Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

tol'ko od Sabbath-a, sad ću i ja da predjem na Pentangle.

Od vinila biram Cruel Sister

Cruelsister.png

Sjajan album, mada ga kritika iz nekog suludog razloga ne voli.A nije dobro prošao ni u prodaji.

No, to samo govori da ljudi ne znaju šta valja.Na toj ploÄi se nalazi odliÄna verzija Jack Orion-a.nemojte je propustiti.

Na jutjubetu nalazim samo mrvice

Zatim, predobar album Open the door (vinyl rip). To je prvi album iz druge faze Pentangle-a koja se kasnije pretvorila u jacqui McShee's Pentangle.Snimljen je trinaest godina posle Solomon's Seal.Tu je kompletna postava sem John Renbourna (otiš'o Äovek u školu) koga je zamenio ćemanista Mike Piggott.Album je prepun odliÄnih pesama.

http://www.youtube.com/watch?v=DiJOKqSGUGs

Ne mogu da verujem da na jutjubetu nema Yarrow, Sad lady, Street Song....Pa to je dovoljan razlog da momentalno ugase sajt. :order

I za kraj, ako ne zaspim, odliÄni pokojni Jansch i album Avocet

Avocet1979.jpg

Link to comment
Share on other sites

i taj Cruel sister fenomenalan isto,mada je drugaciji malo od Sweet child i Basket of... :thumbsup2

@siroma:gdje iskopa leb te jbo taj "Irakere" :D ..u nedelju smo kod drugara imali tako neku kucnu festu,predivno,vreme,kuvala se fina riblja corba,pijuckalo se fino pivo,za muziku smo odabrali jednu totalnu freak opciju:na terasu smo montirali starinski,prenosni gramofon,mono i muzika iz 3 najlonske kese sa singlicama i par LP-a koji su stajali na jednom tavanu barem 35 godina:stare singlice Slade-a,Shocking Blue,Procol Harum,Spencer Davis group,CCR+sl., i strasno mnogo slagerske/festivalske muzike sa pocetka '60 i jedan LP (!!!!!) Irakere-a,mislim da je bio "En vivo" u toj gomilici....ja cekam isporuku jednog takvog slicnog paketa gde su sve vec hteli baciti nakon ciscenja jednog podruma...dogovor je pao da na sledecem "okupljanju" radimo mix sa 2 takva gramofona :lol: ..

Link to comment
Share on other sites

Negde tokom ranih studentskih dana(kraj devedesetih) u mojoj hipi ekipi se nalazio i jedan prenosivi gramofon, stereo (Aha!) sa dva zvuÄnika koja su služila i kao poklopac.Bio je crven i do zla boga plastiÄan ali nam je priredio neke nezaboravne trenutke u zemunskom i još nekim parkovima.Ja sam nosio ploÄu I'm back in town, hipi kraljice Melanie.Gramofon pod krošnjom drveta, igranje uz muziku i pucketanje ploÄe.....bilo je baš lepo.

Link to comment
Share on other sites

post-10102-0-81110500-1317913839_thumb.j

VoÄ‘a bande Jimmy Džemper Smith (org), ostali Älanovi bande: Donald Byrd (tp), Lou Donaldson (as), Hank Mobley (ts), Eddie McFadden (g), Art Blakey (d), Kenny Burrell (g), Donald Bailey (d).

Negde na poÄecima, gradeći karijeru i stvarajući ime, Džemper Smith je nosio odela, kasnije je prešao na opušteniji stil odevanja. Ovde je posebno raspoložen za gruvanje kao i ostatak bande u straobalnom sastavu :listen .

Link to comment
Share on other sites

Negde tokom ranih studentskih dana(kraj devedesetih) u mojoj hipi ekipi se nalazio i jedan prenosivi gramofon, stereo (Aha!) sa dva zvuÄnika koja su služila i kao poklopac.Bio je crven i do zla boga plastiÄan ali nam je priredio neke nezaboravne trenutke u zemunskom i još nekim parkovima.Ja sam nosio ploÄu I'm back in town, hipi kraljice Melanie.Gramofon pod krošnjom drveta, igranje uz muziku i pucketanje ploÄe.....bilo je baš lepo.

:thumbsup2

bacio sam se na ovo,G.Dead "Two from the vault" sad vec na CD ljubaznoscu i brzinom DE avionske poste,neverovatno brza isporuka..hmmm dobra svirka,tvrdja no na Live-Dead

http://www.amazon.co...17916394&sr=1-1

:banana

post-9700-0-67764900-1317916629_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...