Lose -Brown, Frankie/Daffan, Ted

Sve pesme su sa raznih Sun Studio seÅ¡na, u periodu od 1957.-58. godine, kada je Cash, kao najprodavaniji izvoÄ‘aÄ napustio Sun Records. Mono, ofkors!

Ne uspevam da nađem kover na netu, nije važno.

Link to comment
Share on other sites

Faith No More - Album Of The Year

Faith No More - Angel Dust

Faith No More - The Real Thing

Faith No More - King For a Day, Fool For a Lifetime

Podsećanje na neke prošle dane...

Uh, kakav bend.... fenomenalno!

Hear, hear!

Koliko cujem Mike Patton dolazi u BG sa nekim novim bendom, ali ono sto sam cuo na youtube je neka.... "experimentalna muzika". Sto moja devojka rece "Tastina praznine" :roll: Nije mi se dopalo, pa cu ipak da preskocim koncert.

Link to comment
Share on other sites

Faith No More - Album Of The Year

Faith No More - Angel Dust

Faith No More - The Real Thing

Faith No More - King For a Day, Fool For a Lifetime

Podsećanje na neke prošle dane...

Uh, kakav bend.... fenomenalno!

Slažem se, samo izbaci 1. i 4. stavku iz gornjeg spiska i umesto njih ubaci We Care A Lot i Introduce Yourself.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se, samo izbaci 1. i 4. stavku iz gornjeg spiska i umesto njih ubaci We Care A Lot i Introduce Yourself.

Nikad mi nije bilo jasno zasto mnogi nisu voleli King for a Day, Fool for a Lifetime... Za mene je to bila hrabra promena stila i jos jedan odlican album. Sta sve ima na njemu... Odlican.

I na Album of the Year ima blistavih trenutaka. Ali dobro, za njega mi je vec jasno zasto ljudima nije toliko zanimljiv.

Verovatno sam suvise subjektivan, ima bendova koje bas volim.

Link to comment
Share on other sites

Posto sam se, posle dosta godina upotrebe, danas malo zanimao ciscenjem i podmazivanjem transporta CD player-a

veceras se posle uspesne operacije vrteo dupli CD Johnny Cash-a - The Legendary :roll:

643921_CD_L_F.JPG643921_CD_L_B.JPG

CD1

1. Ring Of Fire

2. Thing Called Love

3. I Walk The Line

4. Folsom Prison Blues

5. Get Rhythm

6. Tennessee Flat Top Box

7. Long Black Veil

8. I Still Miss Someone

9. Cry Cry Cry

10. Blue Train

11. Sunday Morning Coming Down

12. Five Feet High And Rising

13. Peace In The Valley

14. Don't Take Your Guns To Town

15. Home Of The Blues

16. Guess Things Happen That Way

17. I Got Stripes

18. Ballad Of Ira Hayes

19. Way Of A Woman In Love

CD2

1. Ballad Of A Teenage Queen

2. Hey Porter

3. Wanted Man

4. Let Him Roll

5. Backstage Pass

6. Night Hank Williams Came To Town

7. Family Bible

8. Cat's In The Cradle

9. Don't Go Near The Water

10. Hidden Shame

11. That's One You Owe Me

12. I Love You Love You

13. Farmers Almanac

14. Monteagle Mountain

15. Mystery Of Life

16. Sixteen Tons

17. I'd Rather Have You

18. Big Light

19. Supper Time

Link to comment
Share on other sites

Nikad mi nije bilo jasno zasto mnogi nisu voleli King for a Day, Fool for a Lifetime... Za mene je to bila hrabra promena stila i jos jedan odlican album. Sta sve ima na njemu... Odlican.

I na Album of the Year ima blistavih trenutaka. Ali dobro, za njega mi je vec jasno zasto ljudima nije toliko zanimljiv.

Verovatno sam suvise subjektivan, ima bendova koje bas volim.

I ja ih baš volim :roll: .

Gledaj razvitak FNM od prva dva sa Chuckom (meni potpuno sjajna), onda mali pomak ka mainstram-u sa Real Thing ali i dalje ludaÄki originalno i inventivno i onda pomahnitali Dust. Seti se samo Caffeine, Malpractice, Crack Hitler i Jizzlobber, huh kakav beskompromisan zaokret. Å ta li je sledeće? Well, moderan gitaroÅ¡ki album sa nekoliko neuspelih Easy klonova, nekoliko pesmica za jumpanje u bermudama i poneki Pattonov krik u moru kompromisa i proseÄnosti.

Album... je bio samo repriza debakla, Å¡to je i njima vrlo brzo postalo jasno. Mike Patton : "We were starting to make bad music"

(IMHO) :)

Link to comment
Share on other sites

Koliko cujem Mike Patton dolazi u BG sa nekim novim bendom, ali ono sto sam cuo na youtube je neka.... "experimentalna muzika". Sto moja devojka rece "Tastina praznine" :roll: Nije mi se dopalo, pa cu ipak da preskocim koncert.

Razlog da se ode na koncert nije M. Patton i FNM nostalgija, već upravo 'neki njegov novi bend' kako je reÄeno. Ovde ću preneti iscrpno objaÅ¡njenje mog drugara, koje ću preneti sa jednog drugog foruma, uz napomenu da se prva reÄenica odnosi na g-dina, koji je postovao najavu ovog nastupa:

Frubi, ganjacu te na svim forumima dok ne izreklamiras ZU kako treba!

Kao sto sam vec spomenuo tamo na B92 forumu, jasno mi je da Mike Patton prodaje karte a ne ovi genijalni italijani, i da malo koga briga za njih, ali nije zgorega da se pomenu makar neke elementarne stvari.

Recimo, ovde ni u naslovu teme nisi stavio da se radi o zajednickom koncertu Zu i Mike Pattona. Nadam se da ce da se pojavi makar njihovo ime na zvanichnoj verziji plakata.

Zatim, da jos jednom pomenem cinjenicu da u promo materijalu nigde nije naznaceno da Zu nije tek prateci bend Mike Pattona skrpljen za ovu turneju, vec da se radi o samostalnom sastavu koji postoji vec deset godina i ima sve zapazeniji status u free-jazz krugovima, koji je krunisan saradnjom sa jednim od najbitnijih evropskih jazz muzichara - Matsom Gustafssonom.

Takodje, u promo materijalu stoji da Mike Patton dolazi sa Zu kvartetom, sto bi moglo citaoce da navede na pomisao da se radi o Mike Pattonu i jos cetvorici muzicara. Medjutim, Zu je trio, a Mike Patton i Zu zajedno cine kvartet.

I na kraju, da se osvrnem na tekst koji je osvanuo u danasnjem izdanju dnevnih novina "24 sata".

Naslov teksta: Blago ljubiteljima „Faith No Moreâ€

Cenim da ce najvise da se razocharaju oni koji dodju da vide "pevacha Faith No More". Mike Patton vec godinama uziva zavidan status na njujorskoj avant/jazz sceni, sto je rezultiralo nizom albuma i koncerata sa Johnom Zornom. U ovoj varijanti Pattonova uloga se svodi na potpuno slobodne i agresivne vokalne improvizacije - skichanje, vrishtanje, dranje, elektronske manipulacije glasom...sve u svemu, ni traga od bilo kakvog pevanja ili teksta, a u svakom slucaju jako daleko od Faith No More senzibiliteta. ZU je bend koji je u dobroj meri srodan sa nekim Zornovim radovima u kojima je i Patton uzeo ucesca, tako da treba ocekivati i slican Pattonov doprinos na beogradskom koncertu.

U nastavku teksta se kaze sledece:

verovatno do koncerta nećemo moći ni da pretpostavimo kakav je nastup spremio za beogradski SKC, gde će 15. juna nastupiti sa svojim novim „ZU†bendom.

- Nažalost, to vam ni mi ne možemo reći, Mr Paton će po obiÄaju iznenaditi publiku. Ono Å¡to znamo je da on jedva Äeka da doÄ‘e u Beograd i da će svirati duže od 120 minuta -, navode organizatori iz „Legacy promotionsâ€

Opet se pominje da Patton nastupa sa "svojim" (nije njegov) i "novim" (nije nov) Zu bendom. No, posto sam o tome vec pisao, prokomentarisacu ostatak citiranog dela teksta. "Ne mozemo da pretpostavimo kakav je nastup spremio", "po obichaju ce iznenaditi publiku"...pa, i nije bas toliko tesko pretpostaviti kakav ce biti beogradski nastup. Dovoljno je preslusati par albuma grupe Zu i par Zornovih albuma (Hemophilliac, Moonchild, na primer) da bi se stekla dosta dobra predstava.

Link to comment
Share on other sites

I ja ih baš volim :roll: .

Gledaj razvitak FNM od prva dva sa Chuckom (meni potpuno sjajna), onda mali pomak ka mainstram-u sa Real Thing ali i dalje ludaÄki originalno i inventivno i onda pomahnitali Dust. Seti se samo Caffeine, Malpractice, Crack Hitler i Jizzlobber, huh kakav beskompromisan zaokret. Å ta li je sledeće? Well, moderan gitaroÅ¡ki album sa nekoliko neuspelih Easy klonova, nekoliko pesmica za jumpanje u bermudama i poneki Pattonov krik u moru kompromisa i proseÄnosti.

Album... je bio samo repriza debakla, Å¡to je i njima vrlo brzo postalo jasno. Mike Patton : "We were starting to make bad music"

(IMHO) :)

Kada bih dalje insistirao na ovoj diskusiji otisao bih u debeli offtopic. Bice valjda prilike da popricamo o ovome na nekom drugom mestu (ili temi). Ja sam u to vreme imao 15 godina i bio sam napaljen na njih tako da jos uvek osetim miris tog albuma.

Ali, IMHO, to je i dalje odlican album, uzimajuci u obzir i pubertetsku ludost. ;)

@ras

Dobro je da si ovo postovao. Ko dodje zbog Pattonove veze sa FNM mnogo ce se za*ebati - ima da se razocara i pobegne nakon 5 minuta. A i novinari cesto bolje da ne pisu nista.

Ima na YouTube snimaka sa koncerata pa ko hoce da vidi kako ce koncert otprilike izgledati moze tamo da ih nadje. Ja ih nisam slusao do sada, a vidim da nije lako ni "doci" do albuma, makar za preslusavanje.

Link to comment
Share on other sites

Kad je chovek bolestan oda moze sebi da dozvoli dodatna 3 sata slushanja muzike...

Uz temperaturu, sunce i optimizam lepo ide:

Iggy Pop - Brick by Brick

Iggy_Pop_Brick_by_Brick.jpg

Preslushavam josh i ove novitete:

R.E.M - Accelerate

R.E.M._-_Accelerate.jpg

Bauhaus - Go Away White

Bauhaus_Go_Away_White.jpg

Nick Cave & The Bad Seeds-Dig, Lazarus, Dig!!!

Nick_Cave_%26_the_Bad_Seeds_-_Dig%2C_Lazarus%2C_Dig%21%21%21_coverart.JPG

Link to comment
Share on other sites

Danas cujem na vestima kako je ovo SIGURNO poslednja turneja The Police, te da svakako nece biti nikakvog novog albuma.

Iako mi se ne svidja pompeznost i euforija koja ce na koncert dovesti i babe i unuke, ne mogu reci da se ne radujem ovoj prilici.

Znam da ce biti dobro. Treba samo da istrce na binu i pocnu sa Synchronicity I.

Ja se vec spremam (primeticete da fali jedan; izgubio se negde).

img1214fe1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nije bas zahvalno ovome se suprotstaviti. No, ne slazem se.

Cave je omatorio i izgleda mu nije lose u zivotu. Zvuci zabavno, opusteno, bluesy i, cak, "veselo". Istina, nekoliko numera (Moonland, pre svih) je "neslusljivo".

Za debitantski album (Nick Cave II), dobar.

Bogami, i ja se slazem sa zbrujicom. Ovaj Cave mi se svidja, puno opustenije i moze se slusati u svim raspolozenjima.

Link to comment
Share on other sites

Nikad mi se nije ni svidjao (nit sam ga previshe slushao)... Meni je Dig, Lazarus, Dig!!! sasvim prosecan album... Moze da se slusha al nema potrebe... Ljudi koji ih vole i slushaju duze vreme verovatno imaju chime biti razocarani, ja tu ne spadam.

Bauhaus - Go away white eeeeee tooo je razocharenje za mene...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...